CRNOGORSKA GRUPA ANONIMNIH NARKOMANA

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
Svire
Posts: 327
Joined: Fri Dec 28, 2007 12:15 am
Location: Pg

Re: CRNOGORSKA GRUPA ANONIMNIH NARKOMANA

Post by Svire »

Hvala tebi Vuce!
vazduh
Posts: 30
Joined: Fri Jun 19, 2009 2:07 pm

Re: CRNOGORSKA GRUPA ANONIMNIH NARKOMANA

Post by vazduh »

Vuce,hvala na svemu!Lijepo je znati da imamo takve prijatelje.
STRPLJENJEM NAJBRŽE DO CILJA
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: CRNOGORSKA GRUPA ANONIMNIH NARKOMANA

Post by Vuk »

E, a sad gospodo draga vi kod nas!
Od 28. do 30. avgusta! Neću ni trošiti slova nego nemoj da je neko izostao iz razloga tipa: nemam vremena, para, volje, žena mi neda...
Poz svima u CGNA i veliki zagrljaj!
Moon child
User avatar
Svire
Posts: 327
Joined: Fri Dec 28, 2007 12:15 am
Location: Pg

Re: CRNOGORSKA GRUPA ANONIMNIH NARKOMANA

Post by Svire »

Hm..cek' da vidim: vremena ce se nac', para ce se nac', volje ne fali, zenu nemam... tako da... ako je to sve... sto se mene tice, se vidimo! (Jedino, ako se ne ozenim u medjuvremenu?!)
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: CRNOGORSKA GRUPA ANONIMNIH NARKOMANA

Post by Vuk »

Znači obaveštenje je postavila Naca, sad sam video, pod NA Beograd Srbija, pozivnie dobijete na mail danas ili sutra, meni je bio crko komp pa osoba koja je slala pozivnice nije imala vaše adrese...dobijete...a za sve drugo što vam zatreba ili zafali zovite, ne ustežite se!
Dobrodošli!
Moon child
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: CRNOGORSKA GRUPA ANONIMNIH NARKOMANA

Post by Vlado_M »

Braci Crnogorcima se posljednjim obracam, ne zato sto su najmanje vazni, nego zato sto garant posljednji ustaju... Pravo mi je drago sto sam vas upoznao. Drazen ovo nece procitati jer ne gotivi kompove, no svejedno, kralj je najveci. Da pijem, sa njim bih volio popiti barem gajbu piva, pa da pravimo gluposti :). Covjek je izjavio da je konacno na Avali ostvario crnogorski san - lezeci je dijelio misli i emocije na sastanku i tako radio pravu stvar. Ne bi bilo dobro da se ta prica prosiri po CG, ko bi za sve te radnike ovdje pronasao smjestajne kapacitete.

Svire, hvala na govoru iz srca o pionirskom radu u Titovom gradu pod Goricom, na osnivanju i razvoju grupe... Toliko si me nadahnuo da sam spreman dici guzicu iz fotelje. To je jednako tome da si pomjerio planinu.

Pozdrav.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: CRNOGORSKA GRUPA ANONIMNIH NARKOMANA

Post by Vuk »

Pišite malo braćo, nemojte da ste lijenji!
Moon child
User avatar
Svire
Posts: 327
Joined: Fri Dec 28, 2007 12:15 am
Location: Pg

Re: CRNOGORSKA GRUPA ANONIMNIH NARKOMANA

Post by Svire »

Bog je u svojoj mudrosti odabrao ovu grupu ljudi da budu pokazatelji Njegove Dobrote. Odabirući ih da putem njih rasprostre taj fenomen, On nije otišao do oholih, moćnih, slavnih ili uspešnih. On je otišao do poniznih, bolesnih, nesrećnih - On je otišao upravo do narkomana, do takozvane šake jada.
Uostalom On nam reče - u Vaše slabe i klonule ruke, poverih neizmernu snagu. Vama je dato ono što je uskraćeno učenijima od Vaše braće. Ne naučnicima ili državnicima, ne ženama ili majkama, čak ni mojim sveštenicima niti službenicima nisam dao ovaj dar lečenja drugih narkomana koji poverih Vama.

On mora biti korišćen nesebično. On u sebi nosi ozbiljnu odgovornost. Nijedan dan ne sme biti predugačak, nikakvi zahtevi postavljeni na vaše vreme ne smeju biti važniji, nijedna osoba isuviše bedna, nijedan zadatak pretežak, nikakav napor prevelik. Mora biti korišćen sa tolerancijom jer njegovu primenu nisam ograničio na nijednu rasu, na nijednu veru, na nijednu veroispovest. Možete očekivati pojedinačno prigovaranje, pomanjkanje javnog razumevanja, mnogi će vam se izrugivati, - vaši motivi će biti pogrešno protumačeni. Uspeh neće uvek pratiti vaše napore u radu sa drugim narkomanima. Morate biti spremni na zlu kob, jer ono što ljudi zovu zla kob su merdevine koje morate upotrebiti za pomak ka duhovnom savršenstvu. I upamtite, od vas neću tražiti da ovu snagu upotrebljavate iznad svojih mogućnosti.

Niste odabrani zbog izvanrednih sposobnosti i uvek pazite da, bude li uspeh proistekao iz vaših napora, ličnoj superiornosti ne pripišete ono na šta se možete pozvati samo zbog uticaja Moga dara.
Da sam trebao obučene ljude da izvrše ovu misiju, snagu bih poverio lekarima i naučnicima. Da sam trebao rečite ljude, mnogo ih je revnih koje bih mogao ovlastiti, jer od svih sposobnosti kojima sam obdario ljudski rod, govor se najlakše koristi. Da sam trebao visokoobrazovane ljude – svet je pun ljudi koji su dostupni i sa boljim kvalifikacijama od vas.

Vi ste odabrani jer ste bili paćenici i vaše vas je dugogodišnje iskustvo drogiranja učinilo, ili vas je trebalo učiniti, ponizno spremnim na nemio zov koji odasvud dolazi iz usamljenih srca narkomana. Uvek imajte na umu ono priznanje koje ste dali na dan pristupa u NA - naime, da ste bespomoćni, i da ste pronašli olakšanje tek onda kada ste bili spremni svoj život i volju predati na Moju brigu.

Samo uz milost Božju!
schojka
Posts: 5
Joined: Fri Mar 20, 2009 11:37 pm

Re: CRNOGORSKA GRUPA ANONIMNIH NARKOMANA

Post by schojka »

Lep govor,brate,nema šta.Ja sam malo noviji i puno rjeđi ovde pa zato molim za pojašnjenje.Ima li AN na područiju Bosne i Hercegovine,začnije u Mostaru (ili negde blizu)
User avatar
Svire
Posts: 327
Joined: Fri Dec 28, 2007 12:15 am
Location: Pg

Re: CRNOGORSKA GRUPA ANONIMNIH NARKOMANA

Post by Svire »

Da ja znam, ima samo u Sarajevu jedna NA grupa. 15. januara odrzace se konvencija, pa vidi da svratis i vidis o cemu se radi.
Post Reply