Apaurin, koliko dugo i u kojim kolicinama

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
voshtana figura
Posts: 9
Joined: Fri Apr 25, 2008 4:34 pm

Apaurin, koliko dugo i u kojim kolicinama

Post by voshtana figura »

Saznao sam i sta je ta psiha. Nisam spavao.Pusio po 5-6 cigara u 4h ujutro. Sad lici na to da sam sebi pronasao terapiju. Popijem 5 mg apaurina u 14 h i 15 mg u 23 h. I to radi. Za apaurin kazu da je navlaka isto. Pa me zanima koliko dugo smijem eksperimentisat s ovakvom terapijom? Bez obzira na cijenu ne smijem se vratit na dop a ne bih ni da mi apaurin bude navlaka
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Apaurin, koliko dugo i u kojim kolicinama

Post by Modesty »

sMATRAM DA TI JE DOVOLJNO DO 10 MG DNEVNO(U 24H) AKO JE MENI KAO DUGOGODIŠNJEM ZAVISNIKU,TREBALO BI DA I TEBI BUDE DOVOLJNO..... i to nemoj da piješ po navici svaki dan nego kad ti je baš frka.apaurin stvara zavisnost i raste mu tolerancija...upravu si da je bolji od dopa ali pripazi u svakom slučaju....popij samo kad je nužda...nešto se može i pretrpit jer se nisi drogirao čokoladom nego dopom.
Budi hrabar i pobjedi barem dio snagom volje...pročiće,to stanje nije vječno....mada se ja u principu ne slažem nikako da sami sebi određujemo terapiju jer bi ti ljekar možda dao neki ljek koji bi ti daleko više odgovarao ali to je već tvoj izbor i slobodna volja.
User avatar
voshtana figura
Posts: 9
Joined: Fri Apr 25, 2008 4:34 pm

Re: Apaurin, koliko dugo i u kojim kolicinama

Post by voshtana figura »

Hvala, gledacu da pijem 5 + 5 par dana. Potom izbaciti onu dnevnu peticu i ostavit onu nocnu. Nadam se da je to moguce. I mozda nakon mjesec dana izbaciti apaurin skroz. Budem li pio blokatore hocu li imati san i hocu li tako lakse izbaciti apaurin?
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Apaurin, koliko dugo i u kojim kolicinama

Post by Modesty »

blokatori ti nemaju veze sa snom,uopšte ne utječu nikako a niti ti 5mg apaurina ne utječe na san.....nemoj ih bezveze piti onda naveče jer to nije lijek za spavanje.Pipij kao što ti rekoh kad baš osjetiš da si jako nervozan i napet.
Post Reply