molim savjet

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
voshtana figura
Posts: 9
Joined: Fri Apr 25, 2008 4:34 pm

molim savjet

Post by voshtana figura »

Bicu kratak. Prvi susret s heroinom imao sam u novembru prosle godine, a od pocetka ove godine konzumiram ga svakodnevno. Dakle nekih 6 mjeseci. Kolicina koju konzumiram je nekih 0.3 gr dnevno. Za iskusnije je ova kolicina vjerovatno smjesna, medjutim za mene nije jer se bojim posljedica. Vidim gdje me sve ovo vodi i zelim stati. Nemam namjeru potraziti strucnu pomoc jer zelim sam probati nesto uraditi da ne uvlacim porodicu u to, jer je porodica vec imala jedan sok kad je heroin u pitanju. Rijec je o rodjaku i bilo bi problema izmedju mojih i njegovih ko je koga navuko i tako to.. Pitanje koje imam je sta da iskombinujem od ljekova i da se pocnem skidati odmah - veceras? Kakvu krizu mogu ocekivati kad je u pitanju ova kolicina i staz? Postoji li neko udruzenje koje kasnije moze anonimno dati neku moralnu podrsku u pogledu odrzavanja apstinencije? Inace sam iz Sarajeva. Al ono najosnovnije je sta da uradim da si olaksam kad je fizicka kriza u pitanju? Hvala svima unaprijed
narcohimno

Re: molim savjet

Post by narcohimno »

ja sam se skinuo pomocu tramadola na svoju ruku mada to nije preporucljivo raditi sam.ako ti je frka da ne saznaju tvoji probaj.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: molim savjet

Post by Modesty »

odakle si...ako si iz beograda,tamo postoje anonimni narkomani koji bi ti sigurnorado izašli u susret.
User avatar
elviratz
Posts: 95
Joined: Mon Mar 03, 2008 6:37 pm

Re: molim savjet

Post by elviratz »

draga Mod momak je napisao da je iz Sarajeva..hahaha....mozda Davor moze pomoći...volim vas oboje Elvira
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: molim savjet

Post by joesspappa »

U Sarajevu postoje Anonimni Narkomani. Dobices informacije privatnom porukom.
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: molim savjet

Post by Modesty »

elviratz wrote:draga Mod momak je napisao da je iz Sarajeva..hahaha....mozda Davor moze pomoći...volim vas oboje Elvira
hahahahaha i ja vas dvoje,mada davora nisam dugo čula.
User avatar
voshtana figura
Posts: 9
Joined: Fri Apr 25, 2008 4:34 pm

Re: molim savjet

Post by voshtana figura »

Evo proslo je 24 kako nisam nista uzeo. Trenutno nemam neke poteskoce, osjecam bolove u ledjima i nogama, al trenutno se moze izdrzati. Znam da ce tezi period tek doci kroz nekoliko dana. Mislim na te psihicke poteskoce. Zato se nadam da ce mi to neko udruzenje moci pomoci u savjetima i toj nekoj moralnoj podrsci. Ne znam kako sve to funkcionise, al znam da sam usao u veliki problem.
User avatar
elviratz
Posts: 95
Joined: Mon Mar 03, 2008 6:37 pm

Re: molim savjet

Post by elviratz »

sad nemoj odustati...kreni naprijed ne osvrći se na ono sto je iza tebe...kao i taj dan koji si već prosao...tu smo za tebe javi se.....
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: molim savjet

Post by Modesty »

Slušaj srećo,to što si shvati da si u velikom problemu( i jesi) vrlo obečava da ćeš se iz iztog i izvući ali to svakako nepokušavaj sam jer ćeš si tako otežati,produžiti agoniju i samim tim mrcvarenjem možda opet pasti a tad će već stanje biti daleko otežanije.Nabavićemo ti adresu anonimnih narkomana u sarajevu,trenutno ne mogu da se sjetim sajta ali dobićeš.
Što se tiče krize,ne treba ti ni tramadol,vjeruj iskusnoj teti...ja sam se skidala sa 2-3 grama dopa sa NAKLOFENOM DUO(mora biti duo a ne obični) 2 ujutro,2 u pode i 2 naveče što kasnije......po potrebi popij bensedin od 5 miligrama ako ih nisi do sad konzumirao to će ti biti sasvim dovoljno da posle 4-5-6 dana fizički budeš kao nov....pij puno tečnosti jer dop izlazi naznoj...trči,radi sklekove......pročiće brzo i fizička kriza je uvjek bila najmanji problem u skidanju tj. u želji kad neko želi prestati biti aktivni ovisnik.Problem nastaje posle toga....eto ti si sretnik a i pametnica :wink: pa živiš u gradu gdje postoje AN.
ne radi mnogo na svoju ruku i nedaj da te nagovore na trodone.....jer ako nisi jako iskusan sa njima,možeš se lako navući na njih jer oni u izvjesnoj količini djeluju kao opijat,navlači se lako na njih i krize su im gore nego heroinske.
Vjeruj da će ti ljekovi koje sam ti preporučila(mada se mrzim igrati doktora i bavit sae javno farmakologijom) osjetila sam jaku potrebu da ti pomognem na što ispravniji način kada si več čvrsto odlučio da ne kažeš roditeljima,u suprotnom,moji savjeti bi bili skroz drugačiji....samo da znaš.

Topli pozdrav od Modesty
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: molim savjet

Post by Sonja »

Modesty wrote:Slušaj srećo,to što si shvati da si u velikom problemu( i jesi) vrlo obečava da ćeš se iz iztog i izvući ali to svakako nepokušavaj sam jer ćeš si tako otežati,produžiti agoniju i samim tim mrcvarenjem možda opet pasti a tad će već stanje biti daleko otežanije.Nabavićemo ti adresu anonimnih narkomana u sarajevu,trenutno ne mogu da se sjetim sajta ali dobićeš.
Što se tiče krize,ne treba ti ni tramadol,vjeruj iskusnoj teti...ja sam se skidala sa 2-3 grama dopa sa NAKLOFENOM DUO(mora biti duo a ne obični) 2 ujutro,2 u pode i 2 naveče što kasnije......po potrebi popij bensedin od 5 miligrama ako ih nisi do sad konzumirao to će ti biti sasvim dovoljno da posle 4-5-6 dana fizički budeš kao nov....pij puno tečnosti jer dop izlazi naznoj...trči,radi sklekove......pročiće brzo i fizička kriza je uvjek bila najmanji problem u skidanju tj. u želji kad neko želi prestati biti aktivni ovisnik.Problem nastaje posle toga....eto ti si sretnik a i pametnica :wink: pa živiš u gradu gdje postoje AN.
ne radi mnogo na svoju ruku i nedaj da te nagovore na trodone.....jer ako nisi jako iskusan sa njima,možeš se lako navući na njih jer oni u izvjesnoj količini djeluju kao opijat,navlači se lako na njih i krize su im gore nego heroinske.
Vjeruj da će ti ljekovi koje sam ti preporučila(mada se mrzim igrati doktora i bavit sae javno farmakologijom) osjetila sam jaku potrebu da ti pomognem na što ispravniji način kada si več čvrsto odlučio da ne kažeš roditeljima,u suprotnom,moji savjeti bi bili skroz drugačiji....samo da znaš.

Topli pozdrav od Modesty
ja sam se isto tako skidala sa 7 grama heroina, i ne samo heroina...Bilo je mucno prvih pet dana, ali brzo prodje, kao u nekom bunilu...ne osetis. Bito je ovo sto sledi posle...Psiha..A tu sigurno imas pravu podrasku...Da, bas se secam, diklofenak duo (obavezno), bensedin ali ja sam uzimala malo vise od 5mg jer mi je tolerancija bila ogromna i stalno sam se masirala koliko sam bila u stanju. Bravo Mod!!! Drago mi je da delimo isto iskustvo i razmisljanje po pitanju ovoga.

Drzi se!!

S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
Post Reply