CHAT - Kako se trenutno osećate

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by xxxana »

Zasto ti to hoces da znas, Andrijana? Meni se cini kao da trazis slamku spasa za tu vezu, ako ne gresim
Vec si dovoljno razloga napisala da okrenes ledja i pustis vreme da leci
Zavisi kako ti kao nezavisnik posmatras pojam “puk’o”
Covek kada ze zavoza sa brzinama i ne spava nocima, ne jede danima, na svoj nacin to ispoljava, onda nastavlja da to stanje popravlja brzinama, jer zaista ume da bude nepodnosljivo kada te iscrpi, zacarani krug i na kraju ce stvarno odlepiti
Iz tvog pisanja mi deluje da se on ne gasi, prosto
Na tebi je da odlucis
Celije se obnavljaju, ali nekad ostaju i trajna ostecenja
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by Adrijana »

Za trenutak si me zamislila, moram da ti priznam. Tako ispada, kao da tražim slamku spasa...možda jebeno srce nešto tu kao radi, i ima još emocije, ali veruj mi da je mozak u ovom slučaju jači. Nikad mu ne bi oprostila ovo što mi je uradio. Nije mala stvar kada osobi koja je za tebe dohvatila i nebo, da ti njoj pretis smrcu itd.
Ali, znaš kako, nekad mi se cini da sam mogla da uradim jos nešto i da mu pomognem, zato se ja ovde i informisem, gledam, trazim odgovore...samo bi volela da je dobro i da se iscupa...da ozdravi.
Samo to zelim...
A ja sam besna na sebe, jer provodim na ovom forumu mnogo vremena, opterecujem se za džabe, to mi doneti nista neće. On je izabrao taj put.
Ma i ja sam budala...
Psiholog mi je isto rekao sto i vi, da moram da mislim kako sam se spasila, i kako on u sebi to nosi. Ako nije droga, onda se kocka, i obrnuto. On je porocan čovek i to treba da mi bude u glavi. Valjda će me još neko vreme držati to sve, jer velika je to trauma.
Ali, prosto i dan danas se pitam kako neko od čoveka koji mi govori "ti si meni sve, mnogo sam srećan sto te imam'' da postane covek koji mi preti smrću i koji me ucenjuje itd.
Znaš, bole te neke stvari i treba mi vremena da zaboravim...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by StopBup »

Adrijana wrote: Tue Aug 31, 2021 10:19 am
Radim sad, pa samo kratko nesto da ti napisem.
Drago mi je sto ti je sad kako kazes jaci mozak nego srce.
I dobro je kako rece sto ovde napises nama koju recenicu, u mesto njemu da pises.
Mislim licno da ne treba da trazis nikakvu slamku spasa za tu vezu, vec da traziz drugog muskarca.
Savest ti moze biti mirna, jer si i te kako pokusala da mu pomognss, a ne moze se pomoci onome ko nece da mu se pomogne!
Koliko sam shvatio, ti zelis da postanes i majka, a sa tim bivsim momkom, mislim da je skoro pa nemoguce da budes srecna majka i zena. 38 godina je puno da bi ih vise trosila na nekoga kao tvoj bivsi momak, a imas jos dovoljno vremena da se ostvaris i kao majka i zena uz drugog muskarca koga ces nadam se naci uskoro!
P.s.Kao sto znas, najvise je do samog coveka. Pomoc i podrska puno znace, pod uslovom da covek prihvata problem svoj, i prihvata pomoc, ali ako ne prihvata, dzaba je sve.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by Adrijana »

Hvala ti mnogo na ovim rečima podrške.
Nekada sam i htela da budem majka, i to umalo sa njim. Ali, "otišlo" je, i bila sam tada jako skenjanja, ali sad gledam na to kao na neki znak, da nisam trebala da rodim njegovo dete, jer on kao da ima neko urođeno zlo u sebi. On ima perioda kad se pokaje i kad pocne da plače i onda se otvori i pricao mi je sta je sve radio u svom gradu, bio je tesko zlo. Manipulator, varalica, lerdi, e jedino što nisam znala je to da je bio i narkoman, to mi nije rekao. Rekao je da je ponekad uzimao spid exere, a kao da travu pusi...
I, znaš ono, pocne da plače i covek misli ej iskreno se kaje i sazali se, i znas ono... ja sam mislila da će biti ok ako je sa strejt osobom. Međutim, sad verujem da ima urođeno zlo u sebi, jer on ne zna drugacije nego da povredi osobe koje ga vole. Znam da nisam jedina kojoj je ucinio zlo...
On ni sa kim nije mogao, kad god se zaposlio negde, brzo je napustao posao, jer nije mogao da se uklopi. Prošlo leto je bio u Arilje da bere neko voće. I, mi smo računali da treba da donese preko 100.000 za ta 3 meseca. Znate koliko je doneo? Jedva 25 hiljada. I, na to sam ostala slepa i poverovala da nije bilo posla. Ne da nije bilo posla, nego se on tamo ili drogirao ili kockao. Ali, ja sam prešla preko toga...evo sad me je sramota, koliko sam bila slepa i glupa. Patološki lažov i manipulator.
Ima on definitivno neki problem u glavi, koji mu je nastao višegodišnjim drogiranjem. Znas kakav je on? Ti njemu da ponudis govno i da kažeš, brate aj probaj ovo, on ce probati. Podvodljiv je, a to zato što je slab u glavi. Jednom me je iz Bosne zvao i rekao kako spava na železničkoj stanici. Kad sam ga pitala zbog čega, on mi odgovora da nema gde. Tako da doci ce opet dan kada ce dotaci dno, jer on nikog ne sluša, on je uvek bio najpametniji...
On nema snage da se odupre tim stvarima iako je svestan da je bio u govnima zbog tih istih stvari, on je opet otisao na tu stranu. Jednom je dosao sa triperom, ja nisam htela da budem sa njim dok mi nije doneo papir da je zdrav. Takav život mu donosi samo lazno osecanje, laznu srecu, da hebe sve zivo, pa nije bitno da li je baba ili tetka...(mislim po godinama) to on zove slobodom, da se drogira, da ne zna ni kako se zove, da ne gleda šta hebe, inače ne bi zaradio triper. Ili da je imao mene koja mu je pokazala sta znaci prirodno bez hemije kakav je zivot...
Ali on je jedna kukavica koja ide linijom manjeg otpora kad mu je tesko u zivotu.
Verujte mi, da mu uopste nije bilo toliko tesko, jer sam mu ja olaksala zivot ovde, i davala mu pare kad god mu je trebalo. Ostao mi je duzan preko 1000 eu.
Plaćala sam mu i kirije...ma svasta nešto sam mu davala pare.
Nije njemu bilo tesko, jer je imao mene, nego on nije navikao da bude odgovoran i da radi. Narkomani žive od danas do sutra, tako je i on ziveo u svom gradu, pa je dosao ovde sa 40 kg u sebi i 10 eu u džepu. Doneo neku jaknu i na sebi je imao duks i farke i jedan par carapa.
To je sve. Ceo njegov zivot, jer on sve gubi, on sve proda. Njegov život tamo je bio u rasulu. I, ja ga ovde dovedem u red...
Samo mi se nije dopalo to sto je bio bas slab u glavi, i sto nije mogao da ostane na jednom poslu vise od dva meseca.
Nisam imala pojma da ce ovo da napravi. Dva dana pre toga svega je bilo sve normalno i mi se dogovarali da idemo na roštilj itd.
I, odjednom bam...on je poludeo. Govori mi kako je on Čarls Bukoviski i kako se nadrogirao spidom. Rekao mi je tada da svaku noc luta gradom, i trazi smisao života. I ne spava.
Puca totalno sa glavom...i, onda je usledio pakao, bolesne priče, laži i neki drugi on...
Na jednu našu svadju mi je rekao: "Bićemo mi kad tad ponovo zajedno"
Na to sam mu odgovorila "Mislis, kao onda kad dotaknes dno, pa mi se vratis kao raspadnuti klosar, nema sanse"
Garant ce me traziti, i to kad ja zaboravim ovo sve...
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by Adrijana »

A ja? Osecam da više nisam ista, posle svega sto sam doživela od najveće ljubavi. Oduvek sam bila jaka, i kao osoba sam bila i borac i pozitivac, uvek se salila, njega sam bodrila. I, pitam se zašto sam ja ovo zasluzila od njega, kad sam mu samo dobro zelela i dobro činila.
On je mene ubio u pojam, tim njegovim bolesnim pričama i lažima. Zato sam i pitala da li to učini spid da izmislja neke priče koje nemaju veze sa istinom.
Juce prica jednu priču, danas drugu, sutra treću. To je tolika bolest, da ja ne mogu nikako da dođem sebi jos uvek.
Napravio je i lazan profil na fb i tu kaci slike sa nekom njegovom pajtasicom, koja mu izigrava ribu, jer sam mu ja rekla da su mnogi ljudi primetili da s njim nesto nije u redu. I, to mu je resenje...a njegov pravi profil gde smo ja i on je jos uvek tu, nije ga izbrisao. Jos uvek se trzam na zvuk zvona od telefona jer me je zvao sa milion brojeva, da mi preti, ucenjuje. Ucenjivao me je nekim slikama koje sam mu slala dok smo bili u ljubavi. Istraumirana sam za ceo zivot.

Kad se desilo to sranje, pila sam tri bromanzepana na dan. Morala sam jer sam se šokirala u sta se pretvorio. Majka da me ubije zbog toga, ali morala sam, jer ako nisam mirna, ne mogu da obavljam svoj posao.
Sada pijem samo jedan bromanzepan i to nocu, jer ne mogu da spavam. Kad legnem on mi se prividja onako sa ukocenom vilicom, i izopacenim licem kako mi govori ubicu te.
Dozivela sam i stres i traumu od osobe za koju nikad nisam očekivala...
I, zato sam ja pitala da li moze od spida i eksera biti takvo zlo. I, da li to izaziva iluziju i poremećenost u mozgu.
Zanima me to jer on nije bio takav ovih 5 godina. Bio je pazljiv..
Nista više nije isto. Moj zivot se iz jedne bajke pretvorio u horor.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by StopBup »

Adrijana wrote: Tue Aug 31, 2021 7:34 pm A ja? Osecam da više nisam ista, posle svega sto sam doživela od najveće ljubavi. Oduvek sam bila jaka, i kao osoba sam bila i borac i pozitivac, uvek se salila, njega sam bodrila. I, pitam se zašto sam ja ovo zasluzila od njega, kad sam mu samo dobro zelela i dobro činila.
On je mene ubio u pojam, tim njegovim bolesnim pričama i lažima. Zato sam i pitala da li to učini spid da izmislja neke priče koje nemaju veze sa istinom.
Juce prica jednu priču, danas drugu, sutra treću. To je tolika bolest, da ja ne mogu nikako da dođem sebi jos uvek.
Napravio je i lazan profil na fb i tu kaci slike sa nekom njegovom pajtasicom, koja mu izigrava ribu, jer sam mu ja rekla da su mnogi ljudi primetili da s njim nesto nije u redu. I, to mu je resenje...a njegov pravi profil gde smo ja i on je jos uvek tu, nije ga izbrisao. Jos uvek se trzam na zvuk zvona od telefona jer me je zvao sa milion brojeva, da mi preti, ucenjuje. Ucenjivao me je nekim slikama koje sam mu slala dok smo bili u ljubavi. Istraumirana sam za ceo zivot.

Kad se desilo to sranje, pila sam tri bromanzepana na dan. Morala sam jer sam se šokirala u sta se pretvorio. Majka da me ubije zbog toga, ali morala sam, jer ako nisam mirna, ne mogu da obavljam svoj posao.
Sada pijem samo jedan bromanzepan i to nocu, jer ne mogu da spavam. Kad legnem on mi se prividja onako sa ukocenom vilicom, i izopacenim licem kako mi govori ubicu te.
Dozivela sam i stres i traumu od osobe za koju nikad nisam očekivala...
I, zato sam ja pitala da li moze od spida i eksera biti takvo zlo. I, da li to izaziva iluziju i poremećenost u mozgu.
Zanima me to jer on nije bio takav ovih 5 godina. Bio je pazljiv..
Nista više nije isto. Moj zivot se iz jedne bajke pretvorio u horor.
Mislim da je on imao neke poremecaje u glavi i pre spida. Moguce da je sa drogom to zamaskiravao, nisam siguran, ali moze biti.
Pa kad je doslo na naplatu koriscenje spida, jer "lepo" dejstvo ne traje vecno, postao je to sto je sada.
Jeste da relativno nagadjam, jer ne poznajem ni tebe ni njega, i nisam bas duboko upucen u slucaj,ali ima smisla i moze biti istina ovo sto ti pisem.
Ne znam,.vidim da ti je bas tesko, pa pokusavam nakako da ti olaksam.
Izdrzi! Sosa rece da si? Znaci Banacanka, ja sam iz Backe. Hajde, pokusaj malo da se razvedris. ;) Bas mi je zao sto si u situaciji u kakavoj si sada, ali proci ce to, nemoj slucajno da nasednes na neku njegovu pricu, kao neko izvinjenje i slicno. Samo pisi ovde! A o njemu se trudi sto manje da mislis!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by Adrijana »

Da, ja sam sosa iz Novog Sada. I, nekad sam bila srećna devojka. Volela i ljude i moj grad, volela da idem na Dunavac sa njim i da tako gledam reku dok svira EKV...
Pa krene lagano Milanov glas "Pusti neka voda nosi u zaborav"
Bili smo srecni, ja rokerka, on pankeraja. I, nekako smo se uklopili, on lud, ja luda...
Meni mozete lagano da prilepite onu recenicu iz Mi nismo anđeli "A bila je kul riba, a onda se zaposlila"
Onda sam se malo i uozbiljila i pocela da razmišljam o nekim životnim pitanjima.
A on je ostao izgleda u dvadesetim godinama i nikad nije zeleo normalnu budućnost.
Odakle si ti lalo?
Bila sam i u njegovom gradu proslog oktobra. Banjaluka je predivan grad. Slican je Novom Sadu. Mada on nije iz Banjaluke, nego iz jednog sela blizu Bl.
Hvala ti sto zelis da me oraspolozis...kako beše ona pesma od Zvonka Bogdana "ej salaši sa severa Bačke" ;) ;)
Ali, meni je ovo zivotni neuspeh. Nisam uspela da ga spasim...i to ce me pratiti citavog zivota...
Iako se jesam ja spasila od njega, i mukotrpno sam radila u toj mojoj firmi, imam neki ugled tamo i kolege me postuju i cene, da bi mi on pretio da ce doci u firmu I napraviti mi sranje.
Ja ne znam oduvek je bio ponosan na mene sto gazim napred ka uspehu, jer sam to činila i zbog sebe i zbog njega, da bi nam budućnost bila laganica.
Sad mi se čini kao da je ljubomoran i vređa me i omalovazava. Govori mi da se hebem sa sefom za radno mesto. A dobro zna ko sam ja, da nisam neko ko bi pristao na tako nesto.
Kao da je ljubomoran i onda hoće i moje uspehe da omalovazi.
Jednom me je zvao i pitao da li sam našla nekog. On je bas poremecen...
A ja sam bila njegova i mogli smo sve, jer on dobro zna koliko sam ja borbena zena, i zbog toga me je dok je bio normalan izuzetno cenio.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by StopBup »

Adrijana wrote: Tue Aug 31, 2021 10:03 pm
Odakle si ti lalo?
Isto odakle i ti. N.S. :)

Na prolece i leto u glavnom budem na selu u okolini, zbog posla, inace isto kao ti.
Samo Lale su Banacani, to je greska sto mnogi misle da su svi iz Vojvodine "Lale".
Last edited by StopBup on Wed Sep 01, 2021 10:04 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by sanela »

Pozdrav Adrijana, gledam kako se vrtis u krug kao macka koja ganja svoj rep. Ne mozemo sebi pripisivati ni tudji uspjeh ni neuspjeh. Svako je odgovoran ISKLJUCIVO ZA SVOJ VLASTITI ZIVOT. Zasto sebi tovaris odgovornost za zivot nekoga za koga pises da je slabic je pitanje na koje sebi trebas dati odgovor. Ti imas svojih problema kojima se trebas baviti, a odnose se na to zasto ne mozes pustiti nekoga ko te unistava, ali lakse je pisati po forumu o tome jel pukao od speeda ili ekstazija ili neke kombinacije.
Spomenula si psihologa, sebi pomozi tako sto ces za sebe naci strucnu pomoc i pozabavi se svojim traumama i poteskocama. A on, on se mora pozabaviti sobom ako bude mogao, ako ne, to nije tvoj problem.
Blokiraj njegov broj, izbrisi sve poruke i polako se sebi okreni. To kroz sta ti prolazis je ovisnost o ovisniku i pozabavi se svojim oporavkom od te ovisnosti. Sretno.
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: CHAT - Kako se trenutno osećate

Post by Adrijana »

Znam...svega sam ja toga svesna Sanela. I, da...osecam da cu poludeti od svega ovoga i želje da mu pomognem. Blokiran je svuda, i na društvenim mrežama i na broju fona.
Ja sam se bas opteretila i nije ovo dobro više za mene. Moram se naterati da pustim sve ovo jer nije vredan mog ovolikog žrtvovanja. I, one sve poruke koje sam mu pisala i zelela da se iscupa iz tog društva, sve sam uzalud pisala i pricala jer on sada nema normalno razmišljanje, ni jedna moja reč mu nije ušla u glavu.
Uzalud je sve bilo.
Ja sam svojim tim pitanjima želela da olaksam sebi i da mislim da mu je sve to uradila droga i da on nije takav. Zato sam i pitala sve u detalje, da bi mi bilo lakse, valjda sam se negde i osetila krivom sto je otišao opet na tu stranu. I, iz svih priča i onoga sto sam procitala na netu, videla sam da je to u coveku, i da ja sad mogu da dubim na trepavicama, on dok sam ne vidi problem, neće se promeniti ništa. U pravu si...moram nekako da sve ovo zaboram i mislim na sebe. Ovaj forum mi je mnogo pomogao da shvatim neke stvari.
Post Reply