Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
hellfire
Posts: 472
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:03 pm
Location: сомвер ин Сербиа...

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by hellfire »

ne mogu da se bacam u dublje disqsije povodom ovoga, samo cu reci da se slazem sa BOBANovim stavovima i pitanjima postavljenim voyageru...jbg druze, ja te ne vidim kao slobodnog...nikako...ali ako ti smatrash da jesi onda neka ti bude...
u svakom sluchaju si Dobrodoshao ovde, bez obzira na razlichitost u stavovima...svak ima pravo na svoje mishljenje...ja samo hocu reci da ne smatram da si u pravu po pitanju te "slobode", jer dok god zavisish od metha ti za mene nisi, niti cesh biti slobodan...svaka chast na devojci i poslu i sl. ali reci mi shta bi bilo sa svim tim shto jesi i i sa tim gde si trenutno kada bi jednog dana prosto nestalo methadona??? ovako kada si skroz clean, skroz si i slobodan...ti si jednu zavisnost pretvorio u drugu...i ne shvatam to da ni nemash zelju da se otarasish toga...jebem ti takav zivot, keve mi...sve se to moze i bez ikakvih "pomagala"...ali nebitno, da ne serem ja vishe badava...chuvaj se i pozzzzz
u raju je lepo, al u paklu je ekipa...
Voyager93
Posts: 34
Joined: Thu Apr 17, 2008 8:41 pm

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Voyager93 »

Moje odrzavanje je jako prosto.
Ja jedcnom mesecno idem na kontrolu kod lekara, uzmem izvestaj, dodjem u moj grad, ispisu mi Metadon, podiognem u apoteci 6 bocica koliko mi treba za nedelju dana i to je to. To sve doduse radi moj saradnik.
Ali toliko je prosto. Tako da nemam tih strepnji kad ce doktor da kaze sta, dal ce mi dati manje, i sl, a znam o cemu pricas.
Hajder, slazem se da ultimativno nisam slobodan i da moje normalno funkcionisanje zavisi od opijuata, ali neka tako bude. Ja sam to odabrao kao svoj put i zelim da prikazem ljudima sta se sve moze uraditi na opijatima posto imam ogromne ambicije da postanem svasta.
To i tako eto..
Hvala vam na dobrodoslici.
narcohimno

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by narcohimno »

sest bocica za nedelju dana???sacekaj jos malo pa ces da vidis sta jos mozes uraditi na njima...pa jebote,ja sam se jednom skinuo sa dopa sa svega 70 kapi,sto mu dodje malo manje od cetvrtine jedne bocice...jooooj,pa ti si ga ugasio skroz.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Sonja »

Voyager93 wrote:Moje odrzavanje je jako prosto.
Ja jedcnom mesecno idem na kontrolu kod lekara, uzmem izvestaj, dodjem u moj grad, ispisu mi Metadon, podiognem u apoteci 6 bocica koliko mi treba za nedelju dana i to je to. To sve doduse radi moj saradnik.
Ali toliko je prosto. Tako da nemam tih strepnji kad ce doktor da kaze sta, dal ce mi dati manje, i sl, a znam o cemu pricas.
Hajder, slazem se da ultimativno nisam slobodan i da moje normalno funkcionisanje zavisi od opijuata, ali neka tako bude. Ja sam to odabrao kao svoj put i zelim da prikazem ljudima sta se sve moze uraditi na opijatima posto imam ogromne ambicije da postanem svasta.
To i tako eto..
Hvala vam na dobrodoslici.

Rekla bih da na osnovu tvoga lecenja imas velike sanse da ispunis svoje ambicije i postanes SVASTA, osim ZDRAV....
6 bocica za nedelju dana....

S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
hellfire
Posts: 472
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:03 pm
Location: сомвер ин Сербиа...

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by hellfire »

6 bochica metadona??? i to za nedelju dana...
brate rodjeni...da se nisi zaebao malo oko cifre? ne mogu da poverujem da je neko na odrzavanju na toj kolichini metadona...
ti si dakle na dozi od oko 250 kapi dnevno???(ako me matematika dobro sluzi) nikako mi ne ide u glavu...
da si na jednoj bochici nedeljno mnogo je, ali ajde...ali 6??? sad mi tek nishta nije jasno shto se tiche tvojih stavova oko sopstvenog odrzavanja...preterao si ga brate debelo...svako ce se sloziti...
ne znam...zelim ti srecu stvarno, sve najbolje...
u raju je lepo, al u paklu je ekipa...
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Boban »

Neznam da li ga kupujes od doktora,ali toliko nedobija moja bivsa ortakinja koja uzima lekove za sidu koji ublazavaju rad metadona...
User avatar
xyx
Posts: 41
Joined: Tue Sep 18, 2007 12:07 am
Location: BGD

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by xyx »

Sonja wrote:Valjda Rusi znaju bolje od nasih sta je gudra ...jebem mu misha davida :rolleyes:


S.
to je teshka prevara! moji ortci su dali po 6,5 hiljada evra za ceo tretman i ponovo se navukli ko da nisu ni bili negde... placebo vakcina... nikom nishta nije bilo, eno i dalje se shljakaju...
jedan ih je i tuzio, proces u toku...
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by bojanol »

ortaci su ti debili. mislim, zar ne.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Sonja »

xyx wrote:
Sonja wrote:Valjda Rusi znaju bolje od nasih sta je gudra ...jebem mu misha davida :rolleyes:


S.
to je teshka prevara! moji ortci su dali po 6,5 hiljada evra za ceo tretman i ponovo se navukli ko da nisu ni bili negde... placebo vakcina... nikom nishta nije bilo, eno i dalje se shljakaju...
jedan ih je i tuzio, proces u toku...

Bila sam ironicna ako nisi primetio, sto sam naglasila sa misom davidom, ali posto vidim da nisi evo da ti ka'em..

Pozz...
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Modesty »

neke ljekare zbilja treba iza rešetaka i doživotno im zabraniti rad sa pacijentima.......to su zločinci a ne humanitarni radnici.....ne mogu vjerovat da i ovo pročitah.....što kaže narko,sa 2,05 g. dopa sam se skinula sa pola bočice...nekad davno. :roll: svašta i na ovom forumu čovjek u ovim godinama sazna.
Locked