speed

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

jejeje
Posts: 2
Joined: Thu Feb 11, 2010 12:53 am

ne znam sta da radim vise...

Post by jejeje »

e pa ovako...moj bivsi decko,i decko koga i dalje volim,uzima speed i extazi najvise,i sve sem heroina vec nekoliko godina.ja to nisam znala kad sam zapocela vezu sa njim,to sam saznala tek nakon raskida,i bila sam sokirana!!!ali ono,valjda sam bila isuvise zaljubljena i zaslepljena,pa mi nakon nekog vremena to nije bilo nista strasno...medjutim,pomirili smo se,pa smo opet raskinuli,i opet ne znam da li je to definitivno...on je tako nestalan,u jednom trenutku radi jedno a kaze drugo,osecanja mu variraju..mene to nervira i uzasno me povredjuje.uradio mi je neke katastrofalne stvari,zbog kojih sam dobila dijagnozu f32,i zbog kojih mi je zivot promenio tok skrooooz.i jedno vreme,nakon svega toga,prekinuli smo kontakt.pre nekoliko meseci,opet je usao u moj zivot,ni sama ne mogu da objasnim kako...i opet radi isto,a meni je sve gore,opet sam katastrofalno depresivna,ne znam vise sta cu,jer ne mogu bez njega,a ni sa njim takvim!!!jednostavno,ne znam ko je on.dok smo bili zajedno,mozda je svega 2 puta bio strejt,ne znam...ne znam da l' mu trebam jer nema skoro nikog osim mene,i majka ga se skoro odrekla,ima par prijatelja i mene,koja sam ga vadila kad mu je bilo najgore.i sada smo u nekim ok odnosima,ali sve naginje ka tome da on zeli da opet budemo zajedno...to jest,i to je nestalno,kako kad...jednostavno sav je konfuzan,ne znam vise,smucio mi se,skoro svakog dana usmrce par grama,ne razmislja sta radi,i kakve su posledice stvari koje tada govori i radi.boli me sve to.ne znam da l' da ga pustim da propadne,sam,ili da i dalje ostanem sa njim,da mu pomognem da pronadje sebe...plasim se.plasim se,jer je posle svega ispalo da su njegove emocije prema meni posledica droge,to je ono sto me je porazilo,i sad ne znam da l' je jos to malo emocija sa njegove strane vredno sve te agonije,prosla sam kroz pakao,ne bih opet,a ipak...volim ga.inace,i ja sam u medjuvremenu probala speed,extazi i kokain,i to vodjena pitanjem kako se njihovo uzimanje odrazava na ponasanje i emocije,da bih probala da ga razumem.ali nisam stala,uzela sam jos par puta,i ono dok traje,super je,i ne radi me na emocije i kao sto mi je on pricao,ali posle mi dodje da se ubijem.mozda vama ovaj problem ne izgleda drasticno,ali ja imam 17 godina,i neiskusna sam,nezrela,i trebju mi vasi saveti,i zanima me kako koje droge uticu na ponasanje i emocije.stvarno bih vam bila zahvalna ako biste podelili neko iskustvo sa mnom,i dali mi neki savet.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: speed

Post by saša-ex »

Pusti ti to kako koje droge rade, nego zavrsavaj tu skolu i nemoj biti pacenica, koja dozvoljava jednom kretenu da je maltretira i iskoriscava. Hajde sada procitaj opet sta si napisala i razmisli dobro sta ti se desava...A droga se ne uzima zbog drugog, nego zbog sebe, ne zavaravaj sama sebe...
SAMO CEO ŽIVOT...
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: speed

Post by ivon »

Dete beži od njega,tako ćeš pomoći i sebi njemu.Čim si ti krenula da probaš i vidiš kako je to,beži i spašavaj sebe,pamet u glavu i put pod noge.Vi bre deco stvarno pravite gluposti u ime ljubavi,ali vaše gluposti vode pravo u pakao...I još nešto,da te voli,ne bi ti došla do te dijagnoze ,veruj mi,on koristi tebe i tvoju nezrelost...Nemoj da te to sutra skupo košta molim te!!!!!!
jejeje
Posts: 2
Joined: Thu Feb 11, 2010 12:53 am

Re: speed

Post by jejeje »

ma meni je skola ustvari najmanji problem,to mi dodje kao beg od onog sto se desava izvan nje.i hvala bogu da je tako.jeste da sam bila depresivna i da sam tesko pratila nastavu jedno vreme,ali sada je sve stvarno ok,kao sto je i uvek bilo.dok ucim,ne razmisljam o tome,pa mi na neki nacin prija.a inace imala sam taj period gde sam bila slomljena,i jednostavno mi se nije izlazilo iz kuce,a kamoli ucilo,i nisam ni izlazila,a najgore je kad ostanes sam sa svojim mislima.medjutim sve se donekle vratilo u normalu.ali zbog mog nekog trenutnog stanja,koje je prilicno lose,bojim se da se ne vrati na staro.
a sto se tice droga,trenutno,odnosno,vec duze vreme ih nisam uzimala,i nemam potrebu,jebes ti sve to kad posle ne znam sta cu sa sobom :/a i ta "sreca" koju osecam nakon sto uzmem,to je cista varka...a ja zelim da radim na tome da budem srecna zbog svog zivota,a ne da probam da ulepsam zivot nekim usranim stvarima.
hvala vam :)
ivon
Posts: 157
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:44 pm

Re: speed

Post by ivon »

Pošto sve to lepo znaš.onda pali gde te noge nose i oči vode od te pošasti ,mislim i na drogu i na momka...poz.
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: speed

Post by majka »

i ja cu reci, PALI iz te price dok nije kasno!!!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: speed

Post by cokapeace »

Evo,ovako..ja sam ti u vezi koja traje skoro 9 godina,prve tri godine su bile sam~Raj,i tad smo i dobili sina...pa sam ga onda skidala sa svega zivog naredne tri god,a pojma nisam imala ni o cemu...onda sam prsla,ne krivim njega za to,jer me niko nije tuko po usima,vec sam sama krenula~laksim putem~pa bila jedno vreme i sama navucena...skinuli me prakticno na suvo sa tri Bendzosa i 1 Flormidalom dnevno u prljavoj celiji 2 sa 2 okruznog pritvora...pa ostala cista skoro 4 god ,za to vreme nisam bila sa njim oko 3 mesecai onda ,prakticno ja povukla njega,kad mi se Maki ubila..mozda je to bila moja kap u prepunoj casi...........Danas je i njemu i meni 5 dan cistoce.....kad pogledam unazad...ja sam se one tri god borila zbog deteta,ti si mlada,Zasto prolazis kroz to?! Ranije,ili da je neko drugi u pitanju~ne bih se slozila sa njima,ali ti~dete imas 17..BEZI BRE ODATLE! I,Da,Voli te samo kad je Hay..Jer ti to treba u zivotu?!?!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
Prijatelj
Posts: 1
Joined: Mon Sep 18, 2017 7:33 pm

Re: speed

Post by Prijatelj »

Imam drugaricu to jeste bivsu devojku sa kojom sam ostao u veoma dobrim prijateljskim odnosima. Ne zivimo u istom gradu pa se ne vidjamo bas cesto. U zadnje vreme sam primetio da mnogo laze i prtlja a naj gore od svega je sto se pocela zabavljati samo sa dilerima koji imaju spid. Ko ima vise spida i ko je u vecim kombinacijama taj je naj lepsi naj sladji. Ima li neko slicno iskustvo i kako joj pomoci.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: speed

Post by Caty »

Ogadice joj se jednog dana a do tad nikako.... ako hoces da budes sa njom moraces da pocnes da dilujes spid. Imala sam i ja takvu drugaricu, evo je sad nece ni vino da popije i redovno trenira, ali dok su u igri bili razni dileri i kombinacije, islo se na zurke i sve bog zna kako.... sad se vratila u prvobitni oblik, narodnjaci i splavovi... hehehhehe
elzi
Posts: 69
Joined: Mon Apr 02, 2007 1:34 pm

Re: speed

Post by elzi »

Da se javim hmmm sranje skoro 4 godine ovisnik speeda i ja hahahaha smijeh ocajaaaa bez izlazaaaa ludimmmm upomoccccccccc al komeeeee



Pisacu uskoro kako sam i ja nasla se u ovom sranjuuuuu
Post Reply