Narkomanska grupa vs. ostatak svijeta

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

posipanje pepelom

Post by katarinadimedici »

Da li se sami ovde nismo dovoljno posuli pepelom ili treba još neko da nas pospe?Nisam dovoljno pažljivo pročitala sve napisano,kako bih sagledala celu situaciju!Pa evo ispravke!
nisi nikad slagala majku, oca, brata, sestru, kolegu ili koleginicu? nisi nikad odnijela nesto iz kuce i prodala, nisi nikad lagala za recepte kod doktora, nisi nikad slagala policajcu, nisi nikad bila spremna gaziti preko mrtvih da dodjes do dopa?
ne moras citati moje postove ako ti se ne svidjaju, slobodno ih izbjegni. mene iznenadjuje tvoja spremnost da pametujes i dijelis moralne lekcije.
sta treba doci sa moje strane ja cu odluciti.
Doktore,ovo pitanje možete postaviti i doneti isti sud za svakog na ovom forumu,bivšeg i sadašnjeg ovisnika!Da li to znači da ste samo vi kompetentni da pametujete i delite moralne lekcije?Svako odlučuje o onome što će dati sa svoje strane,nije to vaša privilegija!Da li vi nikada niste slagali nekoga,prepisali domaći zadatak,slagali policajca,izbegli da platite kaznu za brzu vožnju ili slično?Da li ste spremni da "se bacite kamenom"?Možda bi bilo najbolje kada bi ovaj sajt postojao samo za vas,kako bi delili vaše pametne savete,moralne lekcije i divili se svojim delima i svojoj hrabrosti da se bavite lečenjem narkomana i iznošenjem prave istine o toj bolesti?Mislim,zaista je bilo hrabro dati izjavu za novine i to sa sve slikom (to za one koji ne znaju značenje reči attached.),mogli su da vas spale kao Galileja samo da to pre vas nije izjavilo na desetine lekara,sociologa i ostalih koji se bave ovom tematikom!
A doktore,nisam znala da je terapijski vređati ljude i procenjivati njihovu literarnu nadarenost ili gramatiku ili ste u međuvremenu postali i profesor književnosti?Na tu temu bih i ja imala kod vas šta da primetim,pored ovih stranih reči koristite još neke nepoznatog porekla kao što su:helem ili dunum pa vas niko nije ukorio zbog toga!Možemo dozvoliti da iznosite kliničku sliku naše bolesti,ali nemojte da omalovažavate ničije pisanje,jer to prelazi granice samoodbrane i pretvara se u niske udarce!
Eto,ja se solidarisala sa mojim polusvetom,nemoralnim i nepismenim,uvek spremnim da ustane u odbranu svoje zavisnosti,koja u ovom slučaju nije ni napadnuta,već isključivo individue i to ničim zasluženo!Nama se ovakve stvari kao psihićima mogu oprostiti a šta se to dešava sa vama?Hipokratovu zakletvu zaista niste položili da bi vam dala za pravo da procenjujete moralne sposobnosti i nesposobnosti,a naročito ne spisateljske sposobnosti!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

nema potrebe brisati postove niti zakljucavati temu....i ovo je dio zivota i ovog foruma....i istina je...desilo se!!!!! :-D :roll: :!:
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ljudi to je bolest koja ima svoje karakteristike.Te karakteristike i jesu promjena ličnosti tj.poremecaj licnosti, gubljenje karaktera itd.Eh to je po meni normalna nus-pojava.Ima ljudi koji su direktori firmi,koji su nekad bili na heroinu i koji su prodavali stanove a ne lagali i sta ti ja znam.Danas je taj covjek normalna osoba koja ima porodicu ,ženu i dijecu.Sta reci za njega???
Vatra se ugasila i postala je dim,
droga me je uništila učinila me zlim!!!!
User avatar
Igla.U.Plastu.Sijena
Posts: 76
Joined: Wed Jun 01, 2005 11:21 pm

Post by Igla.U.Plastu.Sijena »

...na skoro svakoj temi napad na straightera. :roll: :roll:
Kao prvo, ovo nije oficijelna stranica neke zdravstvene ustanove a to omogućava moderatorima neformalniji pristup i daje im puno pravo na šale, na komunikaciju koja nadilazi ograničenja svoje vokacije. Poznavajući situaciju u BiH, trebali bismo svi biti zahvalni ljudima koji volonterski rade i bore se za ljude s problemima ovisnosti koji su u cijelom regionu žrtve velike diskriminacije.

Luna je prema riječima koje je sama napisala na nekoliko tema, psihički alterirana osoba i mislim da je i najobičniji pogled a kamoli riječ može uznemiriti. To bi se moglo možda promijeniti uz dobrog psihijatra, ali koliko ja znam o psihologiji...teško. Postoji niz poremećaja ličnosti koji su nažalost, neizlječivi i sve što medicina može jeste da upozori okolinu na takve osobe i moguće posljedice njihovog ponašanja. Smatra se da su ovi poremećaji veoma elastični i neizlječivi, uglavnom zbog toga što koriste pacijentu. Upravo zbog toga je dopušteno postaviti se kritički prema takvim pacijentima jer su njihovi postupci i lažna emotivna stanja duboko svjesni i ukorijenjeni u egu. O svemu tome možete naći mnogo na forumima Sam Vakinina i stranicama koje govore o tome.
User avatar
Igla.U.Plastu.Sijena
Posts: 76
Joined: Wed Jun 01, 2005 11:21 pm

Re: posipanje pepelom

Post by Igla.U.Plastu.Sijena »

katarinadimedici wrote:Eto,ja se solidarisala sa mojim polusvetom,nemoralnim i nepismenim,uvek spremnim da ustane u odbranu svoje zavisnosti,koja u ovom slučaju nije ni napadnuta,već isključivo individue i to ničim zasluženo!Nama se ovakve stvari kao psihićima mogu oprostiti a šta se to dešava sa vama?Hipokratovu zakletvu zaista niste položili da bi vam dala za pravo da procenjujete moralne sposobnosti i nesposobnosti,a naročito ne spisateljske sposobnosti!
Iako te poštujem kao stariju gospođu, cijenim tvoju iskrenost u Ispovjestima, smatram da nisi obrazovana u ovoj oblasti da bi procjenjivala adekvatnost stručnih reakcija i postupaka. Nešto ti se može svidjeti ili ne, ali to nema veze sa ocjenom adekvatnosti.
Iako mislim da bih te mogla slušati danima i da si interesantnija i živopisnija osoba od mnogih doktora nauka koje poznajem, ipak je činjenica da si diler narkotika. Ipak postoji mogućnost da ti neko moje dijete u svojoj 15-oj, 16-oj godini pokuca na vrata i da ćeš mu dati heroin. Smatram da zbog toga trebaš biti u zatvoru. Meni je žao zbog toga. Tebi vjerovatno ne.
Postojao je grafit u Beogradu :

ŽIVOT JE KURVA......A i Shone je narkoman.

Da li se Shone rasplakao poslije tog duhovitog fazona na koji su se svi nasmijali...ne znam. Luna vjerovatno bi.
vedad
Posts: 6
Joined: Fri Apr 29, 2005 3:28 pm
Location: Sarajevo

Post by vedad »

@ Luna vec sam ti rekao da ti ne citam postove. predugi su brate, lose napisani, konfuzni. cestitam na svemu sto si bila. sadasnjost ne mora odslikavati proslost.
@ katarina u kojem sam ja postu dijelio moralne lekcije? u kojem sam ja postu bio propovjednik koji sa nebeske propovjedaonice govori kako se treba ponasati? neobicno je da nisi reagovala kad sam jos grublje napao policajca koji je trazio dilere po forumu. nego kad smo kod policajaca, moram ti priznati da nemam potrebu da ih lazem. zaustave me, fino priznam da sam pogrijesio i pitam mogu li platiti manju kaznu.
nisam imao potrebu da prepisujem domacu zadacu, obicno su to drugi radili od mene. bio sam uvijek odlican ucenik, ucio preko mjere. ne radi ocjena, vec zato sto sam uzasno radoznao i sto me svasta nesto zanima. i trudim se biti sto iskreniji. ne zato da neko pomisli da sam fin i da sam super-briga me za misljenje okoline, bilo i bice. furam fol iskrenosti jer je tako lakse meni. a kad je iskrenost servirana uz pristojnost to uvijek prolazi. ipak, narkomani ogrezli u ovisnost i u zenitu svog staza jesu lazljivi, podli i tvrdoglavi kad je droga u pitanju. procitas dijelove svojih postova i bude ti sve jasno.
helem i dunum su rijeci iz bosanskog jezika. izvini sto pricam i koristim svoj maternji jezik, u svom gradu i svojoj drzavi. nadam se da mi neces zamjeriti sto sam drzavljanin BiH i sto je ovaj site na bosanskom jeziku. puno sorry za to sto sam iz sarajeva. molim te nemoj mi zamjeriti sto ne govorim ekavicom i ne koristim izraze iz jezika iz drugih drzava.
tamo odakle sam ja ljudi uglavnom bjeze od teskih tema. tu i tamo se trude da maznu koju paru na racun marginaliziranih grupa. i uglavnom ne misle o narkomanima kao o ljudskim bicima koja imaju pravo glasa, nego suprotno. tako da sam spaljen na lomaci verbalno nakon svoje izjave o obavezi drustva prema oboljelim clanovima. vatru potpirivalo desetine ljekara, sociologa i slicnih. ako je ko u bih izjavio nesto slicno, postiraj taj clanak pls, bice mi lakse da nisam sam i da ne jurisam na vjetrenjace.
kad i ako hocu donosicu sudove o kome hocu i koliko hocu. ti smeta? ako ti smeta-tvoj problem.
ako ti ne svidja sto kazem onda me pomnozis sa nulom, pomislis da sam grozan, gadan, ufurani mamlaz koji misli da je neka fora samo zato sto je doktor. kad vidis moje ime ubuduce dobijes nagon na povracanje. i ne citas moje postove radi svega toga. rezultat: odlicno tebi, odlicno meni.
@ Igla Hvala na pojasnjenjima :D
@ Fanatik drago mi je da te vidim ponovo ovdje :D nadam se da si okej i da te svi slusaju. don't be sekirly, be hairly :D :D


puno pozdrava
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

e sad ste me mnogo naljutili

Post by katarinadimedici »

Napad na strejtere?A što se Vedad zahvaljuje igli!?Vedad,ja nisam komentarisala bilo koji tvoj post,već ovaj određeni i zašto ideš na kartu nacionalizma?Znam ja dobro gde ti živiš i znam kako se tu govori,baš zato sam ti i skrenula pažnju,da nisi profesor književnosti!Koliko znam,a znam jer mi je muž Sarajlija i uz to iz mešovitog braka,tako da si se namerio na pogrešnu adresu,dunum se kaže dulum,a imam i sudske dokumente sa tim izrazom,a "helem" je samo novobosanska fraza koja nema veze sa književnim jezikom i poštapalicom "elem"!?U Bosni se govori najčistijim jezikom na tlu ex Juge,eto malog časa iz književnosti!Mi nismo ovde da bi procenjicvali ničije spisateljske ,a ni pravopisne sposobnosti,već da bi iznosili svoja mišljenja,koja se razlikuju,ali zbog razlike u mišljenjima,ne moramo nikoga vređati!Pogotovo se to ne očekuje od tebe koji si moderator,a veruj mi i dalje ću čitati tvoje postove,jer nisam BAKSUZ i nemam namere nikoga spaljivati na lomači!Nisam napala na tvoju ličnost i delo već na tvoju reakciju koja uzgred budi rečeno može biti izazvana,ustajanjem na levu nogu,lošim seksom ili slično!
Ukazujem samo na ono što se nažalost uvek iznova pokazuje kao tačno a to je da DOKLE GOD ONI KOJI SE BAVE NARKOMANIJOM NE BUDU LJUDIMA PRISTUPALI KAO INDIVIDUI,VEĆ SE OPHODILI PREMA STREOTIPNIM MIŠLJENJIMA,KAO ŠTO VEĆ REKOH MALO ĆE BITI IZLEČENIH!
Vedad,bez ljutnje i bez vređanja!Lako je vređati one koji ti se otvore i na taj način postanu ranjivi,nemoj mi reći da ti nemaš baš nikakvih problema u životu,ali ovde nije reč o tebi,zar ne?Da smo upućeni u tvoje probleme i mi bi imali oružje u rukama kao što ga ti sada imaš.O tebi ipak ne znamo ništa!
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

?

Post by katarinadimedici »

Iglo u plastu sena,ja vas nemam zašto da poštujem jer ne znam ni ko ste ni šta ste,a na vidim nigde vašu iskrenost!Ako mislite da ja ubuijam decu i da mi je životni san i karakterna crta "DILER" pitam se šta će te ovde i šta ste naučili iz mojih iskrenih postova!Očigledno ništa!Mi ovde jedni drugima moramo verovati na reč i ništa više,a ja o vama i dalje ne znam ništa kao ni po čemu ste kompetentni procenjivati nečiju stručnost i moral uopšte?O tome da li ću bih mogla ili ne prodati nekom "vašem" detetu,možete da mi verujete na reč da neću jer sam LIČNOST i imam svoje moralne principe verovatno mnogo veće nego većina "normalnih" u koje spadate i vi!Sigurno je manja verovatnoća da ću prodati bilo kome ko nije duboko u narkomaniji,nego što je da vi možda nećete slučajno pregaziti neko dete kolima,ukoliko vozite auto!ŽIVOT JE KURVA...
Koja je svrha vašeg bitisanja ovde?Ja sam svoju mnogo puta ponovila!A jedan od razloga je razbijanje predrasuda između ostalog,naročito kod onih koji se smatraju veoma stručnima i veoma važnima i veoma obrazovanima,a u biti su obični primitivci i malograđani!
Shone
Posts: 87
Joined: Fri Jun 10, 2005 6:28 pm
Location: beograd

Post by Shone »

Sanela hvala na objasnjenju.
Vidim da si jako fina osoba i drago mi je da je neko ko je cist ima razumevanja za nas!!
Pozdrav!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

igla....pa zar si ti nekad nesto pametno napisala???? Nisi brate nikada...
Rasplakala me??? hahahahahh Mislim da nije mjesto onima koji me ne znaju da me ocjenjuju i sude mi...niti sam razmazena niti bih se rasplakala...zao mi je ....treba mnogo vise da bi moje suze potekle....
A tebi su moji postovi konfuzni i ne kontas ih jer su duboki i "izmedju redova"...a ljudi kao ti i igla ste daleko od toga...plitki!..Nismo svi isti...na srecu...
a vi samo znate da kritikujete i vrijedjate ljude.....nista pametnije nemate da radite.....ccc....
a i lijepo se okrenula tema...na mene...a razlog ove teme je upravo vedad i njegovo pretjerano "saljenje" i podjebavanje kao i ne kontrolisani SARKAZAM... e o tome se radi Iglo i ostali istomisljnjenici..
eee..samo sec da uradim spell check ......da slucajno nisam nesto pogrijesila :-D ...a na zalost nema spell check na forumu....stvarno mi je zao... :roll:
kako uopste mozete pricati o nekome koga ni ne znate.....a ti Iglo...svi znamo kakva si ti osoba...prema tome....dovidjenja.
I jos jednom sto se gramitike i pisanja tice....zar je tu moderatorima i doktorima mjesto??? Nije...nego da nam pomognu i olaksaju borbu...ovo nije olaksavanja borbe.,..ovo je otezavanje. Samim tim sto sada svi znamo koga ustvari imamo na raspolaganju kad nam je potrebna pomoc i savjet.
I iglo....ako je tako...zasto onda Sanela, ili Sarkic nisu nikada uradili ovako nesto??? Zasto i oni nisu vrijedjali ljude i govorili im kako je bolje da cute jer su narkomani?? Ili ako neko slucajno odgovori na neki idiotski komentar....odgovor je uvijek isti....ja sam doktor i ti mi ne mozes nista reci...a ti si narkoman i ja tebi mogu....vidis to nije u redu ni od doktora ni od smetljara ni od tog istog narkomana.....Kad nesto nije u redu i kad je previse , nema veze od koga je....previse je previse....a izivljavanje sam uvijek mrzila i borila se protiv toga .....i nastavicu.
Locked