HRISCANSTVO

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: HRISCANSTVO

Post by Sagitarius »

Nažalost,
a puno lijepih i različitih mišljenja bi mogli razmijenjivati
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: HRISCANSTVO

Post by bojanol »

Ma sve je to glupost, cela ta prica. Pazi, chim se o tome toliko pricha, znachi da je disikutabilno, da je default niko o tome ne bi prichao. Ovako, ljudi sebi pushtaju mashti na volju, leche svoje komlekse primajuci se da postoji neshto iznad njih samih i to je to. Ja to mogu da shvatim, donekle. Ali da se neko lozi do te mere, da proziva i vredja, zato shto neko drugi ima svoje mishljenje, naziva krstovima i nekrstovima, pa jebesh ga, ko je tu opterecen.
Moj bog ima Rogove i Crvenu kozu, ok, nishta strashno, malo mirishi po sumporu, ali opet, nishta strashno. Satanizam ima svojih chari, na primer, meni su uvek bili bolje dizajnirani demoni nego andjeli, andjeli su mi uvek izgledali nekako patetichno i jadno. Ali demoni, hmmmmmmmm, pa oni su bash super likovi. Lichno me zabole q. za vere i nevere. Ja verujem u sebe, pa makar mi i sutra bilo loshe.
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: HRISCANSTVO

Post by heroinapg »

heroinapg wrote:
Ljudi misle da se Bogovi radjaju, da imaju njihovu nosnju, govor i obicaje. Ali, da ruke imaju goveda i konji, pa kad bi htjeli da slikaju rukama i da tvore djela kao ljudi, slikali bi likove bogova i davali im tijelo onakvo kakvo vec sami imaju: konji konjsko, a goveda govedje. Etiopljani tvrde za svoje Bogove da su tuponosi i crni, a Tracani za svoje da su plavooki i crvenokosi.
NISU BOGOVI ISPRVA LJUDIMA POKAZALI SVE SKRIVENO, NEGO OVI POSTEPENO TRAZECI NALAZILI BOLJE
Ksenofan
'podigni kamen i nacices me'

"Boze, oprosti im, ne znaju sta rade..." ( Boze, Oprosti mi)

Ili pak "modernije, al "ISTO"..Veliki je Bog, sto gleda na nas, hocu da placem da mi cuje glas"....

Nije mi jasno zasto ste upali u ovakvu (ne znam kako da se izrazim)..."neukusnu"raspravu..Bog je u nama..Kolko vidim, a citala sam..Mada nemam naocare?!
.Niko nista nije nametao?! Pozdrav svima, budite mirni i spokojni...Svako dobro!
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

Uči me Jahve,svojemu putu da hodam vjeran tebi,
usmjeri srce moje da se boji imena tvojega!
Hvalit ću te,Gospode,Bože moj,svim srcem svojim,
slavit ću ime tvoje dovijeka,
jer tvoje ljubavi prema meni ima izobilja,
istrgao si moju dušu iz dubine Podzemlja.
O,Bože,oholice se digoše na me,
mnoštvo silnika život mi vreba,
i nemaju tebe pred očima.
No ti si,Gospode Bože,milosrdan i blag,
spor na srdžbu-sama ljubav i vjernost.
Pogledaj na me i smiluj se meni;
daj svom sluzi snage svoje
i spasi sina sluškinje svoje!
Daj mi milostivo znak naklonosti svoje,
da vide mrzitelji moji i da se postide,
jer si mi ti,o Jahve,pomogao,ti si me utješio.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: HRISCANSTVO

Post by bojanol »

Jednom podigoh kamen, i usrah se, umesto boga naidjoh na zabu... Mozda da se nisam toliko uplashio, "racionalno" bih postupio i poljubio je. Ali ja sam chovek koji je rastao na SF filmovima, spustio sam kamen... I zbrisao.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: HRISCANSTVO

Post by Sagitarius »

bojanol wrote:Jednom podigoh kamen, i usrah se, umesto boga naidjoh na zabu... Mozda da se nisam toliko uplashio, "racionalno" bih postupio i poljubio je. Ali ja sam chovek koji je rastao na SF filmovima, spustio sam kamen... I zbrisao.
A šta si pušio prije toga? :rolleyes: :D
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: HRISCANSTVO

Post by bojanol »

Ma nishta, to je bilo kad sam bio klinac, sad sam se setio te priche.
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: HRISCANSTVO

Post by joesspappa »

@Boki, eto da si tad imao hrabrosti i vere, mozda bi bio princ na belom konju... Ovako sad si..., ma... samo je boja ostala, cak ni konja nema... Naravoucenije, idi u kamenolom, Mozda ti se posreci...



Iz svega navedenog, vidim ja ovde se traze vise razlike nego slicnosti. A to je svakako glupo. Kao sto je glupo da se sad izrazavamo ko u sta veruje. INTIMNA STVAR. Svakog ponaosob. BITNO JE DA VERUJE.
Ljudi smo, zavisnici smo, slicnih emocija. Slicnih situacija prosli u zivotu. Kao po kalupu da nas je neko pravio. Navukli se na slicne nacine. Razmisljali slicno. Skidali se milon puta. Na slicne nacine. Pravili haos u zivotu. Voleli slicne stvari. Borili se na slicne nacine. I na kraju nasli na ovaj forum da se slican slicnome radujemo. I razumemo. I posle recite da nema Boga.
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: HRISCANSTVO

Post by Modesty »

Više je to žalosno dragi josse nego glupo,po meni..ja sam mnogo griješila na ovoj temi ali kao i obično,ti me barem znaš,spremna sam i priznati svoju grešku i opet se truditi biti bolje....a što se tiče traženja različitosti i sličnosti,mislim da do toga ovdje ne treba dolaziti jer tema nije RELIGIJE nego HRIŠĆANSTVO i tu je istina samo jedna,ako razumiješ što želim reći.
Jutros čitah poslaanicu Korićanima(N.zavjet) i kaže apostol:vjera je dar a ne zasluga...dar koji ne dobiješ i vjeran si za cijeli život...cijeli život je iskušenje,svaki momenat opredeljenje....dobio si npr,dar ali ga moraš njegovati,čuvati i nadograđivati tako što ćeš se boriti da kad god se nađeu u iskušenju bilo koje vrste ili ispred zla i dobra,odabrati ono ispravno.
Eto,mongi ljudi koji "zvanično" ne vjeruju u Boga,to rade cijeli život ali Bog je milosttiv,dobar i kao što apostoli kažu;sudiće nam se po čistoći naših srca a ne po tome kojim imenom Boga ili kreatora ili tvvorca univerzuma zovemo...kome je srcce čisto i djela su mu ispravna.
Stim što je lakše onima kojji vjeruju u Boga takvog kakav je opisan u Bibliji jjer se lično osječa zaštićenijim i sigurnijim,uzda se u njega,njegovu pravdu i milosrđe.
jer da On nije tako milostiv,svi bi mi gorili u paku po grijesima koje učinismo i kojećemo tek da učinimo ali zato se oni koji ga priznaju uzdaju,nadaju i traže snagu od Njega da im pomogne u slabosti njihovoj.
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: HRISCANSTVO

Post by heroinapg »

Da, vazno je da se vjeruje!
I Ti Bojane vjerujes...Da nisi vjerovao..U sebe..u..Nije bitno kako se zove i naziva..Mozda bas Bojan?!
Post Reply