Subutex

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

hehe...jesi vidio..mora da si ti neka faca kad imas takav uticaj na zakon:)...ma znas sta sam mislila s'tim...
Dzoni-naravno da moze na nos-ako ti volis da te boli i pece dva sata ludacki...super...mozda neko i moze ja ne mogu...kazem mozda i jeste bolje..brze radi i sve ali....znam sta je subutex na njemu sam-sve mi je jasno...ma zasto se ovdje ljudi uvijek prave pametni..i to ne na fin nacin nego uvijek u smislu ti si glup ja sam pametan i puno sarkazma...bezze je to skroz...meni nije do toga ako ne mozes fino reci tj napisati nesto una ovako ozbiljnu temu i na mjestu gdje smo svi u k.rcu onda nemoj ni pisati....
User avatar
Džoni
Posts: 12
Joined: Fri Apr 15, 2005 1:16 pm
Location: Twilight Zone

Post by Džoni »

Koji ti je kurac sama si rekla da je bolje smrviti ga pa popiti sa sokom, ne pravim se pametan niti kazem da si glupa, neka si ti najpametnija ja cu biti sretan.
Samo kazem cinjenice da je Subutex samo djelimicno oralno aktivan te je zato iskljucivo namjenjen za sublingualnu ili rektalnu administraciju.
Zasto smrkati kad se moze topiti pod jezikom?
Take it easy
Peace
:wink:
the b
Posts: 15
Joined: Tue Apr 19, 2005 1:16 pm
Location: sarajevo

Post by the b »

e ovako ja bih milila nekoga sa metadonskim iskustvom da mi malko pojasni stvari. u kojoj kolicini i koliko vremena to uzimati ako si navucen pa nekih 2 god.al se varakas i zadnjiu god.uzimas pola grama do gram dnevno, na nos......hvala
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

bolje da ode na neku kliniku,sam nikad' nece da se skine
the b
Posts: 15
Joined: Tue Apr 19, 2005 1:16 pm
Location: sarajevo

Post by the b »

zasto?da li je zaista nemoguce?
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

ako mene pitash da.To skidanje tipa "sedecu kuci,picu trodone ili met" to ne postoji.Pogotovo ako je on na pola grama dnevno,njemu met NE TREBA.Meni to vishe izgleda da je on malo u shkripcu sa parama pa hoce da se drogira za dz.To sam ja radio cesto,i uvek se vracao na isto.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

nije bas tako...svako je drugaciji. Neko uspije neko ne-na taj nacin. Sam kod kuce=pa nisi bas sam kad ides na metadon u kliniku svaki dan..tamo imas i counseling i sve..sve je to do tebe.. Metadon da nabavis na ulici i tako se skidas sam-to malo kome uspije tj uspije-skines se ti sve je super ali se tako isto vratis na isto mjesto...terapija, grupe, podrska su kljuc u ovome svemu-mislim nakon jake zelje da uspijes i snage. Ja sam bila na metadonu 1.5god-i na kraju sam jedva cekala da se skinem s toga...i onda sam samo prestala ici i sada uzimam subutex i jos 7-10 dana i to je gotovo-ici cu na grupe-NA meetings-i imam counselar-a....sam ne mozes...pogotovo ako je tajna i krijes-nema sanse...moras priznati i sebi i svima kako bi otvorila vrata pomoci. Ne znam...nije lako niko se neije na guzove skinuo...ali sto lakse to bolje. Ja iz licnog iskustva mogu reci ovo: metadon je za ljude koji su na ulici-u kanti-na njemu mogu ponovo normalan zivot da zive...oni nisu normalni jer je isto sranje drugo pakovanje ali im to pruzi ruku ka boljem zivotu. Kod mene u klinici je bilo ljudi koji su na metadonu po 15 20 godina...ja sam se sjebala...i od tada mi je bilo muka od njega. Ako imas sansu uzmi subutex-mnogo je blazi-ne stvara toleranciju-lakse se skinuti-mnogo lakse...metadonska kriza je katastrofa-nista dop u poredjenju stim..ali ako ti je to jedini izbor onda ok-ali uzmi malu dozu ne vise od 20 mg da se ne navikavas i onda ce ti trebati sve vise i vise...i probaj sto prije prestati tj u 12-13 dana prstani-tako se neces navici na njega a skinuces se s dopa...samo kazem ti uradila sam to-uspijelo je sve...ali sam se vratila ponovo...znaci moras ici na sastanke NA, nadji nekoga da pricas njim, i imaj neke tablete za smirenje-npr ja uzmem clonodin-za snizenje pritiska i to mi je dovoljno-nije adiktivno...i budi jaka/jak-the B - i Omare i svi koji ste na pocetku toga...ako ne mozete tako onda se spustajte po 1mg svaki drugi dan i polako na dole do 0. Ako ste vec na njemu vise od 15 onda polako bez zurbe dok sve ostalo ne sredis...al'kao sto rekoh svi smo drugaciji svakome nesto drugo radi ali eto-probaj pa vidi...bolje je od dopa i trcanja po gradu po cijeli dan ganjajuci lovu i dop...sve najbolje
sleepless
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

ja sam odgovorio the b,koliko sam razumeo,ona je rekla da taj njen lik ne planira da ide ni na kakvu kliniku........ti si bila na metu 1,5 god.Ali dok si se radila heroinom koliko si uzimala dnevno?sigurno mnogo vishe od pola grama.......i ishla si na kliniku.To su dve potpuno razlicite stvari.
Luna wrote:Metadon da nabavis na ulici i tako se skidas sam-to malo kome uspije tj uspije-skines se ti sve je super ali se tako isto vratis na isto mjesto...
i kakvo je to skidanje-nikakvo...

e Luna jedno pitanje za tebe-ja pijem clonazepam vec oko 7 meseci i stvarno mi se ne prestaje :? jel znash ti uopshte za taj lek i koliko dugo sme da se pije?mozda sam se ja istripovao da ce da mi bude loshe ako ga ne popijem(a sad' sam bash smanjio kolicinu,pijem dosta male doze).Mada ako si ti pila met 1,5god shta meni moze da fali sa ovim?
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

oxo,kad si vec pomenuo clonazepam;koji ppijes?(rivotril?)jel' ti to lekar preporucio ili si 'na svoju ruku'?pijes li jos neki lek osim toga?eto,ja ga pijem vec godinama(sa kracim prekidima kad sam bila na dopu-mada sam ga i sa tim kombinovala i nije bilo nista strasno-sto ne znaci da je to dobro),A to sto kazes da se tripujes da ce ti biti lose ako ga ne popijes,to ti je zato sto si se posle 7 meseci uzimanja vec navikao na njega i pazi samo nemoj naglo da prestanes da ga pijes,vec smanjuj postepeno i usput ga zamenjuj nekim antidepresivom(npr.miansan).naravno,to ce ti 'strucno lice' vec reci sta i kako-ja ovo pisem iz mog iskustva.Uglavnom,nije to nista tako opasno ako se koristi kako treba i ako pazis sa cim ga kombinujes...
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

ns wrote:oxo,kad si vec pomenuo clonazepam;koji ppijes?(rivotril?)jel' ti to lekar preporucio ili si 'na svoju ruku'?pijes li jos neki lek osim toga?eto,ja ga pijem vec godinama(sa kracim prekidima kad sam bila na dopu-mada sam ga i sa tim kombinovala i nije bilo nista strasno-sto ne znaci da je to dobro),A to sto kazes da se tripujes da ce ti biti lose ako ga ne popijes,to ti je zato sto si se posle 7 meseci uzimanja vec navikao na njega i pazi samo nemoj naglo da prestanes da ga pijes,vec smanjuj postepeno i usput ga zamenjuj nekim antidepresivom(npr.miansan).naravno,to ce ti 'strucno lice' vec reci sta i kako-ja ovo pisem iz mog iskustva.Uglavnom,nije to nista tako opasno ako se koristi kako treba i ako pazis sa cim ga kombinujes...

e ovako....to mi je prepisao lekar iz Drajzerove,i taman sam smanjio na 0,5mg 3x dnevno,kad' sam opet poceo da se gudriram.....posle toga(kad' sam prestao) bedak mi je bio da odem opet kod doktora,da me iznapushava :D nego sam samo nastavio da pijem rivotril i blokade kako mi je on prepisao...to mi je i on rekao da postepeno smanjujem.
Mislim,ja ne osecam nikakvu promenu kad' ga popijem,ali ne znam,psiha neka,neshto,tripujem se da mi pomaze...
znaci pijem samo to i blokade,rivotril 1mg ujutro i 0,5 uvece...a zashto ga ti pijesh toliko dugo?
Post Reply