Ukradeno Djetinjstvo

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

manijak
Posts: 15
Joined: Sat Oct 29, 2005 10:08 pm

Post by manijak »

Citam vase postove vec dvatri dana i na ovoj temi skonta da se i moj bjeg,ludilo,asocijalno ponasanje datira iz djetinstava stim sto sam ja bio taj koji je krao i to od najranijeg djetinstva i sad u potrazi za onom kutijum kako luna rece... pade mi na pamet i moje prvo sjecanje:svi placu, stoje u redu oko mene masa tuznih likova...danas kontam da je to bio dan kad je umro tito a i moj prvi pad vezan je uz tita.. velika samoposluga nas dvojica...skrenu sa teme... to je vrijeme kad moj stari cuga pravo pravoo,svadje sa starom,klasika.... ja emotivaca pravac na ulicu....prva vala sa 13 heej koda je juce bila francuz,pajser...i mi u prodavnici pa premetacina pa otimacina...duboka ova kutija...joj nije ni poslagano....poker aparati vec sa 11 sam bio strucnjak za povalit lovu...udaranje..otimanje djeparaca od levata...skidanje jakni tena..maltretiranje...posto mi u adsress baru pise forum.narkomanija da potrazim gudru...iako djete imao sam ime na ulici a starija raja su me gotivila pravo....gdje je ta gudra....sta bona kutija....joooj zaboli koda me sad levat opali utokom u glavu..nasooo...prvi joint pusio sam na klupi u parku sa 11 i onako sav ponosan zovnem lika da povuce dim kad zvizzz udarac po glavi i to od lika koji dila dop,starija raja nema otpora nego slusaj, fino je on meni i sve objasnio,pokazao kretene kako mole i noge mu ljube da im za pare paket da....prava prevencija...sa 12 sam uveliko raznosio dop po ulici...u 14 rat a ja ko riba u vodi barem prvih mjeseci dok se imalo sta krast,otimat....rat...joj sta sve ima u ovoj kutiji....valja ovo prvo poslozit...
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

o.k. coko

Post by mise en place »

pocetak,daj otvori kutiju d. znam da nije lako
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

moj muž

Post by katarinadimedici »

Da ne znam gde mi je muž (na sigurnom) :lol: :smt022
Joj, baš sam odvratna, ali evo ispravila sam se odmah i prolila masu suza!
Htela sam reći, da bi ovaj post potpisan sa "manijak" mogao biti i njegov, ali nema komp u zatvoru pa znam da nije! Ne znam da li si ti iz Sarajeva, ali čini mi se da ste vi pred rat nekako, svi prerano počeli, valjalo je napraviti lovu za oružje!
Samo da dodam i ja pmatitm taj 04.05.1980. tog dana mi je bila svadba, onaj maskenbal kako to moja sestra naziva! A ja sam nekoliko dana kasnije otpočela prvu seriju bez prestanka! Strašno, zar ne? I evo me sada ovde, ispod tvog posta i ja, baka pišem i kukam zbog ukradenog detinjstva. To je prosto tako u životu, neke rane nikad ne zacele!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

vrijeme je da zavirimo u kutiju.....I ako nista napravimo neki red u njoj. Npr pobacamo ono sto nam ne moze....sto je staro, ili nam se vise ne svidja!!!!!
Zivot ide dalje......Toliko toga nismo dozivjeli, probali, osjetilii, vidjeli....! Zaledjeni smo u vremenu-i ne mrdamo! Nista nas ne zanima....bezvoljni smo...razocarani,zbunjeni, prestraseni, emotivno nestabilni.....trudimo se svim silama da zaledimo i ono u nama. Svaku misao, svaki osjecaj, svako sjecanje na taj prokleti trenutak.....trenutak koji nas je promjenio zauvijek. Trenutak koji nam ponekad proleti ispred ociju-u vidu munje.....nismo ni svjesni da smo to upravo vidjeli.....ali podsvjesno znamo da jesmo. I onda...trepnemo.....i u kao u cudu tresemo glavom lijevo desno.....jer ne zelimo to vidjeti. Neki ni ne znaju sta je to sti su upravo vidjeli-samo znaju da ih jede i sjebaje. Bjeg se nastavlja......U beskonacnost! Ali....stigli smo u beskonacnost....dalje nema. Kutija u glavi je prepuna....jer od sopstvene glave nismo uspjeli pobjeci-ma koliko se trudili, unistavali, bjezali.......ma koju drogu uzeli....ne uspjevamo pobjeci. Vrijeme je da se suocimo s crnim mislima,ruznim uspomenama. Ovako ne ide.....sve je gore i gore. A zivot je pred nama i nosi ljepse dane...sretnije. A nasa kutija je puna glupih, ruznih, bolnih momenata od kojih smo bjezali svo vrijeme. Za lijepe trenutke nema mjesta. Zasto to sebi da ucinimo? Zasto da dozvolimo da nam proslost(koja i nije tako strasnaa....barem ne vise) unisti buducnost?
U sve dok se ne suocimo s tim....predjemo preko toga, nesto zaboravimo(zaoprave ovaj put), a nesto slozimo i stavimo u dno kutije....ne kao nesto ruzno sto ce nas proganjati....nego kao nesto sto nam se desilo...u sa cim smo se pomirili,suocili, presli preko toga....i gledali na to kao na samo jos jedno zivotno iskustvo.......
Zelim nam svima da uspijemo.......Da se oslobodimo ruznih sjecanja....i da se suocimo sa onim cega se bojimo. Ne moramo se vise bojati.....sad smo mnogo veci, pametniji, jaci i snazniji.......sad znamo sta je to. Kad bi uspjeli......vise nikad ne bi bjezali. Ne bi se drogirali da ubijemo osjecanja....ili da rijesimo probleme......ili da pobjegnemo od samih sebe. Bili bi mnogo sretniji. Vjerujem da cemo uspjeti.....
voli vas
Luna
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Je je stara, u pravu si, što da ti drugo kažem - a ne želim zachatavati temu ni zajebavat se kad je ozbiljno, no sitila sam se da je preksinoć baš bija dokumentarac o tzv. crnim kutijama - avion padne, a njoj, kao što znate, ništa - eto takva je nekako i ova moja kutija (ništa da je razbije), šmrrc
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ne smeta meni sreco...drago mi je da si se javila...pa kako god :wink:
jos kad bi malo detaljnije napisala stagod' :-D
eh sad vec puno trazim jel de hehheh
peace
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

A, na temu, misliš? Ma moje je djetinjstvo bilo savršeno, doista. Bila sam u medu, mlijeku i oblacima - sad sam isto u oblacima, ali drukčijim. :smt048 Sve u svemu, onda mi je bilo puno bolje - briga nije bilo uopće, i eto: to je to! To je cijela tajna čarolije djetinjstva, po meni ona leži u ispunjenošću ljubavlju i potpuno pozitivnoj otvorenosti prema uticajima (upijaš život i znanje ko spužva), i toj bebrižnosti od prije. Što te briga, kad si dijete! Dajte ditetu bombona :-D , kruha i igara (mlika isto! Image :lol: ), i puno jubavi :smt049 bubavii,
njima:
ImageImageImageImage ImageImageImageImage
a , i : i : : : : i na :maa : a : a : : : svi : ma : a : a : a !!!
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

Joj,Ramonice sto ti je sjadak taj post,maje igjackice,pa mjeko,pa fjasica....buuu.... :D
Image
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

:smt082
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ahmm ahmm.... :shock: !!!
Kud rekoh da mi ne smeta....hahahahah> Salim se ja. ALi znam ja da ti znas kad treba i kad ne treba. A ako razveseli druzinu-ok je....ako poremeti cijelu temu-ne vAlja. A ti vrdas li vrdas. Nikako da das odgovor. Nisi spremna, i take it. I ja sam imala srecno djetinjstvo.....naj srecnije. Svakome bih ga pozelila. ALi eto-opet mi ga je neko ukrao. Jebi ga.,
A ti kad budes spremna....ti pisi. AKo nista opisi mi svoje djetinjstvo....da mogu da ga zamislim. Opisi osnovnu i srednju skolu(tvoj zivot tada...ne kako je skola izgledala-da te preduhitrim). Zanima me....kad si odrasla! Zasto? Eto....nadam se da ces jednom odgovoriti....kad god zelis :wink:
Zvry.....pisi.....Ni o tebi nista ne znam. Ajde brzo.....Pisi mi o zivotu nakon razvoda roditelja. Tu si stala. A tu je sve i pocelo.......
eto...pozdrav svima.....i cmok.
Post Reply