Tilidin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
on_23
Posts: 50
Joined: Tue Mar 28, 2006 6:33 pm
Location: prishtina

Tilidin

Post by on_23 »

Sada sam planiram da se skinem sa Tilidin tablete ... jel ima neko iskustvo na ove tablete imah ih ovde na apoteci dobijaju se na dupli recept i dosta koshtaju ...
plzzz ako neko ima iskustvo neka pishe ili neki sajt na srpskom poshto nigde ne mogu da nadjem na srpski a engleski ne razume bash sve kako treba ... danas sam uzo 2 tablete tilidin i osecam se super odlicno , mislim da posle svih jebenih tabletama ovaj tilidin ce da mi pomogne ... btw neki info ako neko zna neshto vishe ili sajt neki na srpski ... unapred hvala :D

pozzzzz svima .... :P
corto
Posts: 1
Joined: Sun Apr 27, 2008 4:04 pm

Re: Tilidin

Post by corto »

e a sta da ti velim? bojim se nista sto obecava osmijeh.
well, tilidin hcl (u bivsoj,yu-farmakopeji bio je poznat pod nazivom "valoron" od proizvodaca inex hemofarm,iz vrsca,srbija) spada u grupu narkoanalgetika. po svim svojstvima slican je poznatim opijatima. iz licnog iskustva savjetovao bih te da ga u sto sirem luku zaobilazis. naime,za razliku od metadona,tilidin ima veoma kratak poluzivot,te njegovo dejstvo traje takoder veoma kratko (otprilike kao u heroina,pa mozda i krace). inace moze dosta uspjesno suzbiti apstinencijske simptome u ovisnika o heroinu,ali njegovo prokletstvo pocinje navikavanjem na njega,jer tilidin je extremno toxican. zavisnost se javlja ocas posla,a tolerancija se podize mnogo brze nego kod heroina. sve u svemu bio sam zakacen na tilidin,i pio sam i do 9 flasica dnevno (u spici ovisnosti o njemu),pa ce ti mozda najbolja ilustracija biti ako ti kazem da bih obicno oko 09.00 popio prvu dozu (10ml-ili jednu bocicu),a ako do 12.00 nebih popio novu,expresno brzo bih zapadao u krizu. a kriza? heh,pa bice dovoljno reci da sam sa 37 godina kusao sve moguce i nemoguce kako droge,tako i apstinencije, brale,jedino sam u krizi od tilidina padao u nesvijest. sve do totalnog kolapsa. jednom rijecju,uzassss.
zbog svega recenog,veoma toplo preporucam da se drzis sto dalje od tog prokletstva. zbog svojih karakteristika ni slucajno ne moze posluziti za skidanje,a ako ti je potrebno da s loseg ides na gore,pa samo daj.
nego drzi se provjerenog.potrazi metadon ili buprenorphine. i sretno !!!
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Tilidin

Post by Modesty »

da nepročita post ispod tvog,taman pođoh da te pitam a kakve su to tablete,zar je moguće da za neke nisam čula......pa druže moj,valeron je hajmo reči gotovo čist opijat...ja sam se sa njim žestoko gudrala....mani se toga ako se želiš riješit droge jer je valeron za nas ovisnike droge a lijek je za one skoro umiruće od karcinoma i sl. bolesti.
Post Reply