Zašto je tema alkoholizam prazna

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

E pa ribe cule ste Maju.. ja nemam sta da dodam.. i nemoj posle da bude...
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Znam kokane...zato i kazem ja alkohol smatram drogom cak sto vise mozda jednom od najvecih i najgorih. Zivjela sam u porodici alkoholicara...sve mi je jasno.

A da tacno jesam bolje. Idem u svoj rodni kraj tacno za 13 dana...pa sam svaaaaaaaaaaaaaaaa odleprsala. Presretna sam!!!
kokan
Posts: 111
Joined: Fri Sep 16, 2005 9:22 pm

Post by kokan »

znaci Vodena, jos 3 dana pa pichish za Sarajevo..

Moram da ti kazem, a i ti to dobro znas, shejtan ce da te prati, da te gleda onim njegovim zrikavim ocima i da te bocka onim trozubcem.. kazi mu ipak 'it ain't worth a shit pal, go fuck yourself'.

Lepo se provedi, pa nam posle otpevaj kako je bilo.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Ja ću svoju Vodoliju dočekati u lijepom sniježnom Sarajevu!
A đavo će da je vreba :smt111 to je istina.

Vodooooolija, sretan put, odnosno dolazak i vidimo se. Cmok

Puno pozdrava

Sanela
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Nisam dugo bila na ovoj temi! Kokane, zamolila bih te da kao jedini naš hrabri alkos (EX) napišeš nešto o tome kada i kako si počeo piti, jer do kraja nisam ukapirala u koji vremenski period mogu svrstati tvoje cirkanje!? Isto tako nam opiši apstinenciju, ma radi nešto čoveče, jer topic je prazan a tema je aktuelna!
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Da Kokane...zapravo jos jedan dan. Eto cuo si Sanelu...neda ona mene...ma cmok cmok :-D A sto se tice sejtana i ostalih sranja...evo spremila sam se psihicki i fizicki da kazem NE!!! Pa ako poslije nepunih 20 mjeseci ne uspijem da kazem NE onda se trebam baciti sa mome i uzejra :!: Mada ja znam da ce mene Bog dragi da cuva...

Sanela...unaprijed hvala, srce si :)
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ma ne...sa shopinga.... :-D
a ja znam da ces ti biti pametna i da neces praviti sranja. Da ces kupiti telefonsku karticu i nazvati me za Novu i kad ti ne daj Boze dodje zuta minuta....
Rade te kartice i tamo jel de??? joj jesam pravi glupi amer...hehhehe
imate li vi tamo televiziju?? hahahhahha mene su to ba pitali ovi moroni...
reko'nemamo-mi zivimo u malim kucicama na drvecu i onako ko Tarzan uz pomoc lijana letimo okolo....Ja to mrtvo ozbiljno pricam...oni svi bleje u mene kaze REALLY??? aaaaaaaa...ma kako really jebem ti...mi smo imali moderni wc a Ameriku jos nisu ni nasli....ehhhh
ma nadodje mi prica....
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Haha....cudno ali sasvim slucajno sam i ja imala takih slucajeva, samo sto ja izgubim kontrolu pa im j**em Americku mater...fujjjj gadovi, cuj imate li televiziju....Nego da naravno da cu te nazvati...to se podrazumjeva a i hvatam se Omce i Sanele tako da nece biti frkenzi za mene!!!
berar
Posts: 1
Joined: Thu Jun 21, 2007 2:50 pm

Post by berar »

zdravo alkosi
drago mi je da nisam sam u ovome
imam problem s alkoholom
pre 2 meseca rekonstruisali su mi lobanju. vise frakturi u ocnoj duplji i iznad obrve, pa sada imam 4 ploce i 10 srafova u glavi.Zna se da su pijanice "nevine" zrtve.Cak se i ne secam kako se to zbilo i amnezije sve cesce.
Poceo sam s 16 g i od onda se uvek na alkoholu oslanjao i mnogo puta ma je izneverio i napravio budalom al´ sta ces -to je drustveno prihvatljivo.Bilo mi je zanimljivo to sto se neko klati i nerazumljivo govori a da pritom ne glumi i hteo i ja.Sada su mi te misli smesne.Posle toliko godina klacenja, mucanja, spavanja po podovima u sopstveninom ubljuvku.Bas i nije dosadno da lezis na podu, spavas u autu ili na ulici i cak je to je prava stvar da ubijes dosadu.
Zasto sve to? pa zbog jebenog straha,Strah me je svog mediokriteta i imam tremu pred zenskama cim ispijem nesto to mi odvezuje jezik i trema nestaje i cudim se kako je to lako izvesti malo ucirkan.Sve to propada kada nastavljam do besvesti.
trenutno pokusavam da abstiniram, pijem bezalkoholno pivo, sokove, kafu ali tu su prijatelji.
Kada se sklapa neki poslic , to se radi u kafani.Dogovor traje 10-15 minuta i ostalo je pivo tj. opijanje.
kako vi abstinirate? meni je tesko ne piti.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Zašto je tema alkoholizam prazna

Post by Baba Naca »

Meni je zaista tesko da se izjasnjavam na ovu temu zbog toga sto mi se cini (uz PARDON svima) da sam mnogo vise edukovana o alkoholizmu.
Naime ja ZNAM da je alkoholizam bolest zavisnosti i ZNAM sve uzroke i posledice i znam koliko znam da sam zena i majka da je to tako (jer sam prosla STRASNU skolu lecenja), ali ipak ponovo pijem i ZNAM da mi je jako tesko da bez tzv. OKIDACA prestanem.
Dzaba ja celu knjigu i dan danas znam NAPAMET (lecena 1994 i apsinirala 7 godina) kada PIJEM i bezim od stvarnosti, ponovo cim se SUOCIM SA NEKIM PROBLEMOM koji treba resavati, a to je SADA narkomanija moga sina.... IPAK PIJEM!!!!
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
Post Reply