Bromazepam?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

zazezizazu
Posts: 3
Joined: Wed Sep 23, 2009 9:52 pm

Re: Bromazepam?

Post by zazezizazu »

:axe: meni je bio carobni momenat od bromazepama kad sam ga uzeo posle 3 meseca na suvo skidanja sa heroina+spida+steroida+lorazepam+efedrin+kokain ponekad i jos par vrsta tableta nemogu da se setim,pre toga trodon itd... tusirao sam se non stop vrucom vodom pa hladnom to je sve sto sam radio i kad sam uzeo bromazepam na tu poludelu glavu je vise nego dobro reagovao da sam iz cistog straha odredio sebi da ne prelazim dozu preko 2 do 3 puta na dan po 3 mg i svakih par nedelja smanjivao po malo,sad vec par meseci uzimam 1 i ok sam.svako ima svoj put ja sam izabrao ovaj i uspeo sam do sad sve sto sam zacrtao jer ja sam hrabar i jak momak... i lep...i tako aj vozdra! mada iskreno uvek sam na strazi.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Bromazepam?

Post by Boban »

@zazezizazu slicne reci otvaraju vrata pakla.
zazezizazu
Posts: 3
Joined: Wed Sep 23, 2009 9:52 pm

Re: Bromazepam?

Post by zazezizazu »

tacno tako.
monstrum
Posts: 8
Joined: Mon Sep 06, 2021 5:37 pm
Location: Sarajevo

Re: Bromazepam?

Post by monstrum »

Falco wrote: Fri Jun 05, 2009 6:47 pm pozdrav,...

...nek ti i ja probam da odgovorim,....

...kriza od benzodiazepin-ova je snaznija od heroinske,...a manifestira se najvise na psihi,...jeste ima i nesto fizike,..kao neki grcevi i to,...ali znaj,...kad je psiha u pitanju,..fizika ostaje u pozadini ..../pisem iz sopstvenog iskustva/

...e sad,...psih. kriza je onaj pravi,..istiniti pakao. ....panika,...tesko disanje,...nema spavanja,....anksioznost,...nervoza,...prividi i prisluhi,./skoro kao paranoidna shizofrenija/,....nemoguce jesti,...nemoguce procitati ni malo teksta,...nemoguce odgledati ni reklamu do kraja,...nema spavanja,...

...kad se setim kroz sta sam ja prolazio,...ne bih radije,...desilo mi se tako da sedam dana skoro da oka nisam sklopio,...bio sam kao zombi,...a kad bih konacno uspeo da sklopim oci,...kroz nekoliko trenutaka skocio bih u vis,...u panici,...kontao sta je,..gde je,..brrrrrrrr,.....

...po meni kriza od H.-ja je mala beba,...u usporedbi sa krizom od benzica,...

...sori,..ako sam suvise /brutalan/,..ali ja sad znam....nikad vise,...

....ps....kad sam se neki put /kasnije/ skidao sa H.-ja,..u klinici sam dobio recept za apaurine,...i prvo sta sam uradio kad sam izlazio,..bacio sam taj recept,...nikad vise,....radije 5 puta kriza od dopa,..nego ova,...pakao...istiniti pakao,..

....pozdrav,..i zelim vama sve dobro,...i sretno,...

...samo za info,...sve je to bila poslijedica Xanax-a,...po meni najveceg otrova,...
Svico draga ja sam gotov..
Masterblaster
Posts: 45
Joined: Mon Jun 14, 2021 6:54 pm

Re: Bromazepam?

Post by Masterblaster »

Ljudi pa koja je razlika onda između bromazepama i benzodiazepama? Ja povremeno pijem benzose iako sam ih svakodnevno pio oko 20 godina, bio na bupu s kojeg se skinuo te opijatima i psihoaktivnim...Činjenica da prestanak uzimanja izaziva obmane, paniku i paranoju stoji no uvijek se može uzeti lijek po potrebi ako postane neizdrživo i ukoliko panični napadaji nisu uvjetovani nekim genetskim poremećajem kao što je prethodno jedna cura lijepo objasnila (tu je sve jasno, lijek se mora piti iako danas ima i antidepresiva koji liječe i paniku i anksioznost pa se ne mora pribjegavati diazepamima). Mislim da su ovisnici koji su pobijedili opijatsku i druge ovisnosti mentalno "spremniji" i jači u borbi sa sustezanjem benzosa no to pitanje je individualno i odgovor nije nimalo trivijalan. Može se no treba biti spreman na mjesece odricanja kao i kod bupa iako treba diferencirati manifest krize koja nije ni približno istih karakteristika. I da, za razliku od opijatske krize može se spavati iako taj san nije kvalitetan već je isprekidan buđenjem svakih nekoliko sati. Tremor i drhtavica najčešće u tim fazama nastaju psihičkim uzbuđenjem ili anticipiranjem stresnih situacija osobito ako je riječ o međuljudskim odnosima, poslovnim odnosima u kojima je izražena ljudska interakcija gdje nerijetko dolazi i do napadaja panike, ubrzanog bila i sl.
Post Reply