PRIPREMA ZA KRIZA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Allice
Posts: 22
Joined: Tue Jan 20, 2009 8:57 pm
Location: Macedonia

PRIPREMA ZA KRIZA

Post by Allice »

*na pocetku, izvinjavam se za los srbski...al trudim se =) bitno je razumeti me

Bila sam na heroin od moje 13te godine...ostavila sam ga sa 16 al ubrzo pocela sa trodone..do dan danasni (znaci na troxy sam vec 5god)... kontrolishem ih nekako, vodim evidenciju (koliko mozem), napravim pauze na koji dan pa smanjuem ih, cim dodzem do 450mg na dan preskocim dan pa pocnem sa 150 mg na dan...al ne znam do kad cu...do sad nitko nije primecivao jer od kad sam prestala sa dop promenila sam ekipu, uspesno studiram i radim, decko mi je totalno str8 cak ni ne pusi ,drugarice i svi oko mene su onako ambiciozni ljudi i poima nemaju u kojem sam sranje a majka ne sme ni da nasluti jer jos jednom to ne bi prezivela.. bilo je doista tesko povratiti poverenje kod nje.. ali primetila sam posledice, imunitet mi je haos, svaki sam dan kod zubara, ciklus poremecen, hormone isto. Ja ocajno hocu da stanem, al bojim se da samo zavaravam sebe , prolongiram (na dramski sam fakultet pa tesko mogu naci slobodno vreme)..i sad sam donela odluku, pokusacu prvo sama uz pomoc mojeg decka..otici cemo na planinu i taj fazon..samo treba mi savet (polako sam dosla do poente :) koje medikamente da uzmem sa mnom, znam apove za smirenje i spavanje, b-complex,c-vitamin...al zanima me detalnije kako da namalim one grceve i bolove u zglobove, zmije u misicima...
hvala unapred
Image
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: PRIPREMA ZA KRIZA

Post by PsyTechGirl »

Allice wrote:*na pocetku, izvinjavam se za los srbski...al trudim se =) bitno je razumeti me

Bila sam na heroin od moje 13te godine...ostavila sam ga sa 16 al ubrzo pocela sa trodone..do dan danasni (znaci na troxy sam vec 5god)... kontrolishem ih nekako, vodim evidenciju (koliko mozem), napravim pauze na koji dan pa smanjuem ih, cim dodzem do 450mg na dan preskocim dan pa pocnem sa 150 mg na dan...al ne znam do kad cu...do sad nitko nije primecivao jer od kad sam prestala sa dop promenila sam ekipu, uspesno studiram i radim, decko mi je totalno str8 cak ni ne pusi ,drugarice i svi oko mene su onako ambiciozni ljudi i poima nemaju u kojem sam sranje a majka ne sme ni da nasluti jer jos jednom to ne bi prezivela.. bilo je doista tesko povratiti poverenje kod nje.. ali primetila sam posledice, imunitet mi je haos, svaki sam dan kod zubara, ciklus poremecen, hormone isto. Ja ocajno hocu da stanem, al bojim se da samo zavaravam sebe , prolongiram (na dramski sam fakultet pa tesko mogu naci slobodno vreme)..i sad sam donela odluku, pokusacu prvo sama uz pomoc mojeg decka..otici cemo na planinu i taj fazon..samo treba mi savet (polako sam dosla do poente :) koje medikamente da uzmem sa mnom, znam apove za smirenje i spavanje, b-complex,c-vitamin...al zanima me detalnije kako da namalim one grceve i bolove u zglobove, zmije u misicima...
hvala unapred
Draga moja... Ma najdraza!! Zelim ti swu srecu owog sweta.. A uz to i da sednesh, razmislish i donesesh ODLUKU!! Kada kazem "odluku", mislim na prestajanje sa swim tim sranjima.. I narawno, odesh shto pre u najblizi Dom Zdrawlja, na psihijatriju, odeljenje zawisnosti i tamo ce ti doktor dati najbolje lekowe koji TEBI nsjwishe odgowaraju.. Jer je swe to jako indiwidualna stwar i kao shto werowatno i sama wec znash, nije se zaebawati sa tim.. Prema tome, ako ce ti biti lakshe, dechka pod ruku i prawac doktor!!
Inache i ja sam se uwek jako frchila od tog Doma Zdrawlja.. Sad kad se setim toga, ni sama ne znam zashto.. Ono kao, momak me uwek tripowao u fazonu - tamo se zapisuju swi narkomani, pa pazim da se ne sazna, pa owo, pa ono.. A to su swe podswesni nachini da se izbegne POCHETAK KRAJA!!
Prema tome, zaborawi na to swe i slobodno idi.. Ja ti garantujem da te tamo niko nishta nece pitati, niti te igde zapisati.. Oni su ustanowa za ZDRAWLJE i samo ce ti u tome pomoci.. Ali narawno morash da budesh iskrena u wezi swega, da bi dobila prawu terapiju.. Ko zna, mozda naidjesh i na nekog dobroh doktora, psihijatra, pa ti i on da neku pametnu ideju..
Weliki pozdraw za tebe i BUDI JAKA, a ne kilawa.. To nikome nije dobrog donelo, pa nece ni tebi.. Necu da ti pametujem, jer kontam da si ti wec sa swim tim i upoznata, nego pokushaj da me poslushash i swe ce biti oke.,..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
oci boje meda
Posts: 568
Joined: Tue May 13, 2008 11:20 am
Location: NS

Re: PRIPREMA ZA KRIZA

Post by oci boje meda »

cao i dobrodosla...volela bih Ti lepe stvari reci, kao ne brini sve ce to brzo proci, ni osetiti neces....ali nije tako...zajebavali smo se i sad moramo da platimo. dObro je da si odlucila, samo istraj u toj odluci, nemoj na prvu jacu bol da posustanes i zgutas troxe ili uzmes dop....ja sam tako radila, i govorila sebi, ajd jos sad, pa sledeci put sigurno...i tako godinama sebe obmanjivala...a veruj,m svaki dan drogiranja, sve teze skinuti se.i bolnije. I nemoj traziti ovde savete koje lekove da uzmes, kao sto ti je PSY rekla, pravac kod doktora, on ce ti najbolje reci. Mi smo narkomani, a ne doktori...svi imamo iste price, ali ne i ista tela, ne treba svakome isti lek.....nekom odgovara jedan, drugom drugi...meni su cak doktori promenuli par puta terapiju dok nisu nasli odgovarajucu...nemoj se zavaravati da mozes sama, otici na planinu, izdrzati fiziku i kao gotovo. Fizika je gadna, znam, ali od krize niko nije umro. Nedelju dve dana agonije, bolova, povracanja, uzasa, ali prodje. Bolje se pripremi za ono posle.Jer tek posle fizike pocinje pravo skidanje..ovo sam vec negde napisala, pa cu pastovati i tebi. ja sam dugo mislila da je fizika najstrasnija i da kada izguras fiziku sve je gotovo, ali nije, tek tada pocinje.barem meni, a verujem da je za vecinu tako.ma sigurno. tek tada shvatis koliko si se zajebao, koliko si unistio sve, sebe pre svega, koliko toga si izgubio, opet sebe najvise, onda tek shvatis, jer do tada nisi ni bio svestan, drogiran, da nemas zapravo kud, ne znas sta ces sa sobom i zivotom, a moras iz korena menjati sve, a za to ti treba snage i volje, a toga imas tako malo, ili nemas uopste....naravno, ja ti govorim svoja iskustva, i to skorasnja, koja sam imala posle skidanja, posle fizike koje sam se tako plasila.posle sam mislila 10 zikri dajem samo za jedan dan manje ove agonije posle...tuzan si, rasplace te i najmanja sitnica, pa si ravnodusan, apsolutno nista te ne dotice, toliko si prazan da fizicki bukvalno osecas rupu u sebi, u telu i dusi.....desavalo mi se da opipavam svoje telo, jer u jednom momentu pomislim da nestajem koliku sam prazninu osecala....pa si u stanju da satima buljis tako u jednu tacku na zidu, nista te ne zanima, ni knjiga, ni tv, ni ulica, ni ljudi.....zapravo, ja sam samo vegetirala.tek eto sada u poslednje vreme stanje se pocelo popravljati, zahvaljujuci AN i mojim roditeljima, pa i prijateljima. ne znam odakle si, ali ako u tvom gradu ima, AN idi......eto mene ne mrzi da iz NS dva put nedeljno idem za bgd na sastanke...znaci da pomazu, cujes dosta toga, naucis, shvatis, prihvatis..... Moras promenuti sebe, nacin razmisljamja, zivota celokupnog, da naucis da zivis sama sa sobom i budes zadovoljnja time sto imas i sto jesi. Da naucis da popunis rupu koju si godinama punila gudru drugim stvarima, boljim, lepsim, zdravijim, iskrenijim, istinitijim..Sve ono bila je laz, poluzivot, polusvet...ja jos ucim da popunim tu prazninu, supljinu, nekad teze, nekad lakse, ono sto sam naucila, posto zivim sama, kada osetim da dolazi kriza, da postoji moggucnost da padnem, zovem nekog iz AN, ali i svoju mamu. Ona dodje, bude tu par dana tu kod mene, dok me ne prodje ludilo...i tako idemo, dan po dan...ali znaj NE MOZES SAMA.reci roditeljima, nece ti odrubiti glavu, bice tuzni, razocarani ali i radosni jer zelis da stanes.i pomoci ce ti na svaki moguci nacin. bice uz tebe, nece te ostaviti.samo istraj,ne odustaj..i ako padnes, niko se iz prve nije skinuo, ali neka te to ne pokoleba, ustani, obrisi blato i nastavi dalje putem kojim si krenula. najbitnije je da si donela odluku, sledece sto moras da shvatis i prihvatis je da NE MOZES SAMA! veruj mi. svako ovde ce ti to reci...da li ce to biti komuna, AN, psihoterapeut...ali nesto moras, i porodica naravno.
sve najbolje ti zelim, i samo hrabro.
pitas se sta je cilj?
tvoja spremnost da krenes.
***
sta znaci smiriti potrese
u dubinama sebe?
znaci:ugasiti glas.

M.Antic Hodajuci na rukama
User avatar
Allice
Posts: 22
Joined: Tue Jan 20, 2009 8:57 pm
Location: Macedonia

Re: PRIPREMA ZA KRIZA

Post by Allice »

hvala vam, poono mi ovo znaci..
btw. ja sam iz skoplja, tu u MKD imamo narkonon, reto centar i sl. al ne bih ja u komune religiskog tipa (jezda vernik sam), al mislim da je jedino moje pravo na izbor kome cu se bogu moliti i kako, i to mi nekako dodze kao mentalna manipulacija:S staznam...radije bih u kliniku zdravstva, al moj drug se tamo prijavio (on je na horsu) i stavili su ga 312 na listu cekanja...za privatnu kliniku ne bih razmisljala jer nisam bas pri para a tu privatne ustanove su jaaako skupe..
pa tako pomoglo bi mi ako neko od vas mi da preporuku za neki centar na prostorima bivse YU, web od istog ili telefon..
Image
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: PRIPREMA ZA KRIZA

Post by paramparcad »

ubavo makedonce dobro dosla na forum-ata :)
ja sam imao dosta iskustva sa trodonima i nikada nisam uspevao bezbolno da se skinem.dolazio sam i na 50 mg(jedan tramadol za neupucene)ali pobeci nisam mogao.morao bi tri dana da se napatim i gotovo,srecom ne traje dugo zikra kao metadonom po mesec dana.ima jedan dobar lek(koji sam nazalost tek na kraju provalio kad je bilo skoro gotovo)i mislim da bi ti pomogao oko tih bolova.zove se "zodol" i koliko sam skapirao njegova analgezija je i jaca od trodona a ne pripada opioidnoj grupi lekova sto je najbitnije.
P.S.ovo zadnje sto sam napisao dokazuje koliko je vojo ostavio traga kod mene...neizbrisivog :lol:
User avatar
Allice
Posts: 22
Joined: Tue Jan 20, 2009 8:57 pm
Location: Macedonia

Re: PRIPREMA ZA KRIZA

Post by Allice »

paramparcad wrote:ubavo makedonce dobro dosla na forum-ata :)
ja sam imao dosta iskustva sa trodonima i nikada nisam uspevao bezbolno da se skinem.dolazio sam i na 50 mg(jedan tramadol za neupucene)ali pobeci nisam mogao.morao bi tri dana da se napatim i gotovo,srecom ne traje dugo zikra kao metadonom po mesec dana.ima jedan dobar lek(koji sam nazalost tek na kraju provalio kad je bilo skoro gotovo)i mislim da bi ti pomogao oko tih bolova.zove se "zodol" i koliko sam skapirao njegova analgezija je i jaca od trodona a ne pripada opioidnoj grupi lekova sto je najbitnije.
P.S.ovo zadnje sto sam napisao dokazuje koliko je vojo ostavio traga kod mene...neizbrisivog :lol:
dobro vas nasla =)
hvala ti najvishe za ''zodol'' to sam trazila..zadnji put kad sam pauzirala drugi dan (kako bi namalila kolicinu) imala sam strasne bolove, vristala sam, uzela sam samo jedan tromadol (50mg) i umirila se, i to jutro nakon 2 dana konacno uspala..tako znam da mi treba nesto kako bi me umirilo a da nije opijat..hvala opet=)
i dal mozda znas ko ga proizveduje?
Image
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: PRIPREMA ZA KRIZA

Post by paramparcad »

ko ga proizvoduje...cini mi se da je"hemofarm".
User avatar
txc
Posts: 11
Joined: Thu Jan 29, 2009 8:25 am

Re: PRIPREMA ZA KRIZA

Post by txc »

Allice wrote:hvala vam, poono mi ovo znaci..
btw. ja sam iz skoplja, tu u MKD imamo narkonon, reto centar i sl. al ne bih ja u komune religiskog tipa (jezda vernik sam), al mislim da je jedino moje pravo na izbor kome cu se bogu moliti i kako, i to mi nekako dodze kao mentalna manipulacija:S staznam...radije bih u kliniku zdravstva, al moj drug se tamo prijavio (on je na horsu) i stavili su ga 312 na listu cekanja...za privatnu kliniku ne bih razmisljala jer nisam bas pri para a tu privatne ustanove su jaaako skupe..
pa tako pomoglo bi mi ako neko od vas mi da preporuku za neki centar na prostorima bivse YU, web od istog ili telefon..
hej zdravo .evo ovako ja zivim u Strumica i za nepune 2 meseci otvara se kod mene komuna pa ako si za ajde!!! N.V.O IZBOR STRUMICA pozz pa pisi ako zelis ima vise varijante .SAMO NAPRED :D
User avatar
Allice
Posts: 22
Joined: Tue Jan 20, 2009 8:57 pm
Location: Macedonia

Re: PRIPREMA ZA KRIZA

Post by Allice »

txc wrote:
Allice wrote:hvala vam, poono mi ovo znaci..
btw. ja sam iz skoplja, tu u MKD imamo narkonon, reto centar i sl. al ne bih ja u komune religiskog tipa (jezda vernik sam), al mislim da je jedino moje pravo na izbor kome cu se bogu moliti i kako, i to mi nekako dodze kao mentalna manipulacija:S staznam...radije bih u kliniku zdravstva, al moj drug se tamo prijavio (on je na horsu) i stavili su ga 312 na listu cekanja...za privatnu kliniku ne bih razmisljala jer nisam bas pri para a tu privatne ustanove su jaaako skupe..
pa tako pomoglo bi mi ako neko od vas mi da preporuku za neki centar na prostorima bivse YU, web od istog ili telefon..
hej zdravo .evo ovako ja zivim u Strumica i za nepune 2 meseci otvara se kod mene komuna pa ako si za ajde!!! N.V.O IZBOR STRUMICA pozz pa pisi ako zelis ima vise varijante .SAMO NAPRED :D
ти пратив приватна порака :wink:
Image
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: PRIPREMA ZA KRIZA

Post by saša-ex »

Allice, zboruvaj so Elena, taa ti e postara koleška...Da li znaeš na koja mislam?
SAMO CEO ŽIVOT...
Post Reply