KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

:oops: dva nula...cista namestaljka za kladionice....t :oops:
cuj spartak iz subozan
ANONYMOUS does not forgive
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by zeleni »

ee, kamo srece da je namestaljka...
nego pusta zvezda raspala.. :(
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

ima istine u tome,jeste raspala,ali u poslednje vreme kao da nesto pokusavaju da promene...
inace, trener spartaka(subozan) je njegus,bivsi zvezxdin fudbaler..a kvota na spartak je bila velika...gazprom mora da vrati ulozene pare...tako da se u inostranstvu, u nekoliko raznih kladionica uplati milion e ,a dobije se 3,4 miliona zelembaca :-D ////
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Mq-bErBvieI[/youtube]
ANONYMOUS does not forgive
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by zeleni »

ma to si u pravu... al, kolika kvota da bude? igra zvezda sa spartakom. zvezda! 3,4 na spartak je malo. e, sad, drugo je sto je to doslo... jebiga.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

draga Zeleni,
duga je to prica,a mene trenutno mrzi da pisem.
Poslacu ti na private kad budem bio ok za tu pricu.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GuNGALIN9II[/youtube]
sad uzivam u pesmi...odavno nisam imao ovakav rad od muzike...
najjace sanjarenje,jer ja sam covek
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

mon ami,
Nad različitim se stvarima zgražavamo ovih dana.
Nad različitošću smo se oduvek najviše zgražavali.
Pod uticajem, urođenog ili stečenog (ko bi to znao) mazohizma, zamišljam kako bih u nekim drugačijim okolnostima preživeо zimu, kako bih podneо zaglušujuću tišinu nerazumevanja i otuđenosti... Nisam sigurаn šta mi tačno toliko smeta, osim toga što teško podnosim činjenicu da sam odveć često svedok propadanja nečega što bi trebalo da je nepropadljivo.

Slika

Stajao je pre par dana čovek na sred Kneza i držao natpis BESPLATAN ZAGRLJAJ.
Na vetru. Dok su svi užurbano koračali da stignu negde, jer ih tamo, kao, čeka nešto.
Emocionalna milostinja.
Nisam video da je neko prišao. Nisam ni ja. A sećam se dana kada mi je takav jedan zagrljaj bio preko potreban, samo ga tada niko nije nudio.
Pitam se, koliki bi samo bio red da je besplatno bilo nešto što se jede...

I tako... Neki se zgražavaju nad bedom. Materijalnom. Egzistencijalnom.
Žao im je prosjaka i beskućnika. Dece iz Afrike. Kosova. Srbije. Šešelja (mora biti da je nekome i njega žao).
Možda nas treba žaliti sve. Možda ne treba žaliti, nego samo živeti.
Korespondencija sa besmislom... Egzistencija bez smisla...
Ponekad me prosto grize savest jer sam srećan...
A meni je ovih dana žao jer nisam nikada gledao Petra Kralja na daskama koje život znače, a sada je sasvim sigurno da ga nikada neću ni gledati.
I jedno treba da se zna. Glumci su, nasuprot opštem uverenju, uglavnom očajni recitatori. Ogromna umetnička sujeta ne dozvoljava pesmi da ispliva, pa iz nje gotovo uvek isplivava onaj koji je govori, a ne treba tako da bude. Ipak, bio je jedan čovek koji je zaista umeo da govori poeziju.

Hvala mu na tome!

p.s.mjau
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vpekTGx1V7g[/youtube]
p.s. video radi.morao sam da uploadujem sam ovaj klip, posto je prethodni lik sklonio sa youtube-a
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

Gramofonska igla se automatski spusta na plocu.
Pucketanje. Pucketanje koje ispunjava dusu, i misli, i citavo moje bice dok iscekujem pocetak pesme.
Ne umem da opisem osecaj, ipak imam potrebu da pokusam da ga PODELIM (to mi ostalo od AA/na,valjda) ... Cini mi se da drhtim i verovatno je smesno i luckasto to sto me u eri,ne eri,milenijumu kompjutera toliko raduje sto ponovo radi.
Gramofon...
Moj gramofon...
Kako mocno zvuci.

Pucketanje prestaje i konacno pocinje...

Before you slip into unconsciousness I’d like to have another kiss...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m_VfhKfCpDI[/youtube]
Da, ja jesam staromodan tip...
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JizGkM6gbvQ[/youtube]
Proces vrbovanja i uvlačenja u sektu, koji počinje posle prvog obraćanja i pobuđivanja interesovanja, odvija se u tri faze:
1. Ostavljanje utiska, izazivanje zadivljenosti predloženim programom organizacije, razaranje lične sigurnosti i odvajanje od dotadašnjeg okruženja. U osobe koja se vrbuje dovode se u pitanje i remete njen dotadašnji religijski stav i/ili pogled na svet. Pri tome ulogu igraju sugestivni elementi i stvaranje, odnosno pojačavanje strahova.
2. Menjanje postojećeg identiteta i izgradnja novog. Tako nastali vakuum ispunjava se novim načinima razmišljanja i ponašanja te novim emocijama. Često sugestivno izazvani doživljaji i isplanirane slučajnosti pomažu da se izmene sopstvena shvatanja. Psihološki uticaj grupe tu igra važnu ulogu. Ljudi se za kratko vreme promene i istovremeno izgrade novi identitet.
3. Stabilizovanje i učvršćivanje novog identiteta. Promena i nova orijentacija moraju biti stabilizovane i učvršćene. Cilj je da nova ubeđenja i nove vrednosti budu tako usvojeni da ih član izvan grupe nepokolebivo zastupa i brani te za njih vrbuje nove članove. Pri sticanju i učvršćivanju novog identiteta zajednica grupe igra suštinsku ulogu. Ova zajednica deluje na zainteresovanog ponekad pozitivno, utoliko što u njoj na izgled postoji istiniti odnos zajedništva. U stvari se ta zajednica svodi na jaku socijalnu kontrolu. Pri tome se koriste sledeće metode kontrole:
• Kontrola ponašanja: Način života često je strogo normiran. To znači delimično ili potpuno propisanu ishranu, odevanje ili odgovarajuća uputstva za obrede i meditacije. Lični životni prostor tako se sve više sužava. Dok se razmišljanje u skladu sa sistemom nagrađuju, “ otpadničko” ponašanje može doneti kaznu. Ko aktivno učestvuje u svojem kažnjavanju najčešće i sam veruje da je zaslužio te kazne.
• Kontrola mišljenja: Novi članovi često nekritički i nepromišljeno prihvataju novo učenje i novu terminologiju. Poslušnost naređenjima odozgo očigledno je važna lekcija koju je potrebno naučiti: “ Ti si niko i ništa, učitelj je sve”. Totalna sloboda zahteva totalnu poslušnost. Vođe, doduše ne mogu propisati lična razmišljanja, ali osećanja i razum u normalnim slučajevima slede ponašanje.
• Kontrola osećanja: Stvaranjem osećanja krivice i straha pokušava se da se član veže za grupu. Za to su naročito prijemčivi osetljivi, idealistički nastrojeni ljudi. Pošto se kritički stavovi često tumače kao nedovoljna ubeđenost i učenje, krivac se mora odužiti kroz, na primer, više rada, meditacije, učenja i slično. Ovo se u nekim grupama pojačava izveštajima o ponašanju u kojima pojedinac mora dati detaljan opis svojih svakodnevnih pogrešaka. Pri tome nastaje neizreciv pritisak da se, u skladu sa učenjem organizacije, ostvaruju visoka postignuća. Posledice mogu biti stalna iscrpljenost ili osećanja krivice i niže vrednosti.
• Kontrola informacija i okruženja: Tamo gde su mogućnosti informisaenja kontrolisane, tu je mogućnost kritičkog i samostalnog delanja bitno smanjena. Što je pristup mas - medijima i obrazovanju manji, to je veće vezivanje za učenje i praksu odgovarajuće grupe. Jedan od oblika kontrole informacija jeste i praksa da se učenje zainteresovanima predaje samo malo po malo.
Pomenute tri faze, skupa sa metodama kontrole ponašanja i mišljenja, mogu se kratko označiti kao unfreezing (“odmrzavanje”), changing (“menjanje“) i refreezing (“ponovo zamrzavanje”), a ceo proces izmene naziva se psihomutacija. Sve ono što se dešava sa članom neke sekte jeste, dakle, posledica primene tačno određenih i u nauci poznatih metoda manipulacije. Nema reči ni o kakvom “programiranju”, “satanskom trouglu” i ostalim ličnim konstrukcijama pojedinaca koji se u nas predstavljaju kao poznavaoci rada sekti. Takve proizvoljne konstrukcije i odbijanje da se problemu pristupi pomoću metoda poznatih u struci mogu samo pogoršati stanje ljudi koji su već žrtve manipulacije, a bavljenje problemom sekti spušta se na nivo prednaučnog magijskog mišljenja.
p.s.Power To The People !!!
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

Ne, ja definitivno jesam autodestruktivan i da bih do tog zakljucka dosao nije mi bila potrebna terapija. Terapija je potrebna da bih shvatio zasto.
Ne radi se tu samo o tom cudesnom zadovoljstvu koje nam pruza hod po ivici, mada ono jeste vece kada znamo da smo svakog trenutka mogli da se okliznemo, a ipak nismo. Nisam neki thrill seeker, mada je istina da nekako bolje funkcionisem pod pritiskom. Stvar je jednostavna. Svaki put kada se nadjem na korak do cilja, ja stanem, ukocim se, vratim se korak unazad... Nebitno je o kojoj se oblasti zivota radi, na svakom planu, sreca bude tako blizu da mogu da osetim njen miris u nozdrvama, skoro da je opipljiva... Onda sve zabrljam,uprskam.
Kao da mi taj polozaj na korak do srece znaci vise nego sama sreca. Mozda se samo plasim da ce sreca kratko trajati. Provodim zivot na klackalici,u medjuprostoru i medjuvremenu.Volim mestimicno i delimicno. Spavam sa zenama s kojima sam u nedefinisanim odnosima. Zivim od danas do sutra, jer me bilo kakvo razmisljanje o buducnosti ozbiljno deprimira pa bih je rado prodao za nagovestaje srece, kad vec u nju ne smem ili ne mogu da se uverim.
I tako... dan po dan, a ja lezim i zurim u plafon ili tv, nebitno, i onako nema razlike. Temperatura. Mucnina. Ne, nije to stomacni virus. Samo moja reakcija na mogucnost da nesto u mom zivotu konacno bude ok...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d1oyvAMtFsk[/youtube]
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

Pesma o bolesnoj baki (Pjesma o mekanom govnetu (proljev na tepihu))

Imaš proljev milo moje?
Mekano je govno tvoje
Blaga dijareja to je
Na tepihu mi smeđe i mrljavo
Ko je to učinio, ko je?


Smrdi majke ti jako
Nije se to mogo usrat svako
Ni cilit bengom mrlja ne ide lako
Idi u kupatilo bolesna bako
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eWhyG4x5atc[/youtube]
ANONYMOUS does not forgive
Post Reply