FIZICKE BOLESTI POSLE DOPA

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

FIZICKE BOLESTI POSLE DOPA

Post by M4j4 »

Sve vreme dok sam se drogirala nisam bila bolesna nikad ili makar u najgorem slucaju bolest prodje.Kod doktora nisam isla uopste i taman kad sam pocela da mislim kako mi narkomani ne mozemo da se razbolimo,pocela sam da se osecam jako lose. Mislila sam da je to od zikre,da ce proci,da je malaksalost privremena,da se trebam odmoriti isl.pa sam resila i to da probam. Skinula sam se,povratila davno izgubljenu tezinu (sa 44 kg na 52,a visina 169) medjutim poceli su mi neki ginekoloski problemi,upala jajnika,candida. To nije strasno,vecini zena se dogodi kad tad ,pa i moja keva je imala uplalu jajnika sto puta,medjutim,meni je tako od januara 2004. pa jos imam problema. Znaci,non stop...taman se izlecim,kad ono opet...nemam sex,ako ste pomislili da me neko zarazio,nego mi je valjda imunitet toliko pao da je to katastrofa,tako da ni grip vise ne nosim na nogama nego me obori na 8 dana,sto je meni,kao nekad osobi koja grip oseti na par sati,bilo nezamislivo. Nos je poceo da mi curi kad sam se skidala,od zikre,i curi mi i dan danas (ovo je vec smesno). Totalno sam u raspalom stanju,ali kako je bilo,sad je malo bolje,pa me zanima u kakvom ste vi zdravstvenom stanju...i hoce li mi biti bolje? Pijem vitamine,magnezijum,sad od skoro sweden bitner za jacanje imuniteta,trudim se da jedem voce i povrce,mlecne proizvode...Sad vas pitam bukvalno:Kako ste?
Image
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja idalje imam povremene depresije,nos mi takođe idalje curi,kičma takođe povremeno boli,nije kao pre mnogo manje ali ipak ima nekih simptoma...Dok sam se drogirala takođe nikad nisam bila bolesna,nepamtim kad sam bila kod lekara,od kad sam se skinula razbolela sam se ne znam ni ja koliko puta...s vremena na vreme budim se kao da sam u zikri,ne znam da li to i jeste neka vrsta zikre ili ja tripujem stvarno ne znam...Ponekad se osećam jako jadno, zašto ni to ne znam...Ja ne pijem nikakve vitamine niti se hranim redovno tako da sam ja smršala a ne ugoila nakon skidanja i sve više mršavim i sada...a prošlo je malko više od godinu dana...Često me boli glava valjda od ovog vremena a meni je inače nizak pritisak,e da ruke mi se konstantno tresu a ponekad i celo telo....i tako...nekih ozbiljnijih zdravstvenih problema nemam...to ti je moje zdravstveno stanje,dijagnozu ne znam da ti kažem...Pozdrav Zvrky
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

ja sam se ugojio kao svinja,sad se trudim da(opet) smrsham,ne pijem isto nishta,i mislim da sam mnogo zdraviji fizicki nego psihicki :D
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

haos tema...zaista...najbolja do sada
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Pa da svi imamo iste zdravstvene probleme bilo to da si čist godinu ili pet ili mesec dana isto e jebiga...
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Ja se raspadam...Toliko... :vom:
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

pepeljuga84 wrote:Ja se raspadam...Toliko... :vom:
Pepe,izvini sto ti se mesam u zivot,ali procitala sam koliko tableta dnevno uzimas,kojekakvi antidepresivi,bla bla...A koliko vidim antidepresivi ne deluju ni najmanje antidepresivno,pa bih ti preporucila da SVE to bacis,ovo najozbiljnije...Znas li da moze da se umre od sedimentacije lekova u organizmu? A mi imamo i hep C,a vecina lekova ide preko jetre,malo preko bubrega. Pepi,bacaj ta sranja,veruj mi,nece ti sigurno biti gore nego sto ti je sad! Pusti organizam da se ocisti! Ovako,sa svim ovim medikamentima,sto bi rekao moj otac,malo seljacki,ali je u pravu : "Seces usi-krpis dupe" (izvinjavam se na prostakluku hehe)
Image
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Reci joj molim te,da nism ja jedina koja to govori :!:
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

neki limit mora postojati...a nekoliko antidep zajedno cesto kanceluju jedan drugog. svi smo u depri...proci ce. Jedna vrsta laksa neka-ne adiktivna ako si bas u totalnoj depresiji-ono haos...samo 1 ne 5...pepe rekla sam ti da mi napises sta uzimas ako nista na private ok?
i ja sam bila u k.rcu kad sam kao uzimala antidepr-aaaaa nikad vise...znala sam da nisam toliko dole da mi trebaju tablete ali doktor kao ajde probaj...kriza uzaaaasssss..uhh
nekad su potrebne to je cinjenica ako je chemical inbalance onda da-a ostalo kognitivna terapija je zakon kao i NA sastanci....
otrovali smo se sta ocekujemo....ali se sada moramo potruditi da se ocistimo i izlijecimo.....samo nece-moramo mi to uraditi kao sto smo se i drogirali i trovali ....i idemo dalje...zaboravi krivicu-grizu savjest i to....gotovo je -bilo pa proslo....ne mozemo promjeniti to ali ono sto dolazi i sto je sad mozemo
m4j4-nabavi noni i pij to...procitaj o njemu pod Noni temom
User avatar
Cherry
Posts: 41
Joined: Wed Jul 20, 2005 3:58 pm

Post by Cherry »

Ova tema je stvarno dobra. Volela bih da se ukljuce i oni koji su cisti vise godina da nam kazu nesto o svom fizickom zdravlju sada. I prethodnih godina.
Dok sam uzimala dop nisam bila nikad bolesna. Cak svih onih godina dok sam to radila "pametno" ja sam dop koristila kao lek za sve, grip, kijavicu, mamurluk... pa cak i kad pocne da me radi PMS - ja se sredim i -zdrava sam ko dren. Jako sam zimogrozljiva - i tu mi je dop "pomogao" - vise nisam osecala hladnocu... Nekako sam uspela da se iskontrolisem da ne uzimam svakog dana, ili ako povezem dva tri ja posle ispauziram tri - cetiri dana i sve bude ok. Imala sam neke lagane krizice... one bolove u nogama ali nista strasno. E, kada sam se stvarno navukla, znala sam da sam zeznula stvar, ali nije bilo povratka... I cele godine nisam cak ni kijavicu imala. Osim poneki put ujutru dok se ne sredim.
I sta sad... danas je 14-ti dan kako nisam na dopu, mene sve boli, osecam se kao da imam 120 godina.
Volela bih da znam "koju stetu" je pretrpelo moje telo a ne smem da odem kod lekara...
Locked