thc

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
popaj
Posts: 4
Joined: Fri Sep 23, 2005 12:46 am

thc

Post by popaj »

ma nisam neki narkic al me muci jedna stvar neznam koliko treba thc-u
da izadje iz organizma.volio bih da mi neko kaze ko zna........ :roll:
pozdrav svima
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Ja sam bila ili sam još "narkić",i isključivo zbog jedne stvari neću da ti odgovorim a ti vidi zbog koje...
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

On ce nama "narkici"!?
E, pa nek ti odgovori neko ko nije narkic! Mi narkici smo zli, sebicni i gledamo samo na sebe!!! E, ako ti budem rekao za koliko thc izlazi iz organizma - ja nemam nikakvu korist od toga, zato ti necu reci.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

nemojte da mu kazete,nek' ga provale njegovi :-D kad' to ne zna jbga
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

narkići

Post by katarinadimedici »

Nije mi jasni što skočiste na čoveka,kad nikoga nije uvredio?Zbog jedne reči?
Ja ni ne znam šta ti je to "thc" ali pretpostavljam da mu treba 72 sata kao i svemu drugome da izađe iz organizma!I ne zaboravi da se "narkić"postaje vrlo lako i neprimetno!
Pozdrav!
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

katarina posle 25god. na dopu ne znash shta je thc? :)
Argentina
Posts: 18
Joined: Fri Apr 15, 2005 8:26 pm
Location: Lugano- CH

Post by Argentina »

THC (delta 9-tetraidrocannabinolo) je aktivni princip cannabisa. koji moze da varira od ca 10% u biljkama do 60% u etericnim uljima. Koliko je joint dobar ili los zavisi bas od tog procenta THC-ja. Moram ipak naglasiti da koliko god se prica zadnje vrjeme o "nestetnosti" marihuane, istrazivanja su dokazala sledece. Visok procenat THC-ja (to se dan danas postize sa indoor uzgajanjem, t.j. extra jakim lampama....pa i vjerovatno na druge nacina) moze da dovede do tezih psihickih poremecaja (atipicni momenti dezorentacije, konfuzija, strah, panika, delirij....).
No, sama koncentracija THC-ja i nema nekog uticaja na njegovo eliminaciju iz organizma. To zavisi od vise faktora, pocevsi od frekvence sa kojom je neko pusio, racunajuci da se jednim jointom unese u organizam od prilike (kazem od prilike jer stvarno nema nekog napisanog pravila) oko 100 nanograma THC-ja a kod redovnog pusaca ta cifra postize i par hiljada nanograma.
Svi koji tvrde da se THC izbaci iz organizma za 72 sata misle time naravno na onaj jedan joint izpusen na nekoj zurci tri puta godisnje i tu su u pravu. Kod tebe popaj mislim da je ipak u pitanju duza konzumacija, tako da mislim da imamo mali problem.
U zavisnosti od tvoje konstitucije, metabolizma a pogotovo tezine zavisi koliko ce ti vremena trebati da postanes opet negativan na analizi. Kao sto sam vec napisala, THC se depozitirata u masnom tkivu i tamo ceka, da se eliminira putem dijete ili fizicke aktivnosti. Tu i jesu u pitanju male kolicine THC-ja (deset do dvadeset nanograma), medjutim dovoljne da se dokaze pozitivnost. U tvom slucaju mislim da je potreban minimum mjesec a sigurno i vise da se oslobodis THCja.
E sad, ne znam kakvi su zakoni u Americi. Kod nas u CH so do ove godine (kad su bile u pitanju vozacke) tolerirali mislim da do 50 nanograma, a od ove godine je tolerancija zero, to znaci da te i 20 nanograma THC-ja u mokraci koji se moze "zaraditi" u avtu pusaca bez da se i jednom duvne, vodi kod cike u crnom na sudu.
Milsim da sam jednom vec pisala i o tome kako se THC zadrzava i u kosi. Naime svaki centimetar kose pokazuje od prilike mjesec dana naseg zivota....medjutim nalaz i nije jeftin, tako da cisto sumnjam da ce USA vlada potrositi na tebe stotinjak dolara.
Moj savjet: Prestani odmah sa pusenjem marihuane, fino svaki dan na bicikl da izbacis iz sebe sto brze sve sto tvom organizmu ne treba. Red je da se pripremis na takav put sa veseljem a ne sa strahom hoce li te ameri skontati ili nece. Uostalom ides u drugu drzavu, ides na drugi kontinent, u neki novi zivot..........zar ti uz sve to treba i joint?
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

do 30dana...zavisi koliko si uzimao i koliko je jaka trava....povuces dim...treba i do 10 dana....duvas par mjeseci...treba 30-35dana...uz velike kolicine tecnosti, caja i vitamina....
pod narkoc je mislio ovisnik o dopu..i stavio je u " " kako bi to naznacio...
a sreco draga ti jesi narkc ...i trava je adiktivna i moze biti veliki problem..bas zato sto niko ne misli da je veliki problem.....
droga je droga....a od trave mozes postati impotentan ili unistiti spermatozoide koji onda nisu zdravi i predstavljaju opasnost kad dodje do zaceca.
ne prepadam te nego ti otvaram oci....ako ne mozes ustati a da ne zapalis jedan ili leci ili jesti onda imas problem....
toliko
Luna
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Luna, nemoj...

"i trava je adiktivna"???? pa mislim stvarno... postoje li granice? Zbog takvih i slicnih tvrdnji i postoji ovoliko zavisnika, kad kazem zavisnika mislim bukvalno zavisnika! Znaci onih koji su fizicki i psihicki zavisni od neceg.

Ljudi pod zavisnost ubrajaju i samu zelju da se supstanca uzme. Pa naravno da ces onda postati zavistan od marihuane, jer ce ti se svideti a kad ti se nesto svidi, onda hoces jos. Tako da smo zavisni i od hrane u McDonald's-u, koka kole i jos ko zna koliko stvari. Problem nastaje kada mladi organizam koji je probao vutru a toliko se naslusao o njenoj "adiktivnosti" posle nekog vremena upotrebe zakljuci da te zavisnosti nema... da je sve to jedna laz da bi se prikrila dobra strana droge. Naravno, taj mladi organizam ne shvata da adiktivnost marihuane i adiktivnost heroina ne moze da se poredi, da cak nije ni slicno. Svejedno, njegova glava funkcionise na sledeci nacin: vutra stvara zavisnost, isto tako i heroin stvara zavisnost. Mojih 30 drugara pusi vutru... a nemaju krize, nemaju nista ni blizu zavisnosti. Znaci - stariji su lagali!!! A ako su lagali za vutru, lagali su i za sve ostalo... znaci da ni ta zavisnost od herona nije toliko strasna kako se prica...
I onda proba dop... koristi ga nedelju-dve... nema krize... i shvati:"ladno su i za dop lagali!" i onda krene da se delje od dopa, dok ga jedno jutro ne probudi cudni nemir i blagi bol u nogama.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

trava je adiktivna.....kad neko duva 15godina svaki dan...sta mislis kakav ce biti kad jedan dan ne duva???? ha? vjeruj mi zivjela sam s jednim znam!!!!!
teska depresija...nesanica...gubljenje apetita...
adikcija i kriza ne znace samo kriza od dopa mark....postoje razne krize...po tebi ni koka nije adiktivna...a ja jos muku mucim...
sve sto nije u granicama normale i sto je previse je loshe...sve sto zloupotrebljavamo nije dobro...mark...vjeruj mi ...znam sta pricam. imam puno klijenta tinejdzera....curice...sjeku se mark...po rukama nogama...ne mogu prestati...kad prestanu...imaju ogromnu zelju za tim...znoje se...tresu se...slabo im je...tako i cigare i cokolada i sex....sve sto je mimo granica nije dobro...
trava je adkoktivna i ostecuje mozak jako puno...memoriju...posebno. Ali trava nije problem....ne ne...pa sto onda ne prestanu ako nije problem????
Mark...bas je zato problem sto dosta ljudi gleda to kao nesto bezveze...sitno....a nije sitno ni bezveze...kad neko ne moze ustati ujutro bez dzointa...i leci navece bez dzointa...jer ako ga nema nemoze spavati...nocima.....sta je to onda???? fatamorgana???
:roll:
Locked