igre koje igraju narkomani

Na ovom forumu ćete moći čitati stručne tekstove u vezi narkomanije, tretmana i drugih srodnih tema. Korisnici foruma neće imati mogućnost komentarisanja tekstova.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: igre koje igraju narkomani

Post by winston85 »

Cuo sam za tu knjigu, vidim cita se... Evo par dobrih knjiga; Dzordz Orvel-1984, Dzordz Orvel-Zivotinjska farma, Dzordz Orvel-Niko i Nista u Parizu i Londonu, Dragoslav Mihajlovic-Kad su cvetale tikve, Markes-Sto godina samoce, Hjubert Selbi-Rekvijem za jedan san...itd... Mnogo dobre stvari, a Toplo preporucujem knjigu 'Bog i Rok en Rol' napisao ju je jedan monah iz manastira Crna Reka, ali pre svega ovoga sada, i pokusaja da oskrnave SPC.
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
majanna92
Posts: 1
Joined: Mon Aug 24, 2009 12:24 pm

Re: igre koje igraju narkomani

Post by majanna92 »

Bojim se da ovaj sad naci zivota dosta ljudi nije narkomanski...tesko je izbjegavati ove narko dilere ...
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: igre koje igraju narkomani

Post by Dreamer »

What?! Dr.Milivojevic je u Novom Sadu?! :shock:
Imam nekoliko naslova, volela bih ga upoznati
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
Mladjan96
Posts: 6
Joined: Wed Mar 14, 2012 10:43 am

Re: igre koje igraju narkomani

Post by Mladjan96 »

Dosta su sad narko dileri ojacali....jadna omladina nasijeda!
Topi2
Posts: 2
Joined: Fri Feb 03, 2017 8:57 am

Re: igre koje igraju narkomani

Post by Topi2 »

Pozdrav, vidim da pominjete tu knjigu pa me zanima sta sa njom raditi.. posto moj muz ima odredjenih problema.
Buprenorfin tacnije. Polako ali sigurno idemo ka razvodu a tek smo se uzeli.
Moje pitanje je da li da dam njemu da cita ili da ja procitam? Ja nikada nisam imala takvih problema, i brufen jedva popijem..
On ne priznaje da je zavistan od bupa ali svakodnevno ga uzima. Krije se, bar misli da se krije..
Molim vas za savet, potrebna mu je pomoc a ja ne znam sta da radim..
Ako ce ta knjiga da pomogne.meni da mu pridjem onda da ne pokusavam njega da nagovorim jer inace ne cita knjige..
I da li uopste da pokusam da pronadem put u toj knjizi ili ima neka druga vrsta pomoci..
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: igre koje igraju narkomani

Post by sanela »

Draga Topi2, dobrodošla na forum.
Imaš podforum SUOVISNICI gdje pišu osobe koje u porodici imaju ovisnika, pa možeš pronaći priče slične svojoj.
Knjiga Igre koje igraju narkomani je dobra da vidiš obrasce ponašanja i uloge koje "igraju" narkomani kako bi izmanipulisali ljude oko sebe. Ako možeš doći do nje, predlažem ti da je ti pročitaš.
Za svog muža potraži stručnu pomoć u nekoj ustanovi koja se bavi ovisnošću, a za sebe potraži psihoterapeuta s kojim ćeš moći razgovarati i podijeliti strahove i nedoumice koje te muče.
Piši na forumu, pa ćeš dobiti informacije koje ti mogu biti od koristi.
Sretno! Pred tobom i tvojim mužem je dug put ka oporavku. Međutim, važno je da znaš da je oporavak od ovisnosti njegova bitka, a ne tvoja, a ti mu možeš biti podrška kad odluči da se liječi.
Post Reply