HITNO POMOC AKO MOZE

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
Rafael Nadal
Posts: 6
Joined: Sat Aug 23, 2008 2:04 am

HITNO POMOC AKO MOZE

Post by Rafael Nadal »

Imam drugara kao sto sam pricao, evo sad sam trenutno kod njega... Dolazi mu devojka u petak vece a sinoc je uzeo poslednju dozu heroina ( pola grama ) + metadone i ne znam sta jos.. uglavnom uradio se ko konj.. i sad zeli da bude ok kad mu devojka stigne... Ja sam ovde da mu pomognem, gledam ga kako spava trenutno. ali znam kad ustane da sleduje, daj mi brate da prodam fontele i ti fazoni samo jos da se uradi i te fore.... Znaci siguran sam da nije jako navucen, to je cisto ono strah od krize... znam da ne radi dugo... ZELIM SAMO DA MI NEKO KAZE STA DA MU DAM DA POPIJE ILI NEKI SAVET DA PREGRMIM SA NJIM TU JEDNU NOC POSLE ZNAM DA JE ON OK... ALI DA MI NE ODE UZME, NABAVI KES ILI TAKO TO...HVALA UNAPRED...
mama.king
Posts: 40
Joined: Wed Aug 06, 2008 4:47 pm

Re: HITNO POMOC AKO MOZE

Post by mama.king »

Rafael Nadal wrote:Znaci siguran sam da nije jako navucen, to je cisto ono strah od krize... znam da ne radi dugo... ZELIM SAMO DA MI NEKO KAZE STA DA MU DAM DA POPIJE ILI NEKI SAVET DA PREGRMIM SA NJIM TU JEDNU NOC POSLE ZNAM DA JE ON OK... ALI DA MI NE ODE UZME, NABAVI KES ILI TAKO TO...HVALA UNAPRED..
poz nadal-nemoj sebe zavaravati isto sam tako i ja razmisljala-navucen je-ako mozes idi lekaru i trazi na recept nesto ili mu kuhaj cajeve od mente i nedaj mu da izlazi iz kuce-znaci 24 sata moras ti biti budan i drzati ga na oku -od krize noko nije umro aod droge da-neplasim te ali davanjem na svoju ruku bilo cega nije uredu-metvica kamilica i nesto za smirenje i za bolove trazi od doktora-skidaj ga ako mozes i imas snage !!!PUNO USPEHA I SNAGE TI ZELIM !PISI !POZDRAV
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: HITNO POMOC AKO MOZE

Post by Sagitarius »

od krize niko nije umro
Hm,nitko mlad i zdrav...
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: HITNO POMOC AKO MOZE

Post by misty »

Nadal, apsolutno se slažem sa mamom.king, nemoj se zavaravati, čim je on stigao do krize...potrebno mu je lečenje!
Nemoj mu ništa davati na svoju ruku, neka pije puno tečnosti, čajeve...i to je dovoljno od tebe, budi uz njega ako si tako odlučio...ako mu je to prva kriza, ne bi trebalo da bude tako strašno...ne znam bar tako kažu...
piši šta si uradio!
Pozdrav!
Rafael Nadal
Posts: 6
Joined: Sat Aug 23, 2008 2:04 am

Re: HITNO POMOC AKO MOZE

Post by Rafael Nadal »

Uspeo je da se skine... mislim sad je ok.. sedi sa devojkom kuci.. nigde ne izlazi.. i sto je njemu bilo najbitnije devojka nije primetila da se nesto dogadja...

Ja sam imao problem sa njim tu noc hteo je da izadje kao ispred zgrade samo na 10 minuta
a pre toga je okrenuo jedno 20 telefonskih poziva u 2 minute dok sam ja bio na terasi da ispusim cigaretu...

Sreca pa su kljucevi bili kod mene inace nista ne bi uradili......

Komsinica koja radi u bolnici mi je dala ksalol .... popio je 2 puta po 2 komada za tu noc i uspeo je da odspava koliko toliko... vec sledeci dan kad.. predvece kad mu je dosla devojka skroz je iskulirao iako je popio 2 ksalola cisto da se smiri... Sad je skroz OK i nadam se da ce tako i da ostane...

Hvala vam svima koji ste na bilo koji nacin zeleli da pomognete.....

i ja sam tu ako nekom treba neka pomoc....
Post Reply