Trainspotting - Moja istorija - od pocetka do - kraja!?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

ratnicaswetlosti
Posts: 12
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:45 pm

Post by ratnicaswetlosti »

Hvala na podrsci...
Ja se skidam prvi put, nadam se i poslednji. imam ugradjen implant, tromesecni, i zaista ne razmisljam puno o dopu, sanjala sam ga par puta, tacnije dva za ovih mesec dana od kako sam cista. Ali sam psihicki lose, imam utisak da se sve raspada, neki prijatelji su me napustili, posto niko nije znao osim brata da s drogiram, neki su tu ali osecam neku odbojnost sa njihoove strane. Sva sreca da radim po ceo dan pa nekako ni ne razmisljam o tome, a spavam uz pomoc bensedina inace ne znam kako bih drugacije. Cepa me depresija i ceste promene raspolozenja, kapiram da tezak period tek nailazi...ali se isto tako nadam a ce biti bolje
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

to je sve normalno no proci ce i svakim danom ces biti bolja
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

sunrise..slažem se sa tobom..kroz to mora da se prodje..
Ali vremenom...osećaćeš se mnogo bolje ! :D
ratnicaswetlosti
Posts: 12
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:45 pm

Post by ratnicaswetlosti »

STA JE ONO STO VAS JE GURALO DA ISTRAJETE? KAKO STE SE BORILI PROTIV DEPRESIJE? KAKO STE TRAZILI SVETLOST?
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

STA JE ONO STO VAS JE GURALO DA ISTRAJETE?
Lagodan zivot koji sam zelela,sloboda, zelela sam da mogu da odem na zurku kad god god ja to pozelim,da odem u restoran kad kod ja to pozelim,da budem u drustvu razlicitih ljudi i da me niko ne gleda kao ludaka, putovanja koja nisam mogla ni da sanjam,htela sam da radim i zaradam,zelela sam da budem korisna sebi i drugima,volela sam da se probudim i ne razmisljam niocemu a po najmanje o trazenju novca...htela sam prijatelje oko sebe a ne korist i interes (mada toga uvek ima ali u manjim kolicinama cinimi se) lazi prevare koje su svakodnevne...jednostavno zelela sam da budem slobodna...to me je guralo.
KAKO STE SE BORILI PROTIV DEPRESIJE?
Uh, ovo mi je bas tesko pitanje jer moje su depresije trajale jako dugo i bile su svakodnevne,rovac me je ubijao svaki dan ,svaku noc....sve ovo sto sam gore navela mislim da mogu da kazem i za depresiju,nadala sam se da ce biti bolje i da cu uspeti (nadam se da sam makar delimicno ispunila svoj cilj). Svakim danom sam se pitala kako neki mogu da ostvare svoje ciljeve a ja ne mogu,zasto njih ne muce neke stvari koje mene ubijaju u pojam...vremenom sam pocela malo drugacije da razmisljam...pa ako mogu svi zasto ne bi mogla i ja i zasto se ja nerviram ...necu da se nerviram..jebemi se za ceo svet ,ocu da zivim koliko toliko lagodno,a onda sam krenula to da sprovodim u delo,doduse jako polako ali ipak izvodljivo. Necu policiju na vratu,ne zelim da me ljudi posmatraju kao najveci olos ovog grada,hocu ponosno da setam svojim gradom,i da se dicim onim sto sam stekla ....vremenom i depresije su se smanjile i na kraju nestale nisam ni primetila kada ih vise nije bilo...sada mogu slobodno da kazem da ih nemam uopste i ne bih volela da ih ikad vise dozivim.
KAKO STE TRAZILI SVETLOST?
mozgom :-D
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
ratnicaswetlosti
Posts: 12
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:45 pm

Post by ratnicaswetlosti »

zvrky wrote:
STA JE ONO STO VAS JE GURALO DA ISTRAJETE?
Lagodan zivot koji sam zelela,sloboda, zelela sam da mogu da odem na zurku kad god god ja to pozelim,da odem u restoran kad kod ja to pozelim,da budem u drustvu razlicitih ljudi i da me niko ne gleda kao ludaka, putovanja koja nisam mogla ni da sanjam,htela sam da radim i zaradam,zelela sam da budem korisna sebi i drugima,volela sam da se probudim i ne razmisljam niocemu a po najmanje o trazenju novca...htela sam prijatelje oko sebe a ne korist i interes (mada toga uvek ima ali u manjim kolicinama cinimi se) lazi prevare koje su svakodnevne...jednostavno zelela sam da budem slobodna...to me je guralo.
koliko dugo si cista? Koliko si se dugo drogirala i da li si uzimala antidepresive? Kako sam sa lecenjem pocela u Drajzerovoj lekari su mi prepisali zoloft, i pored toga cima me depresija, mogu da zamislim kako bi bilo bez toga. Prve nedelje dkidanja mislila sam da necu izdrzati da ecu uspeti, sada sam na blokatoru i ne razmisljam puno o dopu, ali razmisljam o tome kako da sredim svoj zivot, odaakle da pocnem, kako da slozim kockice u glavi, postavim sve na svoje mesto i krenem u novi zivot. Ja sam cista smao mesec dana i imam utisak kao da sam se ponovo rodila i da moram da zpocnem novi zivot.Sta je bilo sa tvojim prijateljima? Moji su svi bili strejtasi i mislim da su kada su saznali stvorili neki zid, pa se osecam usamljeno. Najbolja drugarica me je izdala, mislila sam da je najbolja, a moj decko ne moze da veruje i cini mi se ne moze da prevazidje, pa me s vremena na vreme jos vise baca u bedak. Nadam se da ce vreme uz moju volju postaviti stvari na svoje mesto
KAKO STE SE BORILI PROTIV DEPRESIJE?
Uh, ovo mi je bas tesko pitanje jer moje su depresije trajale jako dugo i bile su svakodnevne,rovac me je ubijao svaki dan ,svaku noc....sve ovo sto sam gore navela mislim da mogu da kazem i za depresiju,nadala sam se da ce biti bolje i da cu uspeti (nadam se da sam makar delimicno ispunila svoj cilj). Svakim danom sam se pitala kako neki mogu da ostvare svoje ciljeve a ja ne mogu,zasto njih ne muce neke stvari koje mene ubijaju u pojam...vremenom sam pocela malo drugacije da razmisljam...pa ako mogu svi zasto ne bi mogla i ja i zasto se ja nerviram ...necu da se nerviram..jebemi se za ceo svet ,ocu da zivim koliko toliko lagodno,a onda sam krenula to da sprovodim u delo,doduse jako polako ali ipak izvodljivo. Necu policiju na vratu,ne zelim da me ljudi posmatraju kao najveci olos ovog grada,hocu ponosno da setam svojim gradom,i da se dicim onim sto sam stekla ....vremenom i depresije su se smanjile i na kraju nestale nisam ni primetila kada ih vise nije bilo...sada mogu slobodno da kazem da ih nemam uopste i ne bih volela da ih ikad vise dozivim.
KAKO STE TRAZILI SVETLOST?
mozgom :-D
IZA
Posts: 74
Joined: Wed Jun 13, 2007 9:18 pm

Post by IZA »

ratnicaswetlosti


Shta reche..mache? :lol:
Image
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Kopirala je moj post i svoj u jedno hehehehehe sad cu da probam da joj odgovorim.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

koliko dugo si cista? Koliko si se dugo drogirala i da li si uzimala antidepresive? Kako sam sa lecenjem pocela u Drajzerovoj lekari su mi prepisali zoloft, i pored toga cima me depresija, mogu da zamislim kako bi bilo bez toga. Prve nedelje dkidanja mislila sam da necu izdrzati da ecu uspeti, sada sam na blokatoru i ne razmisljam puno o dopu, ali razmisljam o tome kako da sredim svoj zivot, odaakle da pocnem, kako da slozim kockice u glavi, postavim sve na svoje mesto i krenem u novi zivot. Ja sam cista smao mesec dana i imam utisak kao da sam se ponovo rodila i da moram da zpocnem novi zivot.Sta je bilo sa tvojim prijateljima? Moji su svi bili strejtasi i mislim da su kada su saznali stvorili neki zid, pa se osecam usamljeno. Najbolja drugarica me je izdala, mislila sam da je najbolja, a moj decko ne moze da veruje i cini mi se ne moze da prevazidje, pa me s vremena na vreme jos vise baca u bedak. Nadam se da ce vreme uz moju volju postaviti stvari na svoje mesto
Cista sam oko 3 godine tacnije bice tri u avgustu. Drogirala sam se...hmm...ne znam vise ni sama :-D neka bude recimo oko 7-8 godina,antidepresive sam uzimala jer su mi bili propisani ali ja od njih nisam primetila neki narocit napredak jer su me depresije pucale nenormalno,pila sam ih eto samo zato da bi moja majka bila mirna, da ne bi pravila problem oko te terapije. Kada sam ih istrosila prestala sam da ih pijem i depresije su se naravno nastavile ali nisu bile ni blaze ni jace nego do tada, jednostavno sam sa njima morala sama da izadjem na kraj. Bilo mi je uzasno tesko i nisam pronalazila neki smisao zivota,sve mi je bolo tuzno i neozvodljivo. Prvih nedelja i ja sam mislila da necu uspeti i da cu pasti na prvoj krivini medjutim ipak nisam. Pila sam taj rivotril i njim sam ubijala rovac koliko sam mogla. Svoj zivot ne ne mozes da sredis za dva dana niti za dva meseca ,za to ti je potrebno neko vreme koje jednostavno moras da savladas da bi sve leglo na svoje mesto. Mozes poceti od svoji svakodnevnih navika,potrazi neku zanimaciju da ti nebude dosadno,pokusaj da uzivas u malim stvarima kao sto je jedan izlazak u najobicniji kafic. Pokusaj da uzivas u svojoj vlastitoj kuci a da nemas potrebu da skitas ulicama i da ti u njoj ne bude dosadno. Dom treba da bude nesto gde se prijatno osecas i to ti je jedna od bitnijih stavki jer tu provodis vreme. Ja sam mnogo vremena provodila za racunarom samo da ne razmisljam o nekim ljudima i o heroinu.
Sta je bilo sa tvojim prijateljima?
Pa...naravno da ih vise nema,svi oni sa kojima sam se svakodnevno druzila razisli su se svako na svoju stranu,naravno ne odmah ali ja sam jednostavno morala da ih udaljim od sebe da bi meni bilo lakse da prevazidjem problem. Ako mislis da mi je ta odluka lako pala grdno se varas,preplakala sam skoro dve godine,divljala po kuci divljala po ulici i umirala sto je sve moralo tako da bude...ali zivot ide dalje...stekla sam neke nove ljude ,neke nove prijatelje...a mozes i ovde na forumu da pitas ljude koliko sam kukala da nemam nikoga....i da cu da umrem,cak sam jednom prilikom pokusala i da se ubijem lekovima al eto srecom pa sam fino prosla... zivot sam po sebi ti otvara puteve pitanje je samo da li ces hteti da ga poslusas ili ces ipak birati svoje staze koje i nisu tako lepe moras priznati? :? Znaci, prijatelje (ako se tako mogu nazvati) sam morala da odstranim od sebe jer u njihovom drustvu najverovatnije ne bi mogla da idem dalje. I sada mi je zao zbog toga ali drugacije nisam mogla...
Moji su svi bili strejtasi i mislim da su kada su saznali stvorili neki zid, pa se osecam usamljeno.
Takodje sam bila usamljena jako dugo i zbog toga sam htela da umrem mislila sam da to necu podneti,a onda su se pojavili moji novi poznanici (tada su bili poznanici,sada vec mogu da ih svrstam u prijatelje) pa su se pojavili ljudi ovde sa foruma koji su mi mnogo pomogli svojim pricama i podrskama i sa njima se i sada druzim (HVALA IM NA TOME ) i naravno krug ljudi je poceo da se siri,onda sam pocela da tragam za nekim poslom a nasla sam ga tek pre 3-4 meseca :-D Sada pustam da me voda nosi svojim tokom.
Nadam se da ce vreme uz moju volju postaviti stvari na svoje mesto
Naravno da hoce ako budes jaka u svojim odlukama i ne posustanes pri prvoj prepreci i problemu. Zelim ti puno srece

p.s. odakle si ti?
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
ratnicaswetlosti
Posts: 12
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:45 pm

Post by ratnicaswetlosti »

PIH, TO STO SAM HTELA DA KAZEM JE ISPARILO I SADA NE BIH MOGLA PONOVITI
HTELA SAM DA PITAM KOLIKO SI DUGO CISTA, I KAKO SI SE SKINULA? JA SAM NA BLOKATORIMA I POTREBU ZA HERIONOM NEMAM, A I PIJEM NEKE ANTIDEPRESIVE, DALI SU MI IH U DRAJZEROVOJ. I PORED NJIH SE LOSEM OSECAM,KAKO BI BILO DA IH NEMA..UH
MOJI PRIJATELJI SU STREJTERI I KADA SU SAZNALI IMAM UTISAK DA SU STVORILI NEKU ODBOJNOST...PA SE OSECAM USAMLJENO...NEMAM VOLJE NIZACIM...PA MI SVAKI SAVET OD LJUDI KOJI SU PROSLI KROZ TO TREBA
Post Reply