POMOZITE NAM!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Dora
Posts: 8
Joined: Fri Aug 05, 2005 11:14 pm

sorry

Post by Dora »

Erineja, sorry nisam znala da je vaša kćer čista mjesec i pol, drago mi je zbog toga zaista al sorry od svoje djece nisam stigla sve da pročitam barem koliko sam pročitala osjetila sam da napišem koju rijeć inaće to ne radim....obično samo pratim što drugi pišu......
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

a vasa djeca su tu????
mozete malo o vama???
nema bas puno roditelja tu...a nadala sam se da ce biti.
Otvorila sam temu roditelji i djeca...no slabo se ista desava.
Pa eto...ako zelite napisite nesto.
Hvala
Luna
(dijete)
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ne paničim nego sam se iznenadila! A to što neke stvari ne dozvoljavaš iskreno baš me briga...ja mislim da ništa što ne treba i nepišem po forumu,ono je bio samo mali šok,niti se svađam tako da za mene ne prdstavljaš neku opasnost jel? :wink: Ali voli tebe tvoja zvrky,vidim da se trudiš ovde samo nikako da ispišeš obećano, kao ni dark...Samo napred ako možeš da pomogneš,pomaži evo meni prvoj. :heart:
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Erineja
Posts: 116
Joined: Thu Aug 18, 2005 6:48 am
Contact:

Post by Erineja »

@ Dora, OK je. Ne stigne covek sve da procita. Bitno je da ste imali dobru nameru. Kolika su Vasa deca? I koji su Vasi razlozi sto ste ovde sa nama?

@ zvrky, Dangubice, fina si ti cura. Znam da se ne svadjas vec se trudis da pomognes svakome. Moras samo malo vise da se posvetis sebi. A sto se mene tice, znas da sam za tebe uvek tu. :goodman:
Slobodna sam da promenim mišljenje i izaberem drugaciju budućnost ili drugačiju prošlost.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ma meni je i po mene je bolje da se ja posvetim drugima,to me ohrabruje nekako, ako mogu da pomognem odlično meni je odmah bolje! Al kad ne mogu auuuuuuuuu onda mi je mnogo loše!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Dora
Posts: 8
Joined: Fri Aug 05, 2005 11:14 pm

***

Post by Dora »

Drago mi je da smo se nas dvije razumjele, nego ja imam malu djecu, a tu sam preventive radi heh mozda je malo čudno ali kako meni ovo sve izgleda za 10 godina će droga sigurno biti veći problem nego sada........a također imam i rodicu kojoj pokušavam pomoći ali ona to odbija tačnije rećeno neće da prizna da je ovisnik...da ne duljim to je to u sustini a imala sam u bližoj familiji prekomjerno doziranje....na neki način taj problem droge uvijek je prisutan u mom životu, ali definitivno sam zaključila da djeci ne smijes pružiti sve u životu ali naprotiv ne smiješ ni dopustiti da se počne drogirati zato da bi privukao pažnju na sebe, jer zaboga nema dobar auto, odjeću.....zaista ne znam koju sredinu da pronadjem za svoju djecu.U ispovjesti jednog narkomana sam pročitala da se počeo drogirati jer nije imao neke materijalne stvari koje su njegovi vršnjaci imali. Mozda je glupo ali Erinija sta mislis zasto se tvoja kcerka pocela drogirati, jeli u pitanju odgoj, ili možda sto nije imala oca uz sebe?Da li je taj kompleks vašu kćer natjerao da u drogi nadje prijatelja kojeg nije imala?
User avatar
Erineja
Posts: 116
Joined: Thu Aug 18, 2005 6:48 am
Contact:

Post by Erineja »

Lepo je da ima ljudi koji razmisljaju o preventivi. Ovo je odlican sajt gde mozete nauciti puno stvari,a i na forumu cete naci obilje informacija. Nadam se samo da vam nikada nece biti potrebne kada su vasa deca u pitanju.
Rodjaki pokazite ovaj forum. A sto se pomoci tice, ne mozete joj je nametnuti jer ona trenutno nije ni svesna da joj je pomoc potrebna.
Na pitanje zasto neko pocinje da se drogira svaki ovisnik ce vam dati nekoliko razlicitih odgovora. Realno gledano, uglavnom su to samo izgovori i opravdanja.Po meni (ovo ce verovatno naljutiti neke ovisnije) pravi razlozi su radoznalost i glupost. Ima tu i kukavicluka – strah od suocavanja sa realnim svetom i bekstvo od svih problema.
Sto se moje cerke tice, ona je ovde na foruma pa se nadam da ce vam odgovoriti. A mozete procitati i ispovest koju pise na delu foruma VAŠE ISPOVIJESTI, tema Mracno-Svetli Svet DarkAngel-a
Slobodna sam da promenim mišljenje i izaberem drugaciju budućnost ili drugačiju prošlost.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

tako nekako samo drugacijim redosljedom.....bjeg od stvarnosti, strah od zivota, zaledjivanje emocija, pa onda radoznalost i glupost. To je moje misljenje..
Na temi (sad je zakljucana ali se moze citati) Ukradeno Djetinjstvo smo rekli ZASTO i sta je to bilo sto nas je preokrenulo. Eto proctajte...mozda dobijete odgovor.
Pozdrav

ps ma kakvi god razlozi bili....nisu dovoljno veliki da se pocnemo unistavati. Opravdanja nema. samo sto nismo znali da se unistavamo do skoro....a tada je vec dosta bilo unisteno....no ne sve
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Dora
Posts: 8
Joined: Fri Aug 05, 2005 11:14 pm

VJERA U BOGA

Post by Dora »

Zadovoljna sam sa odgovorom, hvala, mislim da ste u pravu, moja rodica još uvijek nije svjesna da se uništava,par puta sam otvoreno pokušala da joj kažem da su te priče o drogi došle do mene, a ona je na to sve odgovorila da je svijet ljubomoran na nju.Valjda iz razloga što je stalno u muškom društvu, čuj to!!!!Nikada nisam bila na te stvari ljubomorna...ja nemam hrabrosti da odem njenim roditeljima i kažem za svoju sumnju, zaista me to proganja danima i mjesecima.
Ponekad pomislim da to znaju i ostali ljudi, mnogo stariji i ozbiljniji od mene, zašto JA, da budem ta koja će im saopštiti vijest .
Opet sam se sjetila našeg djetinjstva, ljetnih raspusta koje smo provele zajedno, heheh možda će zvućati smješno ali često smo glumile maloj djeci da smo strankinje hehhehe brbljale bi nas dvije kao engleski jezik,hehheh a to nije ni ličilo na strani jezik .....
Onda sam se ja udala izgubile smo kontakt skrozzz kada je počela zaista ne znam.....Jedino sam svjesna da niko nema hrabrosti ili se boji za sudbinu svoje djece,ili ih uopšte nije briga.
Moja majka je prije 6 god pokušala da skrene pažnju strini tj rodicinoj majki...hehehehhehe zamislite samo joj se nasmijala....
Tada je ona bila u srednjoj školi i razredna pošto je poznavala moju majku zamolila je da se skrene pažnja na njeno ponašanje...al eto valjda je to sudbina ili mozda kazna roditeljima.
Razmišljam par dana a nemam vremena da sve pročitam na forumu, zanima me da li iko spominje vjeru u Boga ili strah od Boga..Mislim religija ima raznih ali svaka se zasniva na grijehu.
U blizini Ilijaša postoji neka vrsta komune, koja se zasniva na islamskoj vjeri.
Poznajem dosta ljudi koji idu u komunu u hercegovini, svi znamo da se dole mole na njihov način, i uspijeva im, liječe se, njihovim roditeljima nije bitno što djete koje je musliman moli se bogorodici i isusu. Slažem se zašto bi bilo kada je dijete spašeno od smrti.
Sada je to riješeno svaka religija ima svoju komunu, poenta je da hoću da kažem, da je u skidanju bitna vjera u Boga, koju sigurno ni jedna osoba nije imala u vrijeme početka sa drogiranjem.
Možda sam pretjerala sa ovim svojim dokazivanjem....oprostite mi svi ako sam neke uvrijedila ili me ispravite ako griješim....
Jedno pitanje za ovisnike:Ako u svakom trenu imaš novca u izobilju i ne moraš da moliš nikoga za taj isti novac da li ikada pomišljaš da prestaneš sa drogom???
VAŠA DORA
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Erineja mnogo te volim!!!!! Ukljuci malo ovu malu na suovisnike!!!!! Pozivam javno darkangel da se prikljuci ovim temam mislim da bi imala sta da kaze :!: :!: :!:
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply