Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by rhinocervs »

iliti zbog cega je, po Vasem misljenju, subuteks i dalje neregistrovan lek tj. lek izvan slobodne prodaje u srpskim apotekama?
kada je u okruzenju, odavno-drugacije.
kada je, koliko god diskutabilno bilo njegovo opijatsko dejstvo, mnogima-pomogao. bar da preguraju zikru. /ako su dovoljno ludi, i da se navuku na njega :?
koga to drzava tj agencija za lekove [koja je duzna da dozvoli promet svakom leku pa i tom], stiti? nas [junkie], ili trziste.. dopa? :?
maya81
Posts: 45
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:44 am

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by maya81 »

sigurno neštiti nas junkye...velika je to lova..a mi smo potrošna roba..uvik nas je bilo i bit če..tako da če oni uvjek imat na kome zaradit!!!
Ne štiti nas nitko,dapače..zgazit če nas ko god bude bio u mogučnosti...Mi njima trebamo samo da se okreče lova,dok je nas trebat če i ljekova,i prodavat če se i oni su na dobitku..a mi smo ionako OTPISANI!!!

lova pokreče svijet...a mi farmaceutsku industriju :-D pa ti,prika,vidi ko je na dobitku??
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Sonja »

Imash neki domaci za 11.000,00 dinara, pa ti brale leci dete ko te pita, ko ne zna plati pa se klati. A ostalo po 1000 dindzi na table...

Boli ih dupe za nas, u Palmoticevoj zabranili primanje heroinomana na odeljenje za bolesti zavisnosti, samo alkohol, tablete i vutra. Jedina drzavna institucija je Drajzerova i sve ostale privatne, a sada nagrnuli i ovi rusi sa njihovim klinikama po Srbiji... Valjda Rusi znaju bolje od nasih sta je gudra ...jebem mu misha davida :rolleyes:


S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by rhinocervs »

Sonja wrote:Imash neki domaci za 11.000,00 dinara, pa ti brale leci dete ko te pita, ko ne zna plati pa se klati.
domaci, sub? zar to postoji?
-za to cuo nisam, al za ovo jesam-
Sonja wrote:A ostalo po 1000 dindzi na table...
poserem ti se ja na drzavnu politiku da se lek kupuje na crno tj. direktno od dilera, po ceni 10x vecoj od trzisne

a za palmoticevu, znam.. igrom slucaja, bio sam tamo pre nedelju dana i od dr-a za alkoholizam dobio 'dosli ste na pogresno mesto, pravac-drajzerova'
Voyager93
Posts: 34
Joined: Thu Apr 17, 2008 8:41 pm

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Voyager93 »

Koliko sam dobio informacija, Subutexa ce biti na jesen.
Voyager93
Posts: 34
Joined: Thu Apr 17, 2008 8:41 pm

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Voyager93 »

Ali krajem Aprila u nasim apotekama ce se na pozitivnoj listi pojaviti novi opioid polusintetski. Zvace se Jurnista a to je u stvari Hidromorfon, koji je 3 puta jaci od Heroina i Metadona. ALi je najcistiji od svih opijata i nema nezeljene efekte kao ostali opoijati i kao Metadon i savrsen je za odrzavanje onih koji nisu dobro reagovali na Metadon.
U Americi se zove Dilaudid i najskuplji je na black market-u, cak 100 dolara za jednu 16mg tabletu.
Mi cemo ga imati u dve varijante tablete od 8mg i od 16mg, sa OROS produzenim delovanjem, takoda kad ga uzmes deluje 24 casa.
E posto Hidromorfon nije na listi lekova koji se daju za odrzavanje, ja cu zamoliti svog lekara da mi ga da uz Metadon, kao sto su to uradili i u Australiji i drugim modernim drzavama gde nije moguce odrzavanje Heroinom.
Hiudromorfon je opijat buducnosti i treba gledati na njega sa postovanjem. Najbezbedniji od svih, najmamnje steti od svih, a ne uspavljuje vec dize.
Mislio sam da smanjim dozu Metadona na najmanju mogucu recimo 10mg, to je 30 kapi, i uzeti dve Jurniste od 16mg. To bi bilo savrseno odrzavanje i ne bih vise bio ovako stondiran i sve vec bih poleteo i sve bi bilo extra i mogao bih da nastavim sa nekim stvarima koje sam pauzirao.
Sa ceznjom ocekujem Jurnistu i misljenje mog lekara.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by Sonja »

Na opijate ne gledam sa postovanjem, nikako!
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by sanela »

Voyager93 wrote: Mislio sam da smanjim dozu Metadona na najmanju mogucu recimo 10mg, to je 30 kapi, i uzeti dve Jurniste od 16mg. To bi bilo savrseno odrzavanje i ne bih vise bio ovako stondiran i sve vec bih poleteo i sve bi bilo extra i mogao bih da nastavim sa nekim stvarima koje sam pauzirao.
Sa ceznjom ocekujem Jurnistu i misljenje mog lekara.
E moj Voyager, nije ni tebi dobro kad s čežnjom čekaš lijek od kojeg ćeš poletjeti. Umjesto da razmišljaš kako da se skineš s metadona, ti se ložiš na neke nove lijekove i kombinacije.

Ne vidim samo koja je svrha tvog posta... možda da obraduješ junkije da je lijek budućnosti na pomolu. Lijek koji je bolji i od svemogućeg subutexa. wow

Uglavnom, sa srećom.
User avatar
hellfire
Posts: 472
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:03 pm
Location: сомвер ин Сербиа...

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by hellfire »

ti brate dok nisi skroz clean nisi se ni skinuo...kakva vajda kada jedno zlo zamenish drugim? aj prosvetli me...
u raju je lepo, al u paklu je ekipa...
narcohimno

Re: Agencija za lekove VS. SUBUTEX

Post by narcohimno »

kakva ceznja za opijatima,jebote...mislim da si vojager promasio forum.
Locked