Ukradeno Djetinjstvo

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
kiska
Posts: 71
Joined: Tue Aug 23, 2005 3:12 pm

Post by kiska »

Pisacu, obecavam, samo mi treba inspiracija i vrijeme. Nezgodno je pisati sa radnog mjesta, a kod kuce nemam kompjuter.
Mislim da necu poslati pisma ni tati ni muzu, pokusavam naci snagu da neke stvari kazem u lice. Moja sestra je u tome uspjela ovo ljeto. I bila je srecna! Rekla je ocu sve sto misli i kako se osjeca, i mami je rekla kako je nama. Najveci problem je sto oni nisu shvatili, ili nisu htjeli shvatiti, no ona se poslije toga dobro osjecala.
Moj muz misli da ja, ustvari, imam problem da prekinem odnos sa bliskim ljudima i da im zato ne govorim ono sto mislim o njima, a boli me, jer njihova ponasanja ne mogu prihvatiti. Mislim da je u pravu. Izbjegavajuci konfliktne situacije, ustvari stvaram konflikte sama sa sobom, pa se onda svadjam kad spavam, te ustanem jos gora...
Pisacu, Luna, obecavam... :smt024
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

to je tvoja sestra...ne mora znaciti da ce i tebi biti tako znas...na tebe je to imalo veci uticaj cini mi se nego na nju...zato mislim da je pismo dobar pocetak...otvaranja linija komunikacije :-D ...ali ti sebi najbolje znas.....to je samo moj savjet. jer ces se prije nakaniti da napises pismo tj skupiti snagu za to nego da kazes nekome u lice nesto. Pogotovo tati...nakon tolikih godina. Ja nisam mogla.....mozda ti uspijes......sve najbolje ok
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Maaaa, LUNA je nasa mjezimica uvijek bila i to ce ostati.Kissss,kissss
Vatra se ugasila i postala je dim,
droga me je uništila učinila me zlim!!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

:wink: :oops: :goodman: :smt039 :smt040
User avatar
kiska
Posts: 71
Joined: Tue Aug 23, 2005 3:12 pm

Post by kiska »

Napravila sam glupost!!!
Nisam pisala, nisam poslusala Lunu, nego sam krenula da pricam i to sa nanom od devedeset godina, i toliko sam vikala, toliko se drala, da mi je curica rekla: "nemoj mama, slusace te nana..." Ne mogu da vjerujem da u meni toliko jeda ima. Nekad mislim da mi je najbolje da ih se sviju odreknem da ne bih vise ni sebi ni njima nanosila bol. A onda ja opet patim. Kakva sam ja to osoba? Kao da se hranim patnjom.
Frku sam napravila jos u subotu, a danas je ponedjeljak i ja se grozno osjecam...
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

rekla sam ti...jer znam da ti se puno toga nakupilo i da ces explodirati ili da ce to biti previse emocionalno za tebe.
Fino sada napisi pismo tati...br 1. Onda izadji sa curicom negdje na sladoled odmah danas. I izvini joj se kazi joj da si se iznervirala i da nisi htjela.
Djecu sve pogadja i jako je bitno rascistiti sve s njima-znaci nakon neceg loseg uciniti nesto dobro kako ne bi ostavilo negativan efekat na njih.
Onda pricaj s muzem ali kao sa prijateljom...izadjite negdje-provedite par sati zajedno sami.
I ti isto za sebe nesto uradi....nagradi se. Otidji frizeru ili bilo sta.....
bilo pa proslo....gotovo je sad. Nazad ne mozes...kao ni niko od nas. Zato mozemo naprijed......proslodt ne mozemo promjeniti ali zato mozemo buducnost ...koja zavisi od danasnjice :-D

ljudi....ima li vas???
jel vas nesto muci? sta? pisite sta god zelite
ljubi vas
Luna
User avatar
kiska
Posts: 71
Joined: Tue Aug 23, 2005 3:12 pm

Post by kiska »

Hvala ti, Luna, tako mi je trebao neko sa pozitivnim rijecima. Od mame sam dobila samo zabrinutost sto sa mnom nesto nije u redu i onda zakljucak: "ZNAM, JA SAM TVOJ PROBLEM, AKO TREBA JA CU SE SASVIM POVUCI SAMO DA TI MENI BUDES DOBRO!"... poludjela sam od te glupe izjave! No, muz mi nije dao da se vise raspravljam, pa sam se povukla, no jed me i dalje drzi i siri se u pogresnim smjerovima...
Boze, tako sam zeljela dijete, a sad se osjecam kao nepodobna, jer joj prenosim negativne vibracije...
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

prestani biti toliko samokriticna. vjerujem da si dobra mama i da te dijete voli. Idite na sladoled.....
bice sve ok...
i meni su ladje potonule...i ja i moja mama smo u bezveze situaciji...ali znam da ce proci jer se volimo. A ja nju stvarno volim....i zato me sve negativno s njena strane jako puno boli....
User avatar
kiska
Posts: 71
Joined: Tue Aug 23, 2005 3:12 pm

Post by kiska »

Joj, i ja imam isti takav problem s MAMOM. A moja sestra ima divan odnos s njom i ja joj na tome mnogo zavidim, sto sva njena raspolozenja moze da proguta.
Sto se tice sladoleda, necu moci, curica je malo prehladjena, a i ovdje je jako hladno, pa cemo se druziti kod kuce - kupila sam joj krede u boji, rucak sam jos juce skuvala i cijelo popodne cemo se druziti. A pegla, udje, ves... sve cu ostaviti, i telefon cu iskljuciti... samo se pitam da li je to rjesenje ustvari bjezanje od problema?
Mene moja porodica smiruje, no familija me raspiruje. Kako se suprotstaviti onima koji me muce ili je dovoljno samo ih izbjegavati? Luna, pisacu, svima cu po jedno pismo napisati, cim pronadjem vrijeme za sebe, bice mi to bolje od frizeraja (ja ti mrzim kada mi neko dira kosu, i sisam se samo kod najbrzih frizera)...
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

hehehe....sta god tebi odgovara.
Nije to bjezanje...mislim da radis kako treba....
sve najbolje....
ps. ja volim frizera-ja bih ti mogla 2dana sjediti dok mi ona tamo masira mozak -tj glavu :-D
takodje nije bitan sladoled nego ideja ali ti je vec imas
Post Reply