Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager93
Posts: 34
Joined: Thu Apr 17, 2008 8:41 pm

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Voyager93 »

Ja sam covek koji nema nameru da se skida jos nejdno dobro vreme.
No na ovom forumu su se nekada mogli skupljati i ljudi mog kova, koji su na odrzavanju i koji se ne skidaju, no vidim da se situacija promenila.
Ja sam opiofil, ako vam to smeta, a vidim da vam smeta, onda cu otici i gotovo.
Voyager93
Posts: 34
Joined: Thu Apr 17, 2008 8:41 pm

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Voyager93 »

I da, smao sam hteo da ukazem na to da e pojavljuje u Srbiji novi lek koji bi mozda bio zadnja sansa za neke na koje ni metadon ni subutex ne deluju,
User avatar
hellfire
Posts: 472
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:03 pm
Location: сомвер ин Сербиа...

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by hellfire »

Niko tebe ne tera sa ovog foruma, samo smatram da nije u redu da propagirash kojekakve chudotvorne supstance koje pomazu samo u odrzavanju...izvini ali ovde smo prvenstveno kako bi pomogli onima koji zele da se skinu u potpunosti i otarase zla, a ne da se bave raznim metodama odrzavanja...prosto popizdim kada neko pomene neshto slichno...
i o kakvoj poslednjoj shansi ti prichash? ti odrzavanje nazivash shansom?! slabe su ti shanse onda druze moj...poptuno skidanje je jedino reshenje, a odrzavanja (zamena jednog, drugim) to je zeshce presipanje iz shpljeg u prazno...ko to voli, nek izvoli onda...
a to shto sebe smatrash za opiofila, to je tvoja stvar...tu se ne mesham, pogotovu shto je vishe nego ochigledno da i ne razmishljash o prekidanju sa svim tim sranjima...volish agoniju i zavisnost verovatno...mazohista...
Srecno brate...
u raju je lepo, al u paklu je ekipa...
Voyager93
Posts: 34
Joined: Thu Apr 17, 2008 8:41 pm

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Voyager93 »

Ja nisam u agoniji niti u nikakvin sranjima, ja popijem svoj metadon i terapiju i boli me uvo, meni je lepo.
Odrzavanje je sansa jer nudi jedna potpno nov stil zivota. Kao sto su secerasi na insulinu tako su i opiomani na opijatima legalno.
Ja sam se potpuno ovakav kakav sam inkorporirao u drustvo, imam sjajan posao sistem inzenjera, imam i curu imam sve sto moze imati i onaj koji je cist.
I plus imam svoj opijat.
Naravno, i ja cu sa vama biti tu za druge koji zele da se skinu skroz. Ali red je bio da se predstavim, jer tako ?
Dakle ovo je odsek foruma koji se zove supstitucijjska terapija i tu nema sta, pricamo o dugotrajnoj ili kratkotrajnoj terapiji sa opioidima, a ne o cold turkey skidanju ili skidanju sa tramalima ili skidanju pomocu metadona.
Ovo je supstitucijska terapija, terapija zamene jednog govneta kako ti kazes za drugo.
Ja to zovem jednom od najgenijalnijih otkrica coveka, opioide.
I eto tako. To je to.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Boban »

hehehehehe slatko me nasmeja rodjace pa secerasi nemogu bez insulina jer ce umreti ali ti mozes bez metadona najveceg djubreta i neces umreti... da metadon ti nudi potpuno nov stil zivota i secerasi nemju nikakve veze sa krivicnim zakonom u vecini slucajeva kao sto narkomani imaju zato i dobijaju metadon da nebi pravili sranja a secerasi zato da nebi umrli...imas sve sto ima onaj ko je cist heheheh e moj prijatelju nisu cura, posao sve u zivotu mislim da je sloboda veca stvar od svega...naravno da je ovo deo za supstitucisku terapiju ali zna se ko dobija odrzavanje...i moras sebi prvo pomoci da bi mogao drugom...nemoj shvatati da te neko tera sa ovog foruma samo takve spike o hej hej hej stigao je kolor sprej ovde ne piju vodu...pisi i dobrodosao.pozz
Voyager93
Posts: 34
Joined: Thu Apr 17, 2008 8:41 pm

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Voyager93 »

U pravu si za slobodu, ali ja vidim slobodu u odrzavanju, ja vidim slobodu u opioidima.
Oni me oslobadjaju dusevnogh i psihickog bola i svih sranja koja uticu na nas.
Zivot sa opoioidom mi se vise svidja nego zivot bez opioida, to je sve.
Voyager93
Posts: 34
Joined: Thu Apr 17, 2008 8:41 pm

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Voyager93 »

Inace, ja bez opioida i ne mogu. Probao sam biti cist godinu dana i non stop mi nije bilo dobro, nisam mogao normalno da spavam, nosmalno da jedem. Jednostavno, moja svest io telo traze opioid.
Zato sam, i dobio odrzavanje, jer sam probao trista cuda (osim blokatora za koje mislim da su cist poraz mene) i nijedno nije uspelo.
Uvek cu se vratiti opioidu.
Voyager93
Posts: 34
Joined: Thu Apr 17, 2008 8:41 pm

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Voyager93 »

Bavim se i farmakoinformatikom, mozete procoitati neke od mojih eseja koje sam sakupio i kompletirao u sekciji Strucni Radovi.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Boban »

Brate ti nisi slobodan i ako tvrdis da je to sloboda ti je doista nepoznas...mislim kada ovo budu procitali ljudi koji su doista bili gori narkomani gde i sebe ukljucujem a cisti su godinu i vise mislim da ce im to biti smesno ja sam bio slobodan od kompleksa,strahova i ostalog sranja ali nisam bio slobodan od straha da li ce mi biti dosta,da li cu morati juriti doktora,sta ako preskocim terapiju i nemozes reci da uzivas u zivotu jer znam da se patis prijatelju i to ce ti svako reci ko je bio na odrzavanju bez obzira na devojku,posao i slicne maskice...ocito da ti je potrebno dno dna da se osvestis jer spavas prijatelju...ali nemogu ti ja tupiti da nisi u pravu i nametati svoje misljenje ipak je totvoj izbor u zivotu samo kako ce neko ko zeli da se skine skroz poslusati savet tebe koji se radis?pozz
narcohimno

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by narcohimno »

Voyager93 wrote:U pravu si za slobodu, ali ja vidim slobodu u odrzavanju, ja vidim slobodu u opioidima.
Oni me oslobadjaju dusevnogh i psihickog bola i svih sranja koja uticu na nas.
Zivot sa opoioidom mi se vise svidja nego zivot bez opioida, to je sve.
to samo govori kolika si ti zapravo kukavica jer nemozes da se izboris sa sranjima koje zivot donosi.sta mislis kako telo podnosi opijate i sl.treba li da ti otkaze bubreg ili sjebe jetra da bi ti razmislio o tome.ma koliko to zvucalo drugima kontraverzno sa moje strane,ja bih tebe strpao u sobu pod kljuc i dodavao ti samo namirnice pa da vidis da li mozes da se poredis sa secerasima tj,da li ces da umres bez tog sranja.posto si kukavica,znam da se plasis i zikre...nije da je i meni bilo svejedno ali sam znao da sve to mora prestati i da vreme radi u moju korist...i tako je i bilo.pozdrav
Locked