Zora li ce?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Anabela11
Posts: 115
Joined: Tue Sep 14, 2010 9:02 pm

Re: Zora li ce?

Post by Anabela11 »

.
Last edited by Anabela11 on Wed Mar 16, 2011 5:28 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Zora li ce?

Post by Vuk »

Juče mi je bilo dve godine kako nisam morao da se uradim. Samo kad se setim zbog čega sam prestao da se drogiram i krenuo u oporavak već se isplatilo. Jbt, 2 god kako nisam morao da kriziram, povraćam, tražim po kući pare koje znam da nemam, kradem, lažem i trčim po ulici da "napravim pare" (kao da pa imam svoju štampariju :-D ). Video sam da su neki drugi uspeli da neko vreme budu čisti, ali kad sam čuo da su godinama čisti nisam ih ni smatrao za "ozbiljne zavisnike", kad ono - MOŽE JBT!
Sve drugo što sam dobio za ovo vreme što sam čist ne želim ni da brojim, hoću još toga i sad znam da nije teško, samo da zapamtim šta NE SMEM, a sve drugo bude!
Hvala svima koji su mi na ovom forumu pružali podršku i pokazali mi da je moguće i da zaista svaki zavisnik može da se oporavi ako to želi.

:D
Moon child
User avatar
petraaa
Posts: 19
Joined: Tue Nov 23, 2010 9:58 pm
Location: beograd,ali ne ovaj,BEOGRAD IZ MASTE
Contact:

Re: Zora li ce?

Post by petraaa »

Alal ti cufte,da ne budem vulgaran.
Bravo decko. :P
nesrecan je onaj kome se ovde pozeli dobrodoslica,ali ako se ne proba 100@ se nece uspeti
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Zora li ce?

Post by joesspappa »

da ne bude da ti nisam cestitao :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d9OvhdPu_48[/youtube]

A evo jos neki su se setili:

Tvoji drugari :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wFh-rX_Sfhs[/youtube]

i naravno ONA ;)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NvKBrYI5u48[/youtube]
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Zora li ce?

Post by vudd »

to lave Vuche ...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zora li ce?

Post by sanela »

Čestitam... samo naprijed :)
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Zora li ce?

Post by saša-ex »

Jos 40 puta toliko i dosta je :)
Svaka cast Vucino...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: Zora li ce?

Post by anfakabl »

Vuče, svaka čast.
all that I want is to play
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: Zora li ce?

Post by dete svemira »

Cestitam,cestitam,cestitam...
:D
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Zora li ce?

Post by Vuk »

Hvala svima!
Sad sam se upravo isključio sa skajp sastanka, nešto mi se pokrenulo pa mi došlo da pišem malo. Valjda mi se već nedeljama vraćaju filmovi od ranije. Skoro pa mi je teško i da poverujem da je prošlo dve godine, toliko sam bio normalno naviknut da mi je stalno loše da nisam baš preterano ni verovao da može da bude bolje, a posebno ne ovoliko dugo već.
Krenula mi neka retrospektiva, kako sam popio prvo piće, popušio prvi džoint, prvi put našao nešto da ne budem sam sa sobom u svojoj ludoj glavi. I jedno i drugo sam prvi put uradio sam. Bio sam klinac kad sam popio prvi štok koji sam maznuo od mojih i sakrio se u sobu (uradio je posao :D ), a mnogo godina kasnije sam od drugara kupio malo trave iako me je nudio da duvamo zajedno, hteo sam da probam prvo sam. To je zapravo sve što sam i hteo sve vreme. Da budem malo drugačiji iznutra, da nešto promenim malo. Droge su tu i tamo vršile taj posao, a onda je sve to jednostavno postao život, ne onaj koji sam hteo ali jedini koji sam imao. Video sam ja ljude okolo koji žive neko lepe i ispunjene živote, ali nisam mogao da se uklopim u taj svet, moj svet je bio heroin i sve što ga okružuje.
Viđao sam tu i tamo nekoga ko se skinuo na neko vreme, pa i ja sam sam pokušavao da se skinem i malo budem čist, ali nije uspevalo, a nije mi se baš ni dopadalo kako to izgleda, ni kod mene ni kod drugih. Mislio sam da je to to. To je moj život i tako ću da ga živim.
Tek pošto sam se potpuno slomio i pošto mi je postalo svejedno da li ću i živeti dalje desilo se da nabasam na rešenje. Mnogi koje sam poznavao, koji su mi bili bliski nisu ni doživeli taj momenat. Žao mi je bilo u početku što nisam ranije došao do NA, ali to je valjda morao da bude moj put. Zato toliko često govorim o Anonimnim narkomanima, zato jer mislim da svi zaslužuju da znaju da postoji izlaz, da zavisnik može da se oporavi. Da nikada više zavisnik ne mora da umre tražeći rešenje, da svako ko želi može da prestane da se drogira.
Pa polako kako sam se skinuo, kako sam se zbližio sa nekim ljudima koji su me čudno razumeli i bili uz mene, kako sam počeo da radim na sebi sa svojim sponzorom, polako sam počeo i da se otkrivam. Da vidim ko jesam i ko nisam, ko više ne želim da budem i šta želim u životu. Polako to ide, proces traje, ali i prija. Nadam se da ostanem na tom putu.
Polako učim sa sobom, sa drugima, sa svetom. Kao da me neko u bacio u neki drugi svet i dao mi volju da ga kao trogodišnje dete otkrivam ponovo. Lepo je probasti sve, lepo je i grešiti, sve dok idem dalje i pravim neke nove greške učeći šta volim.
Jbm li ga, valjda je to život.
Moon child
Post Reply