POMOZITE NAM!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Oke necu,nema povlacenja,hehehhe samo mi malko glupo da uzurpiram ljudima komp pa se trudim da sto brze obavim ovde sta imam i malo se ispricam s vama,CMOKKKKKKKKK :smt006
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Nephilim
Posts: 25
Joined: Mon Dec 05, 2005 12:09 pm

Post by Nephilim »

Dark Angel, zvrky i Erineja me poznaju, a nadam se i da ce drugi to uspeti vremenom.Nisam roditelj, ali jesam prijatelj.Imao sam prilike da medju svojim prijateljima gledam posledice narkomanije.Bio je jedan navucen na travu, jedan na trodone i alkohol, jedan na dop i sve cega je mogao da se domogne, jedna na dop.
Ne znam koliko sam kvalifikovan da dajem savete glede resavanja ovog ozbiljnog i teskog problema;pokusacu da izlozim slucajeve u kojima sam ja i moji prijatelji uspeli da izvucemo neke od gorepomenutih iz problema.
Neke smo izvukli, saradnjom sa njihovim roditeljima, neke sami, jednog nismo uspeli i taj je sada pokojan.
Primenili smo vise nacina; neki moji prijatelji, koje bih pre nazvao bracom, znaju da sam prek covek kad okolnosti jesu ekstremne, ani oni nisu bas slatki.Jednom smo morali da primenimo ekstremne mere, o tome sam pricao Erineji, i devojka se izvukla; drugima smo pruzili svu ljubav koju smo mogli i zivukli i njih; nijedno od tih ljudi vise nikada nije ni pomislilo da proba neke opjne supstance.
sad, ja mogu da pricam samo iz svoje perspektive; roditeljska je svakako drugacija i mnogo teza; poznato je da je najjaca ljubav koja postoji ljubav majke prema svom detetu.Ono sto je nama uspelo jeste sledece: ljudskom bicu koje je navuceno na opijate pre svega treba paznja i ljubav, ali ne samo ljubav koja se odnosi na pomaganje, vec ljubav koja daje snagu toj osobi; mora da oseti da je voljena na nacin koji joj govori da je jaka, vredno i pozitivno ljudsko bice, i da njen ili jnjegov zivot vredi, da je posebna i da ima sta da ponudi sebi, prijateljima, roditeljima.Nikako joj ne treba pristupiti sazaljenjem ili plakanjem i kukanjem: treba joj reci da VREDI i pristupiti tome sto radi kao gresci koju je napravila i koja je sasvim ispravl;jiva.Toliko od mene zasad.Ako nekog nesto zanima vise, konkretni slucajevi o kojima sam pisao ili bilo sta drugo, neka pita.

Gladsheimer next succeeds - the land
Where bright Valhalla's towers stand:
In burnish'd gold they proudly rise
And lose their radiance in the skies.

User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Hm ja možda znam ko si ti ali za sad ne znam dok mi ne kažeš,a za ovo što si napisao ja se slažem!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ne znam...
moze malo o tebi?
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Da sad znam ko si,i slažem se s ovim što si rekao:
ljudskom bicu koje je navuceno na opijate pre svega treba paznja i ljubav, ali ne samo ljubav koja se odnosi na pomaganje, vec ljubav koja daje snagu toj osobi; mora da oseti da je voljena na nacin koji joj govori da je jaka, vredno i pozitivno ljudsko bice, i da njen ili jnjegov zivot vredi, da je posebna i da ima sta da ponudi sebi, prijateljima, roditeljima.Nikako joj ne treba pristupiti sazaljenjem ili plakanjem i kukanjem: treba joj reci da VREDI i pristupiti tome sto radi kao gresci koju je napravila i koja je sasvim ispravl;jiva.
u potpunosti :!: Pozdrav Zvrky
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Dora
Posts: 8
Joined: Fri Aug 05, 2005 11:14 pm

sat otkucava

Post by Dora »

Zamislite dan kada ce na vrata pokucati policija i povesti vas na identifikaciju tijela vase kcerke, zaista se to dešava, pa mislim da je bolje da sto brze skontate nacin da pridjete svojoj kcerki, jer poznajem osobu koja nije imala vremena.... osim da sastavlja ozeloscenu smrtovnicu.........i danas nakon nekoliko godina da pusti koju suzu na mezaru....ali sto je najvaznije, pobrinula se je da njenom sinu život bude lagodan...oprostite mi ako sam bila gruba...PROBUDITE SE
User avatar
Erineja
Posts: 116
Joined: Thu Aug 18, 2005 6:48 am
Contact:

Post by Erineja »

Kao prvo, Dora, dobro nam dosla. Pretpostavljam da si suovisnik posto se javljas ovde. Koliko dugo pratis ovaj forum? Cini mi se da ovu temu nisi procitala u potpunosti. Moja cerka je Dark Angel. Ona je vec mesec i po cista, isla je na lecenje pocetkom novembra. trudimo se da nadjemo zajednicki jezik i da pobedimo ovo zlo zajedno. Znam da nisam bas nesto puno pisala o tome ali i za to postoje razlozi. Vecina ljudi ovde zna da se situacija popravila. Dugujem drtaljniju pricu i uskoro cu je napisati.
Tvoj post Dora jeste ostar ali si u potpunosti u pravu. To je poruka koju treba uputiti svakom roditelju cije se dete drogira. Vecini tih ljudi je stvarno potrebno hitno budjenje da se ne bi kasnije budili na sahrani.
Slobodna sam da promenim mišljenje i izaberem drugaciju budućnost ili drugačiju prošlost.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Erineja jebote postala si moderator bar ovde ne verujem sad kad me šlog nije udario nikad neće,sad ako vidim i na općim e onda šlog totalni :shock: ja se izvinjavam što ovako upadoh u temu ali morala sam da kažem...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Erineja
Posts: 116
Joined: Thu Aug 18, 2005 6:48 am
Contact:

Post by Erineja »

Cemu panika draga moja dangubice? Tu sam da bih pomogla, koliko je to u mojoj moci, a ne da bih plasila ljude. Mozda mislis da sam isuvise ostra kao moderator zato sto ne tolerisem svadje i vredjanja?
Slobodna sam da promenim mišljenje i izaberem drugaciju budućnost ili drugačiju prošlost.
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

Post by mise en place »

Mama Erineja
nadam se da nemate nishta protiv sto vas zovem mama,jer vi ste isto tako brizna kao imoja majka,Ma komp nije problem,samo dajte do znanja ko je boss u kuci,ipak mogu da vas malo isposhtuju.Svi navuceni na forum ali vi imate mislim preferenciju i privilegiju.

pozdrav

mise

Stvarno ste zasluzili da te dve djevojke utale kintu koju su prije davale za dop pa da vam uplate jedan dobar odmor u nekim finim tropskim krajevima
Evo ja se licno nudim da vas primim u goste

mise
Post Reply