ZNAK-PODZNAK

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by YugoStar »

PDT_Love_18 :prayer: :smt038 :smt023
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by AnAna_mo »

VAGA
Vaga je sklad. Simbol unutrasnjeg sklada i komunikacija svjesnog i nesvjesnog, duha i materije. Simboliziraju ravnotezu i duh pravednosti, kao i drustvenu i osobnu uskladenost.
Ulicom prolaze sigurnim, zavodljivim korakom. Izuzetno su drustvene osobe. Posjeduju i dozu neodlucnosti koja im onemogucava da isprate sve dogadaje koje bi zeljeli. Šarmantni i hladni, zele da svima pruze odgovarajucu paznju, iskreno posavjetuju svoga najboljeg prijatelja, a u isto vrijeme da stvore temelje za novu emotivnu vezu koja bi im prijala. Najcesce pitanje koja Vage u sebi postavljaju su : "hocu - necu?, hocu - necu?" .
Osjecaji i dozivlaji su pokretaci njihovih reakcija. I dobro je sto su i sami svijesni toga. I najmanja provokacija poljuljat ce njihovu ravnotezu, pa cesto znaju da se povuku i iskljuce iz stvarnog zivota.
Ljepota, osjecanja, estetika, prepricavanje dozivljaja pokrece njihov intelekt, a emocije su im sudije.
I muskarci i zene Vage u sebi nose izuzetnu ljepotu. Prijatne crte lica su tu, cak i kada se naljute. Uvijek uspijevaju da izgledaju blagi, cak i kada je na poslu dan bio tezak, ili ako su se posvadali sa kolegom. Rijetko cete uednu Vagu cuti kako viče. U svemu sto cine odmjereni su i uravnotezeni , imaju nevjerovatnu potrebu za pravdom, ljepotom, zadovoljstvomn i uzivaju u svojoj privlacnosti.
Kao prava vaga koja ce sve izmjeriti tocno u gram, i covjek Vaga stalno nesto mjeri i premjerava. Mozda bi bolje bilo ovo, a ne ono. Uradit cu ovo,ili mozda necu?
Svi poslovi koji zahtijevaju takt su stvoreni zbog ljudi Vaga. Poslovi vezani za donosenje suda o drugima su pravi za njih, jer sa svojim osjecajem za pravdu i potrebom da sve bude idealno daleko mogu otici u karijeri. Danima i nocima ce sebe dovoditi do iznemoglosti u potrazi za rjesenjima u, npr. sudskom sporu koji privode kraju.
Zdrav duh, cistoca, harmonija, briga o sebi i drugima njima predstavlja veliko zadovoljstvo. Lijepo se snalaze u svim oblastima umjetnosti.
Ljubav koju Vage priznaju mora biti vjerna, cista, vise vođena osjecajima nego strašću. Seks je bitan, ali nije mjerilo ljubavi, vaznije im je da su istinski voljeni nego da dozivljavaju lude strasti. Partner koji ima Vagu pored sebe mora biti spreman na povremene kritike i odnos ce biti savrsen. Nestrpljivi i prenaglaseni u svojim osjecanjima i odnosima s njima u vezi morate voditi racuna dali cete uraditi ili reci pravu stvar da nebi bili pogresno shvaceni. Tada bi mogli nastati problemi. Postoji jedna stvar koja je zajednicka svim Vagama: sve sto dozive ili urade je izuzetno dobro ili izuzetno lose. Kao da ne postoji nista prosjecno dobro ili samo pomalo lose.
Neke vage su uobrazene, vrlo cesto posesivne i samozive. Neke nikako ne mogu da natjeraju sebe na mirovanje.
Najbitnije je znati da sve Vage teze harmoniji i svim iskrenim osjecajima. Pruzite to Vagi, i moze vam biti zaista lijepo.

MUSKARAC VAGA
Budite sigurni da vas nece privuci svojom muskoscu, snagom i strastima. Muskarac Vaga plijeni svojim otmjenim drzanjem, njeznim i lijepim rijecima i profinjenim ponasanjem. U svakoj situaciji je odmjeren. Ako imate prijatelja Vagu, vec ste sigurno navikli na njeznosti, lijepe rijeci i paznju.
Umjetnost i lijepe rijeci cine ga sretnim i zadovoljnim. Posebno njima, muskim Vagama je svojstveno da uvijek voze najnovija i najljepsa auta, te da pored njih uvijek bude najljepsa zena u gradu. Ima veliku potrebu za lijepim stvarima, i tome posvecuje mnogo paznje.
Putovanja u daleke, lijepe krajeve, ljudi, mjesta i obicaji, za njih su veliki izazov. Ukoliko nema mogucnosti da to sebi priusti, masta je spas za njega.

Gdje god se pojavi, skrenut ce paznju na sebe. U drustvu omiljeni, jer oni plijene svojim drzanjem i ukupnom pojavom. U svakom novom drustvu su oprezni. Pogađate zasto - Vage su, i odmjeraju situaciju. Djelovat ce hladno i nezaiteresirano, ali ce kontrolirati svaku sekundu. Uz to ce šarmirati sve one koji to žele ili ne žele, jer on je narcis koji mora utoliti svoju glad za divljenjem. Zbog te svoje, pomalo narcisoidne prirode, cesto se mogu naci u nezavidnoj situaciji. Kao ruzno pače stajat ce u gomili koja nemoze shvatiti sve njegove fantazije.

U ljubavi moramo reci istinu koju Vage vole. Potraga za savrsenom partnericom koja je obavezno i njegova vjerna prijateljica, njegova je zivotna misija. Njegov zadatak je da pomiri ljubav i prijateljstvo, seksualnost i ideal ljubavi.
ako zelite da osvojite muskarca Vagu, zaboravite na svađe i sukobe. Ako samo jednom dodete utakvu situaciju, za drugu necete imati vremena. Hladno i bez velike guzve ce vam pozeljeti sve najbolje u zivotu bez njega. Ako se u njegovom braku dogadaju ovakve stvari, svakim danom ce imati sve vise posla koji ga zadrzava van kuce. U skladnom braku je savrsen otac koji je odan svom domu i obitelji. Njegova kcerka ce biti razmazeno dijete koje mora imati najljepsu garderobu i cipelice i naljbolje igracke. Tatin sin ce uvijek u svom ocu gledati ideal koji mora dostici jednog dana.

VAGA /RAK
Osjecaji su odlika ovog tipa ljudi. I muskarci i zene su izuzetno njezni i ranjivi. Partneri su im jake licnosti koje ih vode kroz zivot jer oni sami ponekad nemaju volje ili hrabrosti. Vole lijepoe i skupe stvari, automobile i garderobu. Znatizeljan je i voli da bude informiran o svim dogadajima oko njega. Ove osobe cesto teze zivotu u inozemstvu. Novac vole, ali im nije najbitniji. Samo je bitno da imaju jednu stvar u zivotu koja im daje snagu i oko koje ce se truditi.
Potpis.
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by YugoStar »

Joooj,ubode ga pa bar 90% ,najmanje.Nevjerovatno :!:
Ane....Veeeeliko Hvala :!:
:D
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by adam* »

hocu i ja hocu i jaaa!!!

Skorpija-lav.....
cucla cucla cuclica
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by AnAna_mo »

ŠKORPION
Poznajete li osobu koja uvijek i bez obzira na posljedice, bez ijedne želje da postigne kompromis, uvijek govori istinu. Kasnije osjeti malo griznje savijesti za rane koje njne izjave prouzrokuju, ali ako mislite da vam se istina nbi mogla svidjeti, nemojte je ni pitati. To su Skorpije.
sposobne su da vas zbune i to samo pogledom. Njihove oci na vas djeluju kao hipnoza. Prodiru do vasih naskrivenijih misli. Kada vam se obracaju, Skorpije su veoma upecatljive. Njihov intelekt je svojevrstan. U svemu moze naci neku gresku, i moze da raspravlja o svakoj temi. Vazno je znati da Skorpije znaju sjajno blefirati. Zato se cuvajte, jer lako ce vas obmanuti ako za to postoji potreba (a postoji kad se drogiras, zar ne). Takoder izbjegavajte da ih provocirate jer tada ce sigurno iznenada planuti i odreagovati. Nikada vas nece namjerno uvrijediti, alio cesto ce biti ironicni, osvetoljubivi i nagli. Svojom kontroliranom prirodom gospodare u svom svijetu, ivjerujte, ni najmanje ih ne zanima da li vam se njihovo ponasanje dopada ili ne. Sigurne su u sebe i svoja djela, misli i osjecaje. Ako ih nesto i natjera da se uznemire, vjerujte, to ce trajati samo jedan tren. Taman toliko koliko je potrebno da sakupe snagu i krenu dalje. Nepopravljivi su egoisti. Malo pricaju, ne zabadaju nos u stvari koje ih se ne ticu, sto ce i vama najvjerojatnije savjetovati. Uglavnom su mirni i stalozeni ljudi koji, kao da nikada nemaju probleme i brige.
Njihova volja je koncentrirana, magneticna i dinamicna. Imaju potrebu da su uvijek nasamom vrhu. Ka svojim ciljevima neumorno gaze, ne prezajuci ni od odgovornosti, ni od rizika.
Poznajem Skorpiju (ne ja, nego autor knjige :-}) oja je cak i u najtezim trenucima svog zivota stavila smijesak na lice i rekla "idemo dalje". Najcudnije u toj prici je to sto meni nije bila potrebna utjeha, nego njemu. I dan danas, moja Skorpija stoji tu negdje, sakrivena blizu mene. Suti i ceka, jer jednom ce mi sigurno zatrebati i opet mi reci "idemo dalje". Koliko god da je Skorpiji tesko,to sigurno nece pokazati na svom licu. Osjecaji im mogu biti silno povrijedeni, u sebi mogu voditi silne bitke, ali to nikome nece pokazati.
Sigurni u sebe, nikada se nece postidjeti, ali nece se ni ponasati uobrazeno. Ako ste nekada culi da je neka Skorpija sebican,vjerujte da to nije istina. Mogu oni biti i suosjecajni, ali to pokazuju na sasvim tih i neobican nacin. Necija tuga i nesreca ih moze jako pogoditi i kada se to dogodi zapadaju u depresiju. Ali to kratko traje i Skorpija nikad ne gubi moc koju im daruje njihov vladar Pluton.
Oni su neustrasivi, ne bjeze od borbe i ne podnose neuspjeh bilo koje vrste. Njihov unutarnji mir je uvijek prisutan i uvijek stabilan.
U ljubavi su to strasne osobe koje ce biti izuzetno ljubomorne ako naglo prekinete vezu sa njima. Pobjesnit ce od ljubomore, toliko da ce u trenu srusiti sve ideale i svu ljubav pretvoriti umrznju. Novu ljubav ce uvijek lako naci jer magnetski privlace suprotni spol. U principu, Skorpiji je tesko udovoljiti ali obicno imaju sretan brak. Njihovi osjecaji su duboki, zude za uzbudenjima, ali kritiku tesko prihvataju.
Ono sto bi moglo narusiti zdravlje Skorpiona je neumjerenost u svemu, pa cak i u poslu. Rijetko se razboljevaju, ali kada se to dogodi, onda je stvarno ozbiljno. Jedino sto ih moze izvuci iz apaticnih situacija su promjena okoline. Nova okolina i novo drustvo je jedini lijek za njihovu napacenu dusu.
Vec smo utvrdili da Skorpije ne prezaju ni od straha ni od opasnosti. Cesto sebe dovode u rizicne, i situacije opasne po zivot i zdravlje. Stoga su njihova zanimanja povezana sa hrabroscu i opasnostima. Zanimanja u vojsci im sasvim odgovaraju a inace vole oruzja, tajne pokrete, uzbudenja i opasne misije. Mogu se baviti narazlicitijim zanimanjima.

MUSKARAC SKORPION
Cuvajte se ovih muskaraca ako ste emotivna dusa kojoj su potrebne njezne rijeci. Povremeno ce vas grijati, a zatim hladiti kao da u sebi imaju regulator. Ako ste i vi izuzetno strastveni, onda odzavajte plamen i grijat ce vas vjecno.On vas gleda pravo u oci i ne postoji osoba koja bi mogla ostati ravnodusna prema njemu. Oni su nepobjedivi, i ako pobjedu nisu izvojevali odmah, doci ce po nju sigurno, pa makar i za deset godina.
Skorpioni su senzualni tipovi muskarca koji sve primaju, a malo daju. "Pa znas da te volim" - odgovor je na vase pitanje. I obicno je tako. Uvijek cete primjetiti ako nesto nije u redu s njim po njegovom ponasanju. Emotivno je jak i strastven, ali u isto vrijeme i logican. Skorpioni ostavljaju velik trag. Kroz cijeli zivot, vracat ce vam osmijeh na lice i lijepo sjecanje.
Imaju izuzetno visoke kriterije u svemu, prijatelje biraju veoma oprezno. Nemojte ni pokusati da ih pokorite, jer necete uspjeti. Skorpioni ne prastaju, a neki od njih se i osvecuju. Ni vase suze ne mogu ublaziti gresku koja je vec ucinjena. O tome je trebalo razmisljati ranije. Pokusajte da razumijete ovo nemoguce, ali slatko stvorenje.
Uozbiljnoj vezi ili braku se mora znati ko je gospodar. Sigurnost vam je zagarantirana. Trebat ce vam vremena da se priviknete na njegovo kruto ponasanje, ali cete i sami postati cvrsci uz njega. ako niste spremni na istinu, bolje ga nemojte ni pitati za misljenje. Vas Skorpion je nepopravljivi istinoljubac. On je takoder i veliki sanjar i idealist koji imaju svoj zivotni cilj, a to je potraga za savrsenim partnerom. Problem je izuzetno velik, jer on uopce nema povjerenja u zene.
Tata Skorpion je strog roditelj koji ne dozvoljava lijenost i nedisciplinu. Kod njegove djece ce samostalnost biti rano otkrivena i naucena, ali ce tata uvijek biti tu da ih zastiti. Za Skorpione je zivot borba, i to ce sigurno nauciti i svoju djecu.

ŠKORPION/LAV
Opasna i agresivna osoba koja nad drugima dominira snagom volje. Sve je podredeno njegovoj volji, ne prihvata autoritet i tezi apsolutnoj slobodi. Ne preza ni pred cim da bi dosao do cilja. Neustrasiv, hrabar, tvrdoglav i samoziv. Vodi se iskljucivo svojim principima i i zbog svoje agresivnosti i prijeke naravi cesto gubi obitelj, prijatelje ili status u drustvu.
Potpis.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by AnAna_mo »

E, ako je ovo istina, stvarno si tezak covjek, Adame!!! :D
Potpis.
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by adam* »

tezak tezak...nego sta

Hvala ti puno....
cucla cucla cuclica
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by PsyTechGirl »

sunrise wrote:A, sta bis rekla da ih imas 4 kao ja??? Ja sam OVan a u podznaku sam: Jarac, Vodenjak, Ovan i Riba

Draga izwini, ali moram se umeshati.. Nema shanse da postoji wishe podznaka, to ti mozda i Ana moze potwrditi..a ja mogu zasigurno !!
Inache moja mama se bawila time neko wreme, ono sportski shto bi se reklo - u fazonu ima nekoliko knjiga i tako, iz razonode radila ljudima horoskope ..
Znachi, kako horoskop, tako ti i podznak moze biti jedan- to bi bilo kao da si rekla da imash nekoliko horoskopa.. Znachi weruj mi - nemoguce..
Moja kewa je radila ione astroloshke karte - znachi tamo imash matematichki swe odradjeno. Nachin na koji se dobija znak i podznak je sledeci: na osnowu twog datuma rodjenja se izwuku parametri na osnowu kojih se upisuje u natalnu kartu, a na odnowu trenutka rodjenja dobija se podznak .. Znachi to su samo dwe tachke na natalnoj karti i mogu da zahwate samo po jedan znak (ewentualno dwa ako je neshto na prelazu).. Jedino gde moze biti razniwrsnisti su planete i kuce ..
Eto tako, da znash ..
Pozdraw..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by goldy »

.
Last edited by goldy on Thu Jul 02, 2009 11:24 am, edited 1 time in total.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: ZNAK-PODZNAK

Post by AnAna_mo »

PsyTechGirl, ja se nisam htjela nesto raspravljati, ali stvano nikad i nigdje i ni od koga nisam niti cula ni procitala da je moguce da netko ima vise podznaka! Ja i dalje mislim da to ne moze biti, ali eto...
Na internetu i u ovoj knjizi jasno stoji: "Ako ste dobili vrijeme koje je na granici izmedu dva znaka, izaberite drugi po redu".
I ti volis horoskop? :D

Goldy, nista se ti ne sekiraj, mi smo Bilizanci (ja sam Blizanac/Strijelac) takvi, slatki kad treba... :D
Opcenito o skorpionu procitaj gore, ja cu ti jos istipkati za tvoj podznak i za žene.
Potpis.
Post Reply