ZELIM STATI A NEMAM ISKUSTVO, POMOZITE

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

marijana
Posts: 5
Joined: Thu Feb 28, 2008 10:01 pm

ZELIM STATI A NEMAM ISKUSTVO, POMOZITE

Post by marijana »

Zivim sa deckom oko dva mjeseca. Tada sam saznala da je na dopu. Na zalost i ja sam brzo pala pod njegov utjecaj i sada je vec mjesec i pol kako sam i ja na dopu. Za taj mjesec i pol nisam pokusala stati jos niti jednom i uzimala sam svaki dan. U medjuvremenu, bolje sam upoznala sam i neke njegove prijatelje, vidjela sam sta im je heroin uradio i odlucila sam definitivno stati. Razmisljam da to uradim vec od sutra. Sto se mene osobno tice, ja sam mozda svega na sebe potrosila 15 grama za taj mjesec i pol...

Koliko sam ovisna? Kakve krize mogu ocekivati od sutra ujutro? Da li bi mozda trebala kupiti sebi neke ljekove. Zivim u Sarajevu, studiram tu.. Pomoc od roditelja ne smijem traziti, mnogo bi se razocarali.. Vraticu se u stan kod bivse cimerke vec sutra ili u ponedeljak, posto i ona za vikend ode doma..

Ima li spasa za mene? Jesam li napravila veliko sranje? Sta da radim? Molim sve one koji znaju nesto o tome, posebno u kojoj sam fazi i sta da radim dalje?
...iva...
Posts: 385
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:01 pm

Re: ZELIM STATI A NEMAM ISKUSTVO, POMOZITE

Post by ...iva... »

Dobro došla Marijana...

Curo moraš biti jaka, ima još nade za tebe, prestani s tim jer nisi tako dugo u tome, budi svjesna da sa sadašnjim dečkom moraš prekinuti svaki kontakt i pokušati živjeti normalo, studiraj, uči, druži se s ekipom sa faksa.... uspjet ćeš!!!!!!!

Puno sreće i javi kako je sve prošlo....
marijana
Posts: 5
Joined: Thu Feb 28, 2008 10:01 pm

Re: ZELIM STATI A NEMAM ISKUSTVO, POMOZITE

Post by marijana »

Sto ce me cekati? Hocu li biti nervozna kao moj dragi kad nije imao dopa po nekoliko sati? Hocu li se raspadati, kako je on to opisivao? Trebam li kupiti sebi analgina? Kojih ljekova jos?

A dragog ostavljam... On me je i uveo u ovaj svijet. Da mu je stalo do mene ne bi mi dopustio da probam heroin. Ne svacam zasto je do uradio.. Volili smo se! Zasto mi je bas on ponudio prvu liniju? Tisuce je to nepoznanica meni. Volim ga, ali ostavljam ga. Ucinit cu sve sto sam citala ovdje na forumu. Necu mu se javljati na pozive, kao ni ljudima iz njegovog okruzenja.. Ostaju mi jedino brige, sto ce mene cekati, da li ja to mogu izdrzati bez tih blokada i tako toga. Vjerujte mi da vise od 15gr sve skupa nisam potrosila u taj mjesec i pol.. A tek roditelji, da znaju mami bi srce puklo..
...iva...
Posts: 385
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:01 pm

Re: ZELIM STATI A NEMAM ISKUSTVO, POMOZITE

Post by ...iva... »

Nisi napisala da li si vukla ili se bola, ima i tu razlike....koliko godina imaš... a dečko.... sve je to bitno

Mislim da ćeš sigurno imati neke simptome sustezanja ali da oni neće biti tako strašni. Ali pod svaku cijenu izdrži!!!!

Ima na forumu puno njih koji su bili puno godina na dopu, oni će ti sigurno bolje ovo objasniti jer ja nemam staža ali svejedno neke stvari znam.

Drži se te svoje zamisli, čini mi se da si se baš odlučila to sprovesti što je dobro. :)
marijana
Posts: 5
Joined: Thu Feb 28, 2008 10:01 pm

Re: ZELIM STATI A NEMAM ISKUSTVO, POMOZITE

Post by marijana »

Aj sramota me reci koliko mi je godina.. Ajde, 30 mi je godina.. Stara riba pocela uzimati heroin a jos ni fakulteta nisam zavrsila, zato me i sramota bilo reci. Njemu je 35 godina. Nisam se bola, samo sam vukla, nikad se ne bi ubola, to mi je strasno. Imala sam love nesto i tako da nisam krizu imala jos ni jednom, a cini mi se da mi je dragi i dao heroin zbog cinjenice da moji dobro stoje i da salju dovoljno novca.. Uglavnom, moram stati, i to sama. Ne smijem nikom nista reci, to ce znati samo moja cimerka.. Jer ako dodje do staraca, to bi bio kraj i meni, definitivno bi se ubila od sramote
...iva...
Posts: 385
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:01 pm

Re: ZELIM STATI A NEMAM ISKUSTVO, POMOZITE

Post by ...iva... »

Nema te biti sram, heroin ne bira godine, ali dobro je da si starija mislim da je to prednost jer možeš razmišljati drugačije nego kad si klinac, shvaćaš neke stvari bolje i vidiš kuda idu...
nebi sada htjela ispasti zlobna ali moguće da ti je dečko imao na umu i lovu koju su ti starci slali, jel narkomani nažalost koriste svaki put kako bi se domogli novca, što ne znači
da te on ne voli, ali vjeruj ON mu je na prvom mjestu

Ipak nijedan čovjek koji ti je ponudio takvo zlo ne može te voljeti niti te biti vrijedan.
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: ZELIM STATI A NEMAM ISKUSTVO, POMOZITE

Post by davor »

Pozdrav Marijana .Pokusavam da ti napisem nesto ali mi puca konekcija i nikako mi neuspjeva pa cu ti skratiti u dvije rijeci..
Citala si postove ,dosta toga vec znas..Bez obzria sto je mjesec i pol uzimanja ti vec sad imas ozbiljan problem..Moraces ici korak po korak a prvi je za pocetak da se skines..
Zatvori se u kucu i nemoj u ovih par dana promijeniti misljenje jer poslijedice mogu biti daleko gore nego sto uopce mozes zamisliti..
Moras ovo shvatiti ozbiljno jer to stvarno i jeste tko..
Toliko za sada a za ostalo o tom potom..
Drzi se i cujemo se
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
marijana
Posts: 5
Joined: Thu Feb 28, 2008 10:01 pm

Re: ZELIM STATI A NEMAM ISKUSTVO, POMOZITE

Post by marijana »

Ljudi, a hoce li mene to toliko boljeti kao sto mnogi pisu?
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: ZELIM STATI A NEMAM ISKUSTVO, POMOZITE

Post by jana »

Nece te boljeti mnogo,Marijana.Hajde,smiri se,vise si u panici.Nisi zaglavila strasno.Preseli se kod cimerke,promjeni broj celularnog,prekini svaki kontakt sa "dragim",kojim crnim dragim,vrag te u sumu okrenuo,kad je on navucen,pa da i ti to budes s njim.Budala sebicna,a ne dragi.Pamet u glavu,a dupe duvaru,curo.Uzece malo vremena da se saberes,ali ces se sigurno lakse izvuci nego oni koji su vise vremena ostavili na toj stazi.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: ZELIM STATI A NEMAM ISKUSTVO, POMOZITE

Post by saša-ex »

Kao sto ti je i Davr napisao, imas ozbiljan problem...I najmanji problem ce ti biti fizicka kriza, koja u tvom slucaju i nece biti toliko jaka. Najbitniji deo dolazi posle...Taj magarac mora biti izbacen iz tvog zivota. Otprilike kao i droga, koju ne mozes ostaviti ako je jos uvek volis. A napisala si da volis decka...I sve jedno je na koji si nacin uzimala, dop je dop.
SAMO CEO ŽIVOT...
Post Reply