SUPSTITUCIJA-PROLONGIRANJE ne!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: SUPSTITUCIJA-PROLONGIRANJE ne!

Post by heroinapg »

ih imam ja jos sifara, kasnije cu ih napisat
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: SUPSTITUCIJA-PROLONGIRANJE ne!

Post by sunrise »

i ja malo kasnim,pa nije bed
cijelo vrijeme mi se cini da bi takav stav koji imas trebao biti za odrzavanje a ne za supstituciju.Zasto bi moja supstitucija bila pogresna ako recimo skidanje od 3 dana nije uspjelo i samo me vracalo nazad.
Zasto bi supstitucija bila pogresna ako dolazi od strane doktora i ako sam pod redovnom kontrolom i psihoterapijama i redovnim spustanjem terapije i urednim testovima?
Zasto bi ja vise znala od cijele palete doktora i strucnjaka?
Bas za takve,poput tebe i mene koje smo vise od 10god bile na dopu je supstitucija idealno rjesenje i rjesenje koje igra i djeluje.
Naravno,ima too mcuh primjera oko mene di ljudi masovno iskoristavaju terapiju i dizu si doze morfijem do 1400mg i jos cijelu apoteku uz to. O njima ni ne govorim ali pricam o onih nekoliko koji su stvarno na terapiji i uz to se pridrzavaju svega potrebnog da bi ubrzo dosli do te nule i prestanka terapije. U to vjerujem. evo,ja sam u januaru bila na 8mg suba a sad sam vec na 4mg i do ljeta cu stati s njime.

a,za ono pitanje vezano uz normalan zivot da te ja pitam ako si na dopu imala takav i kako si tad funkcionirala?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: SUPSTITUCIJA-PROLONGIRANJE ne!

Post by Modesty »

Čitala sam vas pažljivo i u svemu ima istine,jedino što sam osjetila potrebu je reći da netreba(mene lično smeta da ne kažem nervira je jednostranost.....divno,neko je pronašao Boga i obično ti predstavnici idu protiv ljekara i medikamenata jer Bog lječi sve...pa nije doktore stvorio đavo....znam mnogo časnih koje su na ljekovima i to žešćim a osobito mi ovisnici...ja sam bila u komuni 2 godine.....opet sam morala da dođem nakraju do doktrora ,da idem na seanse i da pijem terapiju....................nema pravilnog puta,postoji samo pravilan cilj.....sve ostalo je individualno.
Post Reply