promena terapije metadon-subotex

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

raso
Posts: 2
Joined: Wed Jan 23, 2008 4:19 pm

promena terapije metadon-subotex

Post by raso »

Dobar dan svima. Imam jedno pitanje za sve one koji bi mi znali odgovoriti. Imam terapiju metadona 35mg i hteo bi promenit terapiju na subotex,Ko
ima izkustva neka napiše.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by Modesty »

OOOO neeeee,zar će opet biti ,rekla kazala.......zašto barem malo nisi čitao na tu temu i shvatio bi da te ljekove prepisuju ljekari a ne bivši ovisnici!!!!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by cokapeace »

Mod,nemoj biti takva...
Ovo pitanje...mogu da se potsetim kada sam ga i sama imala u glavi(samo malo drukčije formulisano)...Čove jednostavno-hoće da se otarasi metadona-što je OK,ali ne zna kako to da uradi..mislim da je suština pitanja u tome..
Prijatelju,u pravu su kad kažu da terapiju treba da ti prepiše doktor,a ne bivši ovisnici-iz prostog razloga što smo svi mi Bivši-skloni zloupotrebljavanju supstanci koje treba da nas leče..a svaki čovek je posebna jedinka..Imaš li mogućnosti da odeš na neku kliniku(privatnu-ako želiš diskreciju)?!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by Modesty »

:D :D ali on je otvorio dva topika sa istom temom.....nemam više živaca a nije ni jedini...zašto ne čitaju već napisano pa onda pitaju.
U pravu si coko,ignorisaću ih kad ne mogu drugačije.....smorili su me bwe :wink:
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by adam* »

Ljudi skapirajte da je Subotex jaci od metadona..........samim tim sto se uzima tako malo..........znam ljude koji su se itekako mucili da se skinu sa suba........sve je to drzavna droga........krenite logikom:"Ako se "normalan covek" navuce na bensedin kako je posle subotexa........???
Zalosno je sto ima totalno neupucenih dusha u ovom svetu i radice svasta i pratiti neke totalno nestrucne savete!!!

Eeeee deco deco.......draga :axe:
Last edited by adam* on Thu Jan 24, 2008 2:08 pm, edited 1 time in total.
cucla cucla cuclica
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by Modesty »

Bravo Adame...nisu svjesni koliko si produžavaju agoniju ali saznaće kad već neće da poslušaju...na žalost.
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by adam* »

Svaka manja agonija je bolja od OGROMNE , sve je to uredu.............ja ne preporucujem skidanje bez icega......samo neki ljudi toliko lupetaju i tako su neupuceni da sam morao da reagujem.........najvaznije je sta je u vasoj glavi.Ja sam se 100 puta skidao sa metadonom,trodonom i NISTA....jedno veliko NISTA.............da stvar bude jos smesnija na kraju sam se skino sa Bromazepanima(nadam se da znate sta je to-JEDNO VELIKO NISTA) i sa dve - tri casice rakije dnevno(iako uopste ne pijem-morao sam da sperem smrt iz grla posto mi je nos bio u haosu).............Sve sto je na silu-nece imati nikakvog ucinka...............

Pamet U'glavu........... :idea:
cucla cucla cuclica
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by cokapeace »

A ja sam se skidala sa Bensedinima i 1/2 Flormidala dnevno..pa mi ništa ne fali..Treba čovek da oseti!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by zvrky »

Pa kad bi svi novi citali sve vec napisano ovde ne bi bilo potrebe uopste vise nista pisati..i svi vi kad ste dosli postavljali srte ista pitanja kao i oni sad a bila su vec negde na forumu vec postavljena prema tome...aj malo iskulirajte sa napusavanjem ljudi...i jos nesto da su hteli da se obrate lekaru obratili bi se i nemoj da smarate vise sa lekarima,ordinacijama kao i komunama ,pustite ljude da pricaju,vremenom ce sami shvatiti da im treba malo strucnija pomoc nego sto smo mi ovde,a mogu vam reci nekad se desi da vise pomognu bas ti bivsi ovisnici nego sami lekari i nemoj da kenjate vise jebo te stvarno ste mi se na glavu popeli....
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by adam* »

Zasto si stekla utisak da iko ikoga napusava????
Ja se inace ne mesam u ovakve postove(metadon-subotex-sta da uzmem sta da ne) ali mi neznanje malo bode oci i morao sam da objasnim.
Nek' ste svi zivi i zdravi!!

P.S. mislim da malo bacanja istine u oci nije na odmet!Meni je pomoglo!
cucla cucla cuclica
Post Reply