Kako je moguce?

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Kako je moguce?

Post by sunrise »

reci cu vam sto mi se jednom dogodilo a za sta nemam objasnjenja i nije mi jasno kako je moglo tako ispasti...
tada sam bila na terapiji sa hepovima te su me testirali na dop svaka dva tjedna...taj put sam uzela dop u petak a test je trebao biti u slijedeci ponedjeljak, znaci nakon 10 dana.isla sam na test bez beda i puna samopuzdanja da bi na kraju bila pozitivna.
sto je najbolje rekla sam doktorici kad sam zadnji put uzela dop i ona je sama zakljucila da nije bed za testiranje.na kraju me napala kako ju lazem i da je test tako pozitivan kao da sam dan ranije uzela dop.normalno ispalo je da lazem.
zna neko objasnitii kako je to moguce...
normalno trudila sam se sto vise piti vode i nisam miksala druge bleteta uz hepove...
User avatar
majakriza
Posts: 12
Joined: Sun Sep 04, 2005 9:27 pm
Location: bih

Post by majakriza »

a vjerovatno ti je dop bio kvalitetan.ma zezam se pozitivan test ti moze biti i od hepova ako se radi o testu samo na dop.eto toliko sam ja upucena. :wink:
bit ce sutra bolje
Sivi decko
Posts: 25
Joined: Mon May 30, 2005 12:51 am

Post by Sivi decko »

Ne znam da li znas, ali kako je to test prakticno na opijum, mozes biti pozitivna od svih njegovih preradjevina, morfiuma, codeina i citave gomile lekova na toj bazi... Ali najsmesnije je sto mozes da dobijes pozitivan rezultat i od jedenja malo vece kolicine peciva sa makom!!!

Gledao sam emisiju u kojoj su govorili koliki broj ljudi u Americi izgubi posao zbog svojih gurmanskih sklonosti, i tuzno i smesno....
Argentina
Posts: 18
Joined: Fri Apr 15, 2005 8:26 pm
Location: Lugano- CH

Post by Argentina »

E pa ovako. U pravu ste da se pokaze i obican kodein pokaze pozitivnost na opijat. Ako se test radi samo sa stikovima (poput onih za trudnocu) onda se ne moze utvrditi bas nista. Medjutim postoji (bar kod mene se to radi) diferenciacija koja se radi u laboratoriju i koja bez ikakvog problema pokaze jeli pozitivnost uslovljenja sa konzumacijom heriona ili necim drugim. Codein (kapi), ako se dobro sjecam i nije neki problem naci jer se obicno radi o metabolitu.... Naravno da se diferencira heroin od metadona, rjec je o nanogramima.
A vezano za tvoj slucaj sunrise.
Ocigledno je da su test napravili sa stikom i da nisu radili diferenciaciju, jer bi inace na osnovu levela nanograma mogli poprilicno jednostavno utvrditi jeli rjec o recidivu ili su u pitanju dva tri nanograma koja su na neznam koji nacin ostala u mokraci, iako ja za sve godine mog staza nisam nikad nesto tako cula.
To ne vazi za THC koji se nalozi u masnom tkivu i polako izlazi.....i zna nekad cak da poslije duzeg perioda negativnosti pokazati pozitivnost. Za taj fenomen ima obrazlozenje, a za heroin nisam jos cula.
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Proslo 10 dana,a ti bila pozitivna?Poslije si gutala hepte?Heroin i hep. stvaraju sinergizam,pa mozda je heptanon produzavao dejstvo heroina(samo ne znam zasto toliko dugo).Koliko hepti uzimas i koliko si dopa uzela?
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

kako je moguce

Post by sunrise »

styx...to je bilo ranije kada sam bila na hepovima...mozda sam tada uzimala 5-6 hepa a taj dan kad sam uzela dop od pola do jedan gram
Shone
Posts: 87
Joined: Fri Jun 10, 2005 6:28 pm
Location: beograd

Post by Shone »

I meni se isto desilo kada sam se prvi put skidao. Naime posle ciscenja poceo sam sa nalorexom, ali pored njega pio sam i gomilu lekova. Posle negde pet dana urade mi test i ja budem pozitivan!? Iako sam ubedjivao i doktorku i kevu nisu mi (naravno) poverovali vec su napravili teoriju kako sam uzeo dop preko blokade samo je bila mala kolicina pa nisam imao nikakve posledice. Ni dan danas mi nije jasno kako je to moguce.
Locked