problem

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
pablo011
Posts: 7
Joined: Wed Sep 26, 2007 10:28 am

problem

Post by pablo011 »

Evo susrecem se opet sa problemom narkomanije!
Ja sam imao problem ali nekako uz Boziju pomoc,porodice i prijatelja apstiniram,doduse nikad nisam koristio heroin!

Ovako,da predjem na stvar,doveli mi klinca ,nasih porodicnih prijatelja, od 15 godina da ja popricam sa njim.Poceo je da duva u skoli svaki dan (ako uopste ode u nju),slusa psihodeliju a vec su poceli u drustvu da muvaju eksere i spid.Mali je besan i bezobrazan a roditelji malo neobrazovani,siromasni i prostiji,tako da ima sve perspektive.Sad ja sam pokusao da se postavim prijateljski da stekne prema nekom poverenje da bi se otvori da bi moga da znam u kom je fazonu, kazao mu da znam sve fore pogotovu sto sam isao u istu srednju skolu i iz istog smo kraja,rekao sam mu moje tripove i bad tripove kad sam izlazio i pakao kroz koji sam prolazio i sta ga ocekuje ako nastavi tim putem ali koliko me je uopste skapirao neznam jer inace neslusa i nepostuje nikog.Sad ja neznam kako da mu pomognem,meni je pomogla crkva,duhovnici i psiholozi,njegovi roditelji su me zamolili ali koliko sam ja uopste jak i pametan da se nosim sa tim,jedino sto mogu da ih uputim kod nekih ljudi ali problem je sto mali misli da je mangup i faca,sta je bre on klinac od 15 koliko on uopste kapira zivot,njemu je najvaznije da bleji da se naduva i gleda crtace, mislim to mi je rekao da mu je trip to ga "smiruje" ali kuda ce ga to odvesti i sta moze da ocekuje od takvog zivota,ja se jedva uz mnogo muka trudim da normalizujem i da zivi sad nekim zdravim i pristojnim zivotom posle svega!
Bobica
Posts: 1
Joined: Sat Apr 02, 2022 7:56 am

Re: problem

Post by Bobica »

Gde bi uputio sad, iz iskustva, nekog za pocetak lecenja?Hvala puno
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: problem

Post by sanela »

Odgovaraš na post iz 2008. godine....
Post Reply