Ponovo na Istom!!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

sergiobgd
Posts: 9
Joined: Fri Jan 18, 2008 11:37 am

Ponovo na Istom!!

Post by sergiobgd »

dragi drugari,
iako sam imao problem godinama,pre otprilike godinu dana mi se sve smucilo, zgadio sam se sam sebi, a onda pretpostavljam i drugima oko mene i odlucio sam da se ocistim od ovog sranja. Krenuo sam sa roditeljima u Drajzerovu i pre nego je proslo dve nedelje bio sam potpuno cist i zapoceo sa blokatorima, koje sam pio narednih sest meseci. Sve je bilo divno, i osecao sam se SLOBODNO ! konacno, ta sloboda za kojom sam tako dugo ceznuo. U medjuvremenu sam ostao bez posla, ali mi to i nije bilo tako bitno, samo da sam cist, zdrav i prav. Pre otprilike dva meseca sam nasao novi posao, odlican, super placen, i pomislio sam kako mi je odlicno prosla ova 2007. Skinuo sa paje, nasao odlican posao, sta jos covek moze pozeleti.
ALI, posle jedne zurke sretnem ortakinju sa kojom sam bio blizak u tom periodu dekadencije, droge i raspada, i ona mi ponudi lajnu koju znam da sam trebao da odbijem, ali pomislih, nemam kontakte sa dilerima niti sa ljudima iz te price, a sta jedna lajna me nece ubiti. I nije me ubila, tacnije unistila me je, ispovracao sam se kao magarac, a tako tanka linijica me pukla toliko da narednih 12 sati nisam bio sav svoj. Iako sam znao da je tu trebalo da se zaustavim, nisam, nastavio sam dalje. Nije proslo ni nedelju dana vec sam imao svog dilera koji mi je donosio robu, prvo jednom u pet dana, onda svaki treci, a ubrzo zatim i svaki dan. Sada posle dva meseca ponovo sam navucen, ne smem da se suocim sa problemom jer radim i ako bi krenuo da se skidam sigurno bi me izvalili na poslu da nesto nije u redu. Mojima ne smem nista da kazem jer bi to za njih bio ponovni neuspeh, taman izgradjeno poverenje bi opet bilo unisteno. I tako sam odlucio da stvar preuzmem u svoje ruke i resim se sranja sam. Nabavio sam Metadon, bocicu sa 300 kapi, i od sutra krecem sa terapijom. Sinoc sam zavrsio poslednju polutku, cisto da se ispisem i vec sutra cu poceti sa Metom. Posto se nikad nisam lecio metadonom, molim vas da mi date savet koliko toga da uzimam, kako i kada. Neko mi kaze po 50 kapi ujutro i uvece pa da smanjujem. Jel to ok tako, ili mi mozda treba manje??
Svaki savet bi mi koristio, sada vise nego ikada....
Veliki pozdrav svima...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Ponovo na Istom!!

Post by Modesty »

ne čini to sam sebi...metadon skida samo fizičku krizu a šta ćeš posle.....bolje ti je da odeš u ordinaciju Singidunum,da te ljudi skinu subotexom i da nastaviš sa psihoterapeutskim seansama..to je jedan savremne i kompletan program....ne gubi vrijeme,zar se nisi uvjerio da si nemoćan pred dopom..lijepo si to priznao i nema potrebe da se sad lažeš.....ako želiš više informacija o navedenoj klinici,javi se putmem PP
sergiobgd
Posts: 9
Joined: Fri Jan 18, 2008 11:37 am

Re: Ponovo na Istom!!

Post by sergiobgd »

Ali to je ono sto mi je potrebno. Bio sam savrseno dobro, pre nego sam sreo ortakinju koja mi je ponudila jebeni dop. Do tada sam za ovih proteklih godinu dana, bio ne samo str8 vec sam pomislio kako sam srecan jer je sve to sranje iza mene, i kako mi se gade ljudi koji su navuceni a nerade nista da to promene. Stoga, ako imas savet koliko da uzimam tih kapi, bio bih ti vise nego zahvalan. Danas sam zavrsio sa pajom, i od sutra krece Met sesija. Moram da uzimam Met jer radim i ne smem si priustiti zadovoljstvo da me na poslu vide kako kriziram. Dakle koliko kapi, please????
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Ponovo na Istom!!

Post by Modesty »

SUBOTEKS JE SAVREMENIJI LIJEK OD METADONA I NE SAMO DA FANTASTIČNO POKRIVA FIZIČKU KRIZU NEGO I PSIHIČKI SE BOLJE OSJEČAŠ.............ALI TI OČITO HOČEŠ IZGURAT SVIJE,OVDJE MOGU DA TI NAKLAPAJU I ŠTA ZNAŠ KO TI TO PIŠE,U KAKVOM JE STANJU,POSLUŠAĆEŠ???!!!!!
BAŠ SI NEOZBILJAN,PA ZI DA TI TAKVO I LIJEČENJE NE BUDE.
sergiobgd
Posts: 9
Joined: Fri Jan 18, 2008 11:37 am

Re: Ponovo na Istom!!

Post by sergiobgd »

da draga Modesty, ali obzirom da ne idem na zvanicno lecenje tesko da cu moci da nabavim Subotex. Jeziva mi je cinjenica da i blokatore nemas gde da kupis, a i one apoteke koje ih prodaju ispod pulta moras da budes uporan. Osecam da drzavi koristi cinjenica da se trujemo. Sto vise narkomana, to veci promet heroina i vise kesa za mocnike.
Subotex kazes. Sjajno, ali ako mi jos kazes gde ga mogu kupiti bio bih ti veoma zahvalan. Do tada cu se drzati Meta od sutra, pa narednih nedelju dana, posle toga iscooliram jos nedelju ovako na suvo, a onda krecu blokadice. Jedva cekam da se ocistim od ovog sranja, imam jaku zelju i znam da cu uspeti...malo podrske sa tvoje strane ne bi lose doslo???
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Ponovo na Istom!!

Post by Modesty »

lijepo sam ti napisala da u beogradu postoji privatna klinika zvana Singidunum u njoj rade detoks...daju sub,tj. skidaju sa njim ali uz to idu i psihoterapeutrse seanse..jer očito kao i svi mi imaš nerješen problem koji ne otklanja ni met ni sub..kužiš stari?To je privatna klinika u kojoj podaci nikom nisu dostuponi,čak se ni klijeniti međusobno ne mogu vidjeti unutra.

http://www.posingidunum.com
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Ponovo na Istom!!

Post by saša-ex »

Prijatelju, kažeš da je sve bilo u redu i da je samo problem što si sreo tu ortakinju...Na žalost, ništa nije bilo u redu, jednostavno samo neko vreme nisi uzimao dop, nisi se izlečio...Tako i sada, nije problem da se fizički skineš, potrebno ti je ozbiljno lečenje, potrebno je da odmah kažeš roditeljima sve, ma koliko god ti to deluje teško...U suprotnom, čeka te samo agonija.
SAMO CEO ŽIVOT...
sergiobgd
Posts: 9
Joined: Fri Jan 18, 2008 11:37 am

Re: Ponovo na Istom!!

Post by sergiobgd »

draga modesty i sasha,
u proteklih dva meseca zivot mi se naglo promenio na gore. Nemam zelje a ni volje za izlascima, clubbingom, druzenjem sa prijateljima, a i posao odradjujem samo da bi ga odradio. Uopste se ne udubljujem ni u sta, i sve posmatram dosta povrsno.
Stoga sam odlucio da se izborim, i znam da je nemoguce sam se resiti pajda, ali evo ja sam krenuo solo sa metom. danas mi je drugi dan kako ne uzimam paju, i super mi pomaze met. Uopste nemam nikakvu zikru, i to mi je najbitnije kako bi bio funkcionalan da radim. Dokle cu izgurati i da li cu uspeti solo, videcemo. Najbolje bi bilo kada bih uspeo, jer time ne bi cimao ni svoje roditelje i mogao bi da se vratim u apstinenciju i da zaboravim na ova sranja u poslednja dva meseca. Jebeno je tesko, ali nadam se da cu izgurati. Hvala vam na svim savetima, i obavestavacu vas kako mi ide.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: Ponovo na Istom!!

Post by zvrky »

danas mi je drugi dan kako ne uzimam paju, i super mi pomaze met. Uopste nemam nikakvu zikru, i to mi je najbitnije kako bi bio funkcionalan da radim.
naravno da je nemas kad se radis metadonom....
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
sergiobgd
Posts: 9
Joined: Fri Jan 18, 2008 11:37 am

Re: Ponovo na Istom!!

Post by sergiobgd »

e zvrky,
meni je najbitnije da ne snifam heroin vise...a sto se meta tice, popicu jednu bocicu i sa tim sam zavrsio...najvaznije mi je da prebrodim ovih prvih sedam dana da se skinem, posle cu lako...
a propo onog odozgo...ja sam ateista...
Post Reply