Mladji brat-pomoc

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Mladji brat-pomoc

Post by Baba Naca »

Joj hvala ti Voyager, pomislila sam da ces da se naljutis sto te uopste spominjem,
ali, evo bar sad Mladji brat ima sva uputstva!!!
Ljubim sve koji citaju... :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Mladji brat-pomoc

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:40 am, edited 1 time in total.
owim
Posts: 4
Joined: Wed Dec 10, 2008 7:47 am
Location: Beograd

Re: Mladji brat-pomoc

Post by owim »

Momak od 24 god više nije klinac, i nije bio pre god. dana kada je počinjao. Sada, da kažem tako, "ne vidi realnost pravim očima" i potreban si mu TI. Moraš biti izuzetan autoritet, jer može probati da te dribla na sve načine. Korisne su info koje si dobio od Voyagera, jer možeš da sagledaš moguće opcije. Kao što vidiš, nijedna od njih nije dečija igra. Međutim, ne postoji lečenje bez fizičkog, ličnog kontakta sa lekarom koji to prati. Forum je support.

Na žalost, ja sam nisam iz te branše i nemam koga da preporučim. Znam da suprug moje profesorke Tatjane Popović iz Insituta za mentalno zdravlje ima privatnu kliniku, stari sajt ne radi (http://www.popopovic.com), guglao sam malo i pronašao ovaj link http://www.posingidunum.com, trebalo bi da je to ista ordinacija. Da, to košta, ali više će koštati (i u novcu) ako *sada* ne pomogneš bratu. Po cenu i da uzmeš keš-kredit ili pojazmiš novac. Ovo bi trebalo da bude najbolja investicija u životu.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Mladji brat-pomoc

Post by Baba Naca »

owim wrote:Međutim, ne postoji lečenje bez fizičkog, ličnog kontakta sa lekarom koji to prati.
E, jbg sad,
POSTOJI!!!
Naravno da postoji lecenje bez kontakta sa lekarima, a uzgred je BESPLATAN!!!
JA poznajem ljude potpuno ciste i trezne i najcistije na zemaljskoj kugli, ovde u Beogradu,
vidjam ih svakog utorka i cetvrtka na NA sastancima i oni me "uce" svojim licnim iskustvom, kako da i ja ostvarim to stanje.
Owim, mozes da nas posetis, dobrodosao si na sastanke medju ciste narkomane,
bez lekova, bez lekara.
Ljubi baba! :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
owim
Posts: 4
Joined: Wed Dec 10, 2008 7:47 am
Location: Beograd

Re: Mladji brat-pomoc

Post by owim »

Baba Naca wrote: vidjam ih svakog utorka i cetvrtka na NA sastancima
To jeste moja poenta, pogledaj šta sam napisao - bez ličnog, fizičkog kontakta - nema ništa. To si mi i sama potvrdila, zar ne? U slučaju mladića o kojem je reč, mislim da mu je potreban samo lekar, i to što pre, a suportativno okruženje, kao što je NA, veliki je plus!
Hvala na pozivu, ne znam koliko bih se uklopio. Nisam nikad probao heroin niti druge opasne stvari, ne znam ni ljude iz te priče. Moj kontakt bio je za vreme studija, kao obavezna praksa.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Mladji brat-pomoc

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:40 am, edited 1 time in total.
mladji brat
Posts: 16
Joined: Sat Dec 13, 2008 12:08 am

Re: Mladji brat-pomoc

Post by mladji brat »

Ljudi hvala svima na pomoci...
Kod kuce imam neki problem sa netom jos od one prve noci kada sam se javio, a sitauacija sa bratom je takva da nisam ni stigao doci do nekog net kluba, do sada!

Mi smo iz BiH.

Bili smo kod ljekara u onaj ponedeljak (tacno prije 7 dana). Dobio je neku terapiju, ja sam trenutno u net klubu i ne znam napamet lijekove te terpaije pa se javim ponovo veceras...

Mi imamo u gradu neke udruge u vezi lijecenja ovisnoti, ali ja jos nisma otisao do njih jer ljudi fizicki ne mogu stici. Nama uopce nije problem doci do Bg na te sastanke, ali u ovom trenutku bi njega put samo nevjerovatno iscrpio.

On je u utorak uzeo zadnji dop (bar tako on kaze)...ali je to vrlo moguce jer je u subotu kolabirao na poslu, povracao, zavrsio u bolnici na infuziji...Jucer smo bili cijeli dan kod kuce...
Pola dana je proplakao :| jer je on svjestan sta je ucinio sa sebe i svjestan je ovisnosti.

Tri noci prije prosle nije mogao zaspati do 3,4 ujutro... Sinoc je zaspao prije 11h, cijelu noc se znojio...Izgleda ga i gripa malo uhvatila...


Ps: dobio sam na pm (koji sam tek sada procitao) ponudu iz Srbije za subutex. Posto ja fakat ne znam zanima me koiko se krece njegova cijena???

ps2: ima li ko iz BiH da mi odgovori da li je subutex dosao u BiH jer nam je doktor u petak (na kontroli) lansirao neku pricu o njegovom dolasku poslije nove godine...ali bojim se da nije suplja pa da se ne uzdam u to djaba

ps3: znam da nisma svima odgovorio, ali javim se opet veceras

Pozdrav
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Mladji brat-pomoc

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:39 am, edited 1 time in total.
mladji brat
Posts: 16
Joined: Sat Dec 13, 2008 12:08 am

Re: Mladji brat-pomoc

Post by mladji brat »

Voyager wrote:Tvoj brat prolazi kroz uzasne trenutke.

Ali fizicka kriza od heroina jako podseca i slicna je po simptomima kao tezak grip, tako da ko zna.
Nesto sto bi mu jako pomoglo sada u ovakvoj sjebanoj situaciji je da ako mozes mu kupis Tramadol i da mu dajes 3 kapsule od 50mg tri puta dnevno, na svakih 4 do 5 sati i uz svaku dozu Tramadola po 1mg Rivotrila (Klonazepam), to je pola tablete.
Znaci Tramadol tri puta dnevno po 150mg i Klonazepam tri puta dnevno po 1mg
Tramadol je tramal, zar ne?

Ps: jos nesto, posto on ne cita napisat cu ovo...
Prosle sedmice je takodjer imao "strasne" bolove i trazio me da mu dam dva tramala...Ja sam u drugoj sobi otvorio kapsulu, prosuo 4/5 sadrzaja i da mu jedan tramal. Kroz 5 minuta je rekao: "brate hvala, puno mi je bolje" i zaspao je kroz 10min
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Mladji brat-pomoc

Post by AnAna_mo »

mladji brat wrote:Prosle sedmice je takodjer imao "strasne" bolove i trazio me da mu dam dva tramala...Ja sam u drugoj sobi otvorio kapsulu, prosuo 4/5 sadrzaja i da mu jedan tramal. Kroz 5 minuta je rekao: "brate hvala, puno mi je bolje" i zaspao je kroz 10min
Sta ti je rec psiha...
Potpis.
Post Reply