ZNAK-PODZNAK

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
NaughtyButNice***
Posts: 205
Joined: Fri Jun 05, 2009 12:25 pm

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by NaughtyButNice*** »

Strelac/Lav...i sta sad... :wink:
sve sto je ljudsko nije mi strano
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by adam* »

~~~~~~~~~~~~~~~jebote....koja sam ja skorpijetina ispao neki dan.....fuck'it # ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~pa jos se malko pokazao i podznak silni.....lav.........fuck'it 2# ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cucla cucla cuclica
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by Tužna »

adam* wrote:~~~~~~~~~~~~~~~jebote....koja sam ja skorpijetina ispao neki dan.....fuck'it # ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~pa jos se malko pokazao i podznak silni.....lav.........fuck'it 2# ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Nemoj tako to je odlična kombinacija :D
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by Tužna »

NaughtyButNice*** wrote:Strelac/Lav...i sta sad... :wink:
Strelac / Lav:

Dinamika i volja ovde se udružuju u ostvarenju nečeg velikog što prevazilazi individualni plan. Strelac - Lav uglavnom boji svoje strasti univerzalnim bojama što mu omogućava da svoje akcije vodi uz podršku okoline. Ovakav stav retko je plod proračuna ili zadnje namere jer se on odaje svom idealu svim silama. Iz sebe zrači takvo ubeđenje i takvu sigurnost da se drugi lako odlučuju da ga slede i da mu pomažu. Jako voli humanitarne akcije, obožava da svoj polet prenosi na druge i prirodno i lako se ponaša u javnosti.

Ciljevi kojima teži ovakva ličnost proističu iz čisto praktičnih motiva, i postaju sve viši, zahvaljujući širokogrudoj i darežljivoj prirodi koja nikad ne zaboravlja interese drugih i ume da se orijentiše ka osvajanju duhovnih vrednosti. Reč je o prirodi obdarenoj izuzetnom samokontrolom, svesnoj svojih vrednosti i svojih granica, uvek sposobnoj da dozira snage i zasnuje na njima svoj život.

Ambicije su joj usmerene prema proširivanju vlastitog znanja i razvitka. Na taj način šire se njeni horizonti, a kontakti sa životom i drugim ljudima postaju duboki i intimni. Međutim, samoljublje Lava i ovde igra važnu ulogu, mada ne na preterano kategoričan način. Ono je ne sprečava da pokaže veliko razumevanje za bližnje. Takav stav izražava duboko osećanje pravde i vernost visokim moralnim principima.

Strelac - Lav ima velike zahteve. Strast je njegov način izražavanja. On organizuje, kreira, nadgleda, daje naređenja, a drugima ostavlja da realizuju njegove zamisli. Sa nostalgijom misli na doba vitezova i junaštva. Zbog svoje plemenitosti duha, iskrenosti i naivnosti često se suočava sa raznim preprekama, sitničavošću i podmuklošću mediokriteta. Ako želite da budete u centru njegove pažnje ne dirajte u njegovu krunu i u njegove snove. Ne zaboravite da on ne voli usiljene odnose, kukavičluk i sitničavost.

Ipak, neki Strelci - Lavovi, kojima su planete u trenutku rođenja bile manje naklonjene, mogu da pate i od mitomanije ili da sebe vide većima nego što jesu. Misle da su prefinjeni kada su obični; ponašaju se kao da imaju veliku misiju kad se bave sitnim mućkama; provode život uljuljkujući se u iluzijama. Ali, od toga su retko nesrećni, što je - zapravo - ono glavno...

- Vi imate velike zamisli i trudite se da živite na visokoj nozi, čak i onda kada to ne možete sebi priuštiti. Iskreni ste i direktni, romantični i idealista, pa ipak, ako niste savladali lekciju iz velikodušnosti, ponekad možete biti egoistični, tvrdoglavi i nedisciplinovani. Po prirodi egocentrični i ponosni, društveni ste, esteta, jednom rečju kreativac.

Veoma ste probirljivi o bilo kojim izborima da se radi. Zahtevate puno i negujete izvesne principe, a osrednjost Vas prilično rastužuje. Ambiciozni ste, Vaši ciljevi moraju da budu uzvišeni. Vaše prisustvo se oseća u svakoj situaciji, u svemu što radite ste dramatični i volite da se projektujete na publiku - volite da budete u centru pažnje i tačno znate kako da to postignete. Vaša negativna osobina: loše postavljen i upravljen ponos...
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by Tužna »

adam* wrote:~~~~~~~~~~~~~~~jebote....koja sam ja skorpijetina ispao neki dan.....fuck'it # ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~pa jos se malko pokazao i podznak silni.....lav.........fuck'it 2# ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Skorpija / Lav:

Ovde dominira moć, to je spoj Orla (viši simbol Škorpije) i Lava. Agresivnost Škorpije udružena je sa nadmenošću Lava, visoki let Orla u Sunčevoj grivi Lava vodi u Zenit ličnosti i često stvara osobe koje su opčinjene slavom i visinom; ambicija je ta koja im omogućava egzistenciju. Po njima, cilj opravdava sredstvo. Istinska snaga ove kombinacije ne leži toliko u veštini dostizanja postavljenih ciljeva ili otvorenom izražavanju celokupne snage ličnosti, koliko u umešnosti da sačuvaju osvojene pozicije.

Dva ovako snažna znaka nisu ni mogla a da ne stvore ovako markantnu ličnost, izuzetno svesnu same sebe. Nju, međutim, vodi snažna strast koja se lako može pretvoriti u manu. Jer, treba se čuvati Lava sortiranog potisnutom Škorpijom. Taj može biti kadar na sve da bi se nametnuo okolini: da izvrće moralne vrednosti i svakog trenutka menja pravila igre, pravi se cinik, a nije u stanju da razume svet i psihološke nijanse drugih i da bude potpuno nesposoban da ih prihvati.

U pozitivnom obliku veličina, samosavlađivanje, životna snaga, praktična inteligencija i oportunizam, kritički duh, prilagodljivi dinamizam, osetljivost koju uzdiže lepota, idealizovana strast, spektakularna ekstravertnost, sigurnost u sebe i poverenje - vrline su koje se skupljaju i čine snažnu ličnost koja je u stanju da kanališe sve otpore i da iz njih izvuče korist za ostvarenje svojih ambicija...

- Jaka ste ličnost i bez muke dominirate nad drugima. Vaše teškoće ogledaju se u tome što čim dobijete jednu bitku, bacate se u drugu, ne bi li se popeli još malo, zato što volite da se koristite svojim ugledom. Iskreni ste i direktni, romantični i idealista, pa ipak, ako niste savladali lekciju iz velikodušnosti, možete biti egoistični, tvrdoglavi i nedisciplinovani. Po prirodi egocentrični i ponosni, umete da se plasirate, društveni ste, esteta, jednom rečju kreativac.

Veoma ste probirljivi o bilo kojim izborima da se radi. Zahtevate puno i negujete izvesne principe, a osrednjost Vas prilično rastužuje. Ambiciozni ste, Vaši ciljevi moraju da budu uzvišeni. Vaše prisustvo se oseća u svakoj situaciji, u svemu što radite ste dramatični i volite da se projektujete na publiku. Vaša negativna osobina: loše postavljen i upravljen ponos. Kada Vas neko povredi teško uspevate da oprostite i nikada ne zaboravljate. Vaše neprijateljstvo je neverovatno, koliko je neverovatno i Vaše veliko prijateljstvo.

Imate stav, magnetizam, zahtevate mnogo od drugih, ali i od sebe. Ako Vam ponekad nedostaje malo više popustljivosti, čovek ne može a da Vam se istovremeno ne divi zbog hrabrosti i Vaše "ratničke" strane - ići ćete do kraja prema onome što Vam se suprostavlja i nikada se nećete povući. Normalno, u životu Vam neće baš sve ići glatko; neke se teškoće ne mogu izbeći. Možete pasti u depresivna stanja iz kojih ćete uspeti da isplivate samo ako prevladate ozbiljne unutrašnje blokade. Ipak, imate sve šanse da Vam se život odvija u pravom smeru, pod uslovom da delujete elegantno, a to znači da izbegavate da gazite po tuđim nogama...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by sanela »

Hej, ja sam Rak/Strijelac.... Šta piše za tu kombinaciju? Ako ti nije mrsko :wink:
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by Zona Sumraka »

Sanela jel' tebi podznak ili znak u strijelcu?
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by sanela »

Zona Sumraka wrote:Sanela jel' tebi podznak ili znak u strijelcu?
podznak
Ali mi kolegica reče da je iza 30-e godine dominantniji podznak, nego znak... Znate li vi za to?
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by Zona Sumraka »

da i ja sam to negdje citala dok sam jos uvijek bila u tom astro fazonu...
pa mozes sebi uraditi kompletnu natalnu kartu na astro.com...kapiram da znas engleski...
imaju cini mi se i besplatan uporedni...
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by bojanol »

Ako je to tačno, onda za mene nema spasa, ja sam u podznaku blizanac. :(
Post Reply