Tuga

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Nista ne osjecas..... a sta ti ocekujes da ces osjecati??
Opisi to. Gdje je zahvalnost sto zivis ??
Posveti se cistom zivotu i ne trazi neke " emocionalne vrhove" jer ce te to odvesti direktno u recidiv ili na psihijatriju.
Budi srecna sto zivis, raduj se svakom danu, svakom jutru koje dozivis.
zazeli majci dobro jutro i reci joj da je volis i da znas da se mnogo napatila radi tebe. Nazovi davno zapostavljene prijatelje i rodjake i pitaj mozete li se naci da popijete kafu.
Idi u setnju i digni pogled, uzivaj u zelenilu koje je do juce bilo sivilo, oslusni cvrkut ptica koje su do juce bile necujne u tvojoj zamagljenoj psihi, divi se plavili neba i zivotnoj snazi sunca..........
OTVORI CULA "" :smt051
Ne ocekuj cuda- sam zivot jeste cudo, ali se moras otvoriti i pronaci tu vrstu uzivanja ponovo. Ti sve to imas u sebi . Prestani sa pateticnim samosazaljenjem, dramaticnim opisima svog zivota i uzmi kontrolu nad njim. Zivot je onakav kakvim ga TI napravis. Sve sto je potrebno ti vec imas u sebi. Pokusaj shvatiti da niko ne moze zivjeti taj zivot umjesto tebe !!
Tvoj zivot nista bolji nece biti ako te mi ili neko drugi sazaljeva. Pokazi da si spremna na daljnju borbu i svi cemo te redom podrzati--- od toga se raste , ni od cega drugo.
Sa srecom i neka je Bog sa tobom
M. Sarkic
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

glavu gore

Post by zvrky »

Svaka cast Mustafa,u potpunosti se slazem sa tobom i nemam sta da dodam...osim da mi je drago da je njoj malo bolje,pepeljugo glavu gore i furaj napred...
User avatar
KatarinaS
Posts: 85
Joined: Mon Jul 18, 2005 6:52 am

Post by KatarinaS »

Tacno tako, Mustafa!
Iz iskustva meni bliskih ljudi, a i iz sopstvenog, mogu reci da je samo pitanje trenutka kada ce se iz tog prvog stanja depresije i obamrlosti tela i cula (to "ne osecam nista") zakoraciti u Zivot!
Mislim bas na to sto si naveo, na to neverovatno, magicno osecanje tj. saznanje o potpuno neverovatnoj Magiji naseg zivota, o svoj cudesnoj i velikoj lepoti malih, svakodnevnih stvari, koje, omamljeni i zatupljeni, nismo tako dugo ni primecivali...

Mesec dana cistoce (i cistote) je velika stvar!
Treba da si ponosna i srecna, a ako jos ne osecas srecu, ne brini se, poceces i nju da osecas vrlo brzo.

I onda ce samo krenuti, sve vise i vise, budjenje celog tvog duha i tela, svih tvojih cula.
I onda ces zaista sama odjednom osetiti tu jaku, predivnu zelju - da poljubis svoju mamu, da odvedes drugaricu na kafu na Kalis, da uzivas dok se suncas na klupi.... da nazoves ljude koje volis, a koje nisi videla od kada si izgubila sebe...
Videces, sve kockice ce poceti da se sklapaju bas kako treba, sve ces se bolje osecati, i prosto neces moci da izdrzis a da ne podelis s nekim tu svoju Novonadjenu Srecu (Newfound Happiness).
A ona te je cekala sve ovo vreme, cekala je da bude nadjena, iskopana ispod ogromnih, debelih slojeva duge zatupljivanosti i opijenosti koja je potpuno unistavala i ubijala svaki trag prave, prirodne srece, svaki trag tvoje prave duse.

Ne prepustaj se tom osecanju ravnodusnosti i bezvoljnosti koje te trenutno tisti, veruj mi, proci ce, samo je pitanje dana.
Mesec dana je jako veliki uspeh, a svaki sledeci dan je jos veci uspeh.
Kad se budes probudila, jednog od ovih jutara, s osmehom na licu i zeljom da to podelis s nekim, idi i poljubi mamu, i zaista idi sa drugaricom na sunce i kafu, i upisi taj dan u dnevnik, jer to je vazan dan.
I nemoj nikada da zaboravis kako si s mukom i kako tesko dosla do njega, kako si ga krvavo zaradila.
Uzivaj u njemu i u svakom sledecem jutru koje docekas s osmehom, i budi srecna i ponosna na sebe i zahvalna nablizima, i Bogu ili Silama Univerzuma sto mozes da uzivas u obicnom julskom danu.

Raduj se!

Svako dobro

Katarina
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Hvala na savetima i na podršci....
Danas mi je malo bolje psihički...hvala Bogu.Istina,tu su moji unutrašnji demoni koji me konstantno proganjaju,ali trudim se da zaboravim....
Eto,juče sam sa mojom jedinom i najboljom prijateljicom igrala monopol,i istina,iako me je odrala :smt089 ,ja sam joj bezgranično zahvalna što je tu,pored mene,i što se bori zajedno samnom...
Znam da ćeš ovo pročitati-HVALA TI!
Danas je grupa organizovala sporski dan,malo smo se družili,što mi je prijalo,naravno...jer sam po pravilima izolovana...itd.
Danas je bilo bolje.....Videćemo šta donosi sutrašnji dan.... :smt023
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

IDEMO DALJE

Post by zvrky »

Ljubi te zvrky i samo napred,ne daj da te bilo ko povuce nazad,znam da ti je raspolozenje prevrtljivo ali i ti znas da ce to proci kada to je tesko reci jer znas moje stanje tako da to moze da potraje dugo,ali ne daj da te to sputa u ovoj borbi i tekako teskoj,ne dozvoli da kroz to ponovo i ponovo prolazis, MOLIM TE, naravno da citam ono sto pises i drago mi je da se odazivas na sve napisano,verovatno citas i ti moje postove i nemoj mi se zahvaljivati kad znas da te volim najvise na svetu i da bi sve uradila za tebe kao i do sad...
IDEMO DALJE ;-)
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Možda sam kontradiktorna,i možda to većini smeta,ali moje promene raspoloženja su toliko drastične-da me već smatraju za psihijatriski slučaj...
Dovoljna je i najmanja varnica,i ja eksplodiram...
Danas mi je ponovo bio psihički veoma težak dan...Neću vas smarati sa detaljima...Još nešto-ne sažaljevam ja sebe,nego jednostavno ne mogu -niti želim da prihvatim stanje u kom se nalazim...,a iskreno i svim srcem se trudim da ga promenim...
Više nisam pametna ni šta bi mogla da napišem...
:smt021 -tako se osećam...
Toliko za danas... :smt006
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Bices pametna samo polako molim te, znas i sama da kako kazu svi kazem i ja vreme leci sve,CMOKKKKKKKKKKKKKKKKKK
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

VRIJEME ,NAJBOLJI LIJEK I NAJBOLJI PRIJATELJ SVIM GREŠNICIMA!!!!
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Nadam se da ste u pravu.... :smt031
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Odlučila sam...Sutra definitivno prekidam sa dnevnom bolnicom.Ne mogu više...Ne mogu da škodim ni sebi ni ljudima oko sebe..Jedino što sam dobila u dnevnoj bolnici je psihijatriska dijagnoza-i moje psihičko stanje se samo pogoršavalo...Jednostavno verujem da postoje drugi načini,dosta bolji i po mene i po moju okolinu(ponovo to naglašavam)...
Videćemo da li sam bila u pravu... :smt038
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
Post Reply