kanal ili ludilo mozga?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
midnight
Posts: 5
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:54 pm

kanal ili ludilo mozga?

Post by midnight »

cao drugari...iako "shpijuniram" ovaj forum mesecima, reshio sam da se prijavim i da vam izlozim moj problem koji je po meni dosta kritichan.... naime dolazim iz provincije ( a sada studiram u beogradu )... ujdo sam uzimao dugi niz godina (sportski), a zadnje 2 godine, pre nego shto sam se preselio za bg i aktivno.... u proseku pola grama, gram, a nekada i vishe.... snif je u pitanju, uvek sam izbegavao igle.... kada su moji roditelji, izvalili da neshto nije uredu, moje promene ponashanja, trazenjenja vece kolichine novca, pa na kraju i nestanci stvari iz kuce.... ceo fazon, znate i sami, odluchili su da mi urade test na koji sam naravno bio pozitivan.... svima je to jako teshko palo, narochito kevi, koja je inache veliki protivnik toga... anyway, posle silnih muka i prepiranja, mog negiranja, odluchili smo se za kliniku lorijen, koja mi je u tom trenutku, stvarno pomogla... terapiju sam proshao, uboo inplant inekciju, a kasnije pio godinu dana nalorex.... kada sam prestao sa terapijom, stvarno sam se osetio kao nov chovek i u tom trenutku, samo sam hteo da promenim zivot iz korena.... prvi korak ka tome je odlazak u beograd i upisivanje faxa, na kome sam jako uspeshno zavrshio prvu godinu.... medjutim, sve vreme, iako sam se vidno popravio roditelji su mi idalje radili povremene testove na kojima sam nonstop bio negativan na heroin... kako je vreme odmicalo, poverenje roditelja se vracalo, a i test kontrole su vremenom prestale.... po prvi put posle duze vremena nisam imao nishta sa heroinom, pogotovu shto sam bio u novoj sredini i nisam znao skoro pa nikoga ko je bio u toj prichi.... sve u svemu, chist sam bio dve godine, sve do proshlog leta, kada sam se vratio na raspust u moj rodni grad i krenuo da se vidjam sa starim drushtvom koje je, u principu ostalo isto.... pocheo da se zabavljam sa cicom iz kraja, za koju sam znao da se pre djirala i jednom prilikom, dok smo bili kod mene, sa njom sam hitnuo par lajni pajda.... u tom trenutku mi nije delovalo opasno, chak shta vishe sam bio ubedjen da je to kao to.... medjutim, 2 meseca su proshla, rovac se vratio i ja krecem ponovo sportski da radim.... ne nishta preterano u pochetku, da bi za samo par dana bio navuchen ponovo i da mi se vratio flashback u chinimi se josh surovijem izdanju....nakon toga, opet svestan da imam problem, ali sam takodje bio svestan da ovog puta taj problem moram reshiti sam, jel bi roditelje dotukla chinjenica da sam opet u istoj prichi.... kupio sam bochicu metadona, skinuo se i posle 15 dana nastavio po starom.... i sada sam u kanalu totalnom.... novac od shkolarine je otishao na heroin, najbolji drug, kome sam se poverio mi je okrenuo ledja (ne mogu da ga krivim jel je pokushao da mi pomogne dosta puta ), matorci ochekuju rezultate, a ja sam zaboden u stanu, ne izlazim nigde, radim se i u depresiji sam nikad vecoj.... ja sam i vishe nego svestan da imam zajeban problem i da moram shto pre da ga reshim, a reshenja nemam.... shvorc sam, u dugovima do gushe, totalno asocijalan i smoren u svakom pogledu.... da li ima izlaza za mene i da li neko od vas moze da mi da neki savet kako da se izvuchem iz ove megakrize u kojoj sam???

unapred hvala
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: kanal ili ludilo mozga?

Post by saša-ex »

Naravno da postoji izlaz, samo je fora u tome da nece biti ni bezbolno ni lako...
Tvoju pricu treba uzeti kao narkomanski standard, ona vrlo lepo pokazuje kako u stvari deluje heroin i zasto je toliko opasan neprijatelj...I desava se jako cesto, bas ta varijanta koja se tebi desila. Ti si se skinuo ali je sve drugo u tebi ostalo isto...Ali u ovom trenutku je to najmanje bitno, treba se posvetiti problemu koji sada imas a on je veliki...I prva stvar koju moras uraditi je bas ono sto ti se nikako ne radi-moras sve ispricati roditeljima. I ne boj se, naci ce opet u sebi razumevanja i snage da ti pomognu.
Bilo koji drugi nacin ce ti oduzeti puno vremena i samo ce jos vise upati u sranja. A kad opet budete krenuli na lecenje, izbegnite mehanicarsku radnju za ugradjivanje implanta...Jer covek se na greskama uci...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: kanal ili ludilo mozga?

Post by bojanol »

Sale Ex je REKAO -
Ti si se skinuo ali je sve drugo u tebi ostalo isto...
Chini mi se da je u tome poenta.

Pozdrav Saletu i Ponoći. A i ostalima. Naravno.
pen.
Posts: 2
Joined: Wed Dec 12, 2007 12:50 pm

Re: kanal ili ludilo mozga?

Post by pen. »

sasa, posto poznajem doticnog veoma dobro, i stvarno sam se uvek trudio da mu pomognem no nevazno je to ..
vazno je da i ja mislim da je veoma pametno reci roditeljima u svim situacijama, ali kod njega je malo drugacije, jer ako kaze roditeljima vratice ga u mesto gde je odrastao, a tu mu je najveci problem - sto drustvo, sto dosada sa sve njegvim postojecim problemom ... vazno je to da si resio da se izvadis iz svega, fige ti drzim, a za pomoc uvek mozes da se obratis ... znas vec i sam.

pozdrav druze!
User avatar
PlayLife
Posts: 67
Joined: Wed Dec 19, 2007 10:01 am

Re: kanal ili ludilo mozga?

Post by PlayLife »

Ponoc nemoj se sekirat poslije tebe uvjek dodje zora:) Jebiga drug najebo si! Ni prvi ni zadnji. Slazem se Saletom da istina oslobadja. Samo kome ces je i kako reci ostaje na tebi, kao sto ostaje i u sta ces se promjenit. SUPSTITUCIJSKA TERAPIJA? Niko za tebe ne moze pronaci okidac tvoje ovisnost. Da moze odavno bi se kupovale dionice te firme.
Jebada je samo da sav trud sto ulozis da se dignes zajebes za par minuta i naravno vremenom ti postane lakse biti narkoman sa samo jednim problemom. To je i ljepo da tolerancija nije zagarantovana pa se na kraju ne mozez izboriti ni sa tim jednim. Onda pocinje borba, kukanje, patnja, muke da bi se barem malo izaslo iz zivog blata, dovoljno samo da udahnes. Sredis se i opet se pustis da te blato vuce dole. Godinama trazis to neko dno, to nesta sto ces dotaknuti pa tek onda skontati. Trazis a njega nigdje, ne postoji dno, mozda i postoji ali toga nisi svjestan. Vremenom svatis da nema dna, da ces samo prestat disat i da je tu kraj. Tebe nema onog trena kad prestanes da dises. Probas i to, probas da prestanes da dises i tad svatis da ti je zivot drag kakav god on bio. Ono/oni sto ti nije po volji krenes da mjenjas, vise ne bjezis, pocnes se boriti da krenes naprijed. Krens opet van iz blata. Prvo puzajci, pa korak po korak, padas, puzes, dizes se ali:) ne odustajes. Krenes u borbu sa najvecim neprirateljom tj. samim sobom. Ne slusas sta ti drugi govore, prije se oslanjas na instikt. Jedino sto imas na svojoj strani je vrijeme a njega je najmanje. Vrijme prolazi, ucis na greskam i jedan dan shvatis da sa horsasima nemas vise sta da pricas. Shavtis da nisu u bjelom mantilu i da za to ne primas platu, da ne odredjujes terapiju nikome osim sebi. Svatis isto da mozes drugovima razvuc par linija a da nemas ni C od crva. Da mozes izac na par pica a da nemas ni Z od zelje. Danas se mozes napusiti a da sutra ne pomisljas na to. Na kraju svatis da mozes sta god hoces ako to dovoljno jako zelis. Budes ponosan na sebe:) Stvrano!
Moras ispuniti prvi uslov: Ni pod razno ne uzet Heroin! He he kad bi to bilo tako lako. A najtuznije je sto i jeste. Jebiga samo moras to sam skontat. Meni lakse sto ti ovo napisa, kako je tebi samo ti znas!
POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL
User avatar
xyx
Posts: 41
Joined: Tue Sep 18, 2007 12:07 am
Location: BGD

Re: kanal ili ludilo mozga?

Post by xyx »

isto je meni bila takva situacija pre 4 godine...
samo shto sam bio u CG i tamo se navuko, pa bukvalno pobegao za BG jer mi nisu dali, a da sam ostao tamo otishlo bi sve dodjavola... kao i tebi...

proveo u BG 3godine chist, ali dzabe "ostane u tebi isto" i navuchem se opet gore nego pre u CG.
User avatar
coacoa
Posts: 37
Joined: Sun Nov 04, 2007 11:03 pm
Location: Beograd- Bar

Re: kanal ili ludilo mozga?

Post by coacoa »

Sale Ex je REKAO -
Ti si se skinuo ali je sve drugo u tebi ostalo isto...


jbg, moram se sloziti sa ovim....Zivot nakon gudre se MORA menjati iz korena ! Ne za dan, dva tri, ali se MORA promeniti......
Tesko je kada slusam sebi omiljenu plocu sada , koja me asocira, ali uzasno asocira na svu gudru posmrkanu s njenog omota!
Tesko je gledati i tv, i videti 55 kg horsa koga su zaplenili - i to me vraca....
Tesko mi je da pijem ovu " caricu milicu" , a da znam da cu posle nje samo imati bolove u glavi, sto se pre nije desavalo, jer je tu bio " univerzalni lek"....

...a to , jbg, ako kaze roditeljima, vratice ga , gde , u neko selo planinu odakle je odrastao?
PA STA?
I tamo ce zdravije ziveti i razmisljati nego sada!!!

Prvi put kada sam se navlacio, 2 godine uzimanja dopa, puko sam i sve rekao ocu !
Sve.....
i......
znas li ko mi je najvise pomogao?
Ajd pogadjaj!
...A isto sam iz Bg a otisao u selo u crnoj gori s bocicom smrdljivog metadona i lexilijumom....
Ako trebam da biram karijeru, svakodnevne probleme, bolove, trazenje para, samo saznanje da sam navucen ko zmaj, ili sve reci svojim najblizima koji ce ti najvise pomoci - uvek cu izabrati ovo 2.
....Mozda to shvatis kad ti budes bio otac!
Sve naj....
->
Unsuccessfully Coping With The Natural Beauty Of Infidelity
<-
Post Reply