Nesto sasvim licno

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Nesto sasvim licno

Post by jana »

:D
Last edited by jana on Tue Sep 15, 2009 12:46 am, edited 1 time in total.
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: Nesto sasvim licno

Post by dita »

Pozdrav Jano! Što reći za utjehu. Znam kako izgleda samoća, znam kako izgleda nemoć, tuga, jad...Ali vjera i nada uvijek žive i tinjaju negdje duboko u našin suovisničkim srcima. Vjerojatno će jednoga dana Vaša kćerka biti u bezizlaznoj situaciji. Za pretpostaviti je da neće još dugo (što znaći dugo) moći voditi jedan takav konfuzan život, jer obruč se polako steže. I vjerojatno će jednoga dana morati zatražiti pomoć i kome će se obratiti... vjerojatno Vama (bez obzira što ste sada tako udaljene). Zato pretpostavljam da i ovdje(kao što sam i ja) tražite odgovore na pitanja kako postupiti i što učiniti i sigurna sam da već znate što i kako ćete. Mogu Vam samo poručiti isto što ste i vi meni držite se hrabro i poštujte svoje limite. Ja sam dočekala jednu takvu situaciju kada sam mogla uvjetovati odlazak u komunu. Nije došla preko noći (o itekako nije)...ali došla je i sada znam da neću pomicati svoje granice i koji su moji uvjeti. Borba je pred nama. I kod mene su u pitanju životi moje djece, za koje želim da budu što bezbrižniji, kvalitetniji... i to mi daje snagu. Posustajem kao i svi i riječi utjehe mi tako gode. Želim Vam snagu, vjeru i mir.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Nesto sasvim licno

Post by jana »

:D
Last edited by jana on Tue Sep 15, 2009 12:46 am, edited 1 time in total.
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: Nesto sasvim licno

Post by dita »

Pozdrav Jano! Vaš opis situacije me vrati u vrijeme od prije godinu, dvije, kada sam i sama bila u bezizlaznoj situaciji. Nisam vidjela izlaz, nisam znala gdje je, bila sam kao u klopci. On kao zombi, vegetira u jednoj sobi...a ja trebam funkcionirati na poslu, s djecom i svim ostalim obvezama. Hajde, te sve obveze i pomognu i ne daju ti da se do kraja opustiš i potoneš. Međutim, iznutra sam kuhala. Jedva sam se svladavala pred djecom, ali recimo u prometu bio je dovoljan jedan auto ispred mene koji se po mojoj procjeni vuče i da mi "blesača" skoči do neba, ili prespora blagajnica ili već nešto...Fitilj mi je bio vrlo kratak. Kada bih se vraćala s posla, znala sam po 15 minuta sjediti u autu, dok smognem snage da uđem u kuću. Ma danima ga čak nisam ni vidjela, ali je bila dovoljna spoznaja da je tu negdje...Ipak eto, što kažete, izdržah i dočekah da odem u komunu...Međutim, to je muž. Muž ti može biti bilo tko (stvar izbora)...Ali odgajam svoju djecu, trudeći se da im usadim moralne vrijednosti, da im pružim što bolje i kvalitetnije obrazovanje i odgoj, ne samo u školi, nego i izvan nje (glazbena škola, sportske aktivnosti..), odrčiš se za njih...I sada kada su u nekakvoj predpubertetskoj, odnosno pubertetskoj dobi, kako koje od njih...i kad mi moj sin od 14 godina, na nekakvu kritiku u doborj namjeri, što sam mu i naglasila ( ne govorim ti da ti držim prodiku i da se time naslađujem, već u dobroj namjeri) on bronda, monda sebi u bradu (uvijek si ti u pravu, sve je kako ti kažeš...) Ma nisam ja dijete sveznajuća i svemoguća, nego ti govorim u najboljoj namjeri iz svog životnog iskustva... Ma znam, u biti sve nekakve "normalne" reakcije i borbe s djecom u toj dobi. Ali opet malo zaboli srce u takvim trenucima.... Hoću Vam reći da ne mogu niti zamisliti Vašu bol jer je u pitanju Vaše dijete i dijete Vašeg djeteta...kojima i Vi svakako želite sve najbolje, a ne ovo kroz što prolaze...I ne znam kako bih Vas utješila i savjetovala. Eto, držite se i gurajte, držite do sebe i kao što kažete jednom će završiti... a ja volim vjerovati da će Vaša unuka jednog dana biti s Vama, a Vaša kćerka potražiti stručnu pomoć. Negdje sam pročitala da ako čovjek vjeruje i ako se nada i vizualizira si sliku onoga u što vjeruje i čemu se nada, da će se to i ostvariti....
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: Nesto sasvim licno

Post by PROČITAJ ME »

Draga Jano samo da vas pozdravim i upitam kako ste mi :?: Fale mi vaše riječi.. čisto informativno... imate veliki zagrljaj..
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Nesto sasvim licno

Post by jana »

I ja tebi saljem jedan veliki zagrljaj.Vidim da si bolje i da se boris.
Kod mene,klasika,sto bi rekla jedna ucesnica ovog foruma.Svi misevi zabarikidirani u svoje rupe,i vezu svoje stare price.Nema komunikacije,nema konekcije u bitnim stvarima.Ja jos uvijek cijala i u jednom komadu,drzim sebe blizu sebe i svoju kucu.Pozdrav!
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: Nesto sasvim licno

Post by dita »

Pozdrav Jano!
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: Nesto sasvim licno

Post by darla »

evo samo da i ja pozdravim! Pratim Vasu pricu, jako me zanima kakva je situacija sad? Vidjate li unuku? Kako Vam je kcerka?
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Nesto sasvim licno

Post by jana »

:D
Last edited by jana on Mon Nov 22, 2010 12:56 pm, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Nesto sasvim licno

Post by sanela »

Nek je živa glava!
Pozdravljam Vas Jano!
Post Reply