Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by rhinocervs »

update posle poslednjeg telefonskog poziva- voz mi polazi veceras u 22h, u ZG sam ranom zorom, u 5 ujutru.
posle ispijanja kafe i setnje po gradu, dolazim kod "sestara" u zakazanih, 12h.

kad obavim pregled i vratim se znacu i sve ostalo- nadam se da ima zainteresovanih za lecenje buprenorfinom tamo gde je to lecenje normalna stvar, a ne ko kod nas u srbiji, gde lekari na metadon/sub gledaju kao 'a, to je, oces da nastavis da se drogiras!!' /pa naravno da hocu mamlazi, to se zove supstitucijska terapija/harm reduction- traje odredjeno vreme, a onda se postepeno ukida

subutex ni ne vredi pominjati jer ga ima samo u privatnim klinikama koje ti ga naplate 50 evra dnevno [50 evra za tabletu cija je trzisna cena 1 evro?! gonite se bre u 3pm!!!]
metadon da ne pominjem- to dobiti u drzavnoj instituciji, moze samo u drajzerovoj (bio sam u domu zdravlja zvezdara, kod neuropsihijatra, rekli su mi da to nikada "u zivotu" nisu prepisali + "da nemaju ovlascenje za to" -- ko ima, ako ne neuropsihijatar?!? no, neka nastave da lazu, srbija je enivej prepuna narkomana, kad se taj broj bude oteo kontroli, valjda ce neko da se zamisli i da uvidi gresku i sistemu i, koriguje je.. ali ja nemam vremena da to docekam!!]
a i da bi ga (methadone, za subutex nisi nikad ni culi!) dobio u drajzerovoj, moras imati hiv ili hep -- je l ja treba da nastavim da se drogiram dok ne dobijem aids ili hepatitis c da bih dobrio terapiju na koju imam pravo i koja mi pripada?! po SVIM nasim lekarima, ocigledno- da!!

sve u svemu -- ogroooomannn hejt za srbiju i podjednako veliki :love: za .HR
pisem kako je prosao prvi pregled, kad se vratim!
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by Sagitarius »

subutex ni ne vredi pominjati jer ga ima samo u privatnim klinikama koje ti ga naplate 50 evra dnevno
Pa nisu normalni!50eur dnevna terapija???? Koja li se tu lova mlati...
Zarađuju bolje nego dileri.
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by rhinocervs »

da zaradjuju bolje nego dileri-istina!

neizmerno ti hvala na svemu, da nije bilo tebe ne bi mi palo na pamet da kontaktiram lekare iz hrvatske! /poslo sam ti PM
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by oxo »

1 god dnevno-iskljucivo na nos

mislim da ti nije potreban metadon,a ti kako hoces
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by rhinocervs »

nije mi potreban metadon pored subuteksa, ali da nema subuteksa-bio bi, dobrodosao! :)

zasto ga uzimas na nos, a ne pod jezik?
i, koliko dugo planiras da ga uzimas, kad si vec spuco godinicu na njemu; zauvek?
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by oxo »

mislio sam,ako si uzimao heroin 1god,iskljucivo na nos,ne treba ti met

mozda nisam ja skontao tebe,a mozda nisi ti mene... :)
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by rhinocervs »

jesam iskljucivo na nos, 5 godina-doguro sam do 2.5grama dnevno, i eto, nikad se nisam rokno u venu za sve te godine
i metadon i subutex su mi pomagali da se skinem tj. sredili su mi fizicku zikru, al sam se uvek vracao na hors kad je ponestalo jednog il drugog, jer je psiha uvek trazila jos zutog zla..
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by Sagitarius »

rhinocervs wrote:jesam iskljucivo na nos, 5 godina-doguro sam do 2.5grama dnevno, i eto, nikad se nisam rokno u venu za sve te godine
i metadon i subutex su mi pomagali da se skinem tj. sredili su mi fizicku zikru, al sam se uvek vracao na hors kad je ponestalo jednog il drugog, jer je psiha uvek trazila jos zutog zla..
Zato sad polako sa subom,bez žurbe,meni je pomogao da se posvetim sebi,psiha mirna,pa sam mogao razmišljati o bitnijm problemimma.Meni nisu nikad pasali brzi detoxi.Prođe kriza,ali rovac ščepa,i opet u sranje.
User avatar
overseas girl
Posts: 65
Joined: Thu Aug 21, 2008 2:40 pm

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by overseas girl »

brate slatki... samo 5 god na nos i ti zapucao za ZG? meni nista nije pomoglo...jeste brz detox pa blokator
moralo se doslo je do dna...pa sam se iselila iz zemlje tamo gde nema NICEGA. bukvalno...i da ti kazem
nesto...ok sam vec godinu dana, ali da je tesko tesko je... samo ja ti ne savetujem substituciju, a opet ona sranja tipa >>ako si resio resio si<< to necu ni da spominjem. samo u pravu si za Srbiju - stvarno smo zadnji, i da znas samo u Drajzeru mozes met da dobijes legalno a to si video na koju foru...
ja stvarno ne vidim resenje da nam glave budu mirne, a tela cista sem ispaljivanja odatle...
sve najbolje ...pisi sta si uradio
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: Subuteks/Metadon u Srbiji, treci deo

Post by rhinocervs »

u pravu si, to bolje da ne spominjes-
ako si resio resio si
jer, naravno da nisam resio- od tih 5 godina poslednje 2 pokusavam da batalim.. uz pomoc drajzerove, priv. ordinacije [popovic], trodona, blokatora-antagonista (naloreksa), na suvo, psihoterapijom, kako god-uvek sam se vracao ponovo horsu, uspevajuci da izguram plafon 10 dana apstinencije
= od svih tih lekara i ustanova, najmanje su oni krivi, a najvise - ja, i to sto, actually, ne zelim da prestanem

ali, desilo se ono sto je moralo da se desi -- proslo je vreme, a meni je dokurcilo da se vrtim u krug drogiranja, ali i krug fake-lecenja

sto se tice ovog-
samo 5 god na nos i ti zapucao za ZG
nije da mi smeta ovo "samo", ali je diskutabilno.. meni bar te kategorije "manji" ili "veci" narkoman ne znace nista, jer i ja, i npr. neko ko se dvajes' godina roka u venu moramo da dozivimo jedno te isto [npr. to da donesemo cvrstu a ne laznu odluku (lazna bi bila ona varijanta 'aj sad malo, kao, idem da se lecim, da zadovoljim bliznje) da zelimo da batalimo] da bi nastavili, zivot

dakle da, 5 godina na nos i zapucao sam za ZG. jer je jedino sto je uspelo da mi obezbedi i tih 10 dana apstinencije, upravo - subutex.i zagrebu/hrvatskoj, svaka cast! ako nista drugo-za razvijenu terapiju supstitucije, koju u srbiji mozes da sprovedes samo na crno, ili legalno, al u oba slucaja-ZA DEBELE PARE! (rekoh vec, tableta od 2mg na crno je 1000 dinara + ista ta tableta, u tamo nekoj, jedinoj priv. klinickoj ustanovi cije ime necu da pominjem kosta 5000 dinara dnevno; za celu zemlju, u kojoj taj lek nije cak ni registrovan, to jeste bolesno stanje stvari!!! :()

otici cu u drajzerovu za koji dan samo da bi im se najebao keve! odrzacu im lekciju o "pravu na lecenje" a i o "pravu na izbor lekova" kad krenu da mi pljuju metadon i subutex, i ne samo sto cu da im zapretim covekom zaduzenim za prava pacijenta odnosno zdravstvenom inspekcijom, vec cu te iste i da kontaktiram. naravno [i, na zalos']- necu uraditi nista korisno ni za sebe ni za druge, ali cu bar zadovoljiti sopstvenu potrebu da se osvetim instituciji koja je tu da pomogne narkomanima, a u stvari pomaze dilerima, jer indirektno (ostavljajuci veliki broj onih kojima njihov fiksan program nije pomogao bez alternativne varijante za pokusati, pomoci; prakticno-pustajuci ih na milos' i nemilos' ulice, sto ce se svakako zavrsiti kao- nemilost dilera), stiti trziste narkotika!
"dodjite sa hivom/hecom, dobicete [i taj jedini-a-'zastareli'] metadon" ne samo sto je pogresno, vec je zlo i tuzno...
Post Reply