jos jedna ispovest

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: jos jedna ispovest

Post by nenormalan-a-lud »

justme

hvala na podrsci,kazes potsecam te na tvog decka,mozda sam ja tvoj decko :) (sala mala) nisam ja mislio nista lose u vezi Bobana,ali ako je to njemu pomoglo ne znaci da to svakome moze pomoci,ja znam jednoh decka koji je bio u komunu u hrvatskoj negde i sad je ok vec godinu dana,i postujem to,ja sam samo rekao da u ovom trenutku nisam u mogucnosti da ucinim takav jedan korak jer imam mnogo obaveza koje ne mogu tek tako da napustim,znam da je moj zivot u opasnosti,ali trenutno je tako,jbga,moram pronaci neki drugi nacin,mora da postoji nesto,moram resiti to sa sobom,za tri godine sam imao tri recidiva,svaki manji od mesec dana,nije to neki uspeh ali jbno uvek pokleknem posle 9,10,11 meseci


pozz drugari,hvala na podrsci
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: jos jedna ispovest

Post by Modesty »

blokator je samo štaka što bi moja doca rekla i sasvim je u pravu,to nikako nije metod izlječenja.......u svoj tvojoj priči o recidivima prepoznajem sebe..i ja sam isto tako.E onda mi je doca rekla,ne može ti više pomoći ni komuna,ni doktori ni Bog je ri koketiraš sa liječenjem...e to upravo radiš i ti....uvijek neki razlozi,uvijek nešto drugo ,treće.......a narkomanija je izlječiva bolest ali specifično izlječiva,ne kao tuberkoloza ili karcinom...kod narkomanije treba samo to jako,jako da želiš i uz malo stručne pomoći,svako takav može uspjeti.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: jos jedna ispovest

Post by Baba Naca »

Nadam se da sam ti pomogla, aj laku noc svima, ljubi Bakuta svoje drage
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: jos jedna ispovest

Post by nenormalan-a-lud »

Modesty wrote:blokator je samo štaka što bi moja doca rekla i sasvim je u pravu,to nikako nije metod izlječenja.......u svoj tvojoj priči o recidivima prepoznajem sebe..i ja sam isto tako.E onda mi je doca rekla,ne može ti više pomoći ni komuna,ni doktori ni Bog je ri koketiraš sa liječenjem...e to upravo radiš i ti....uvijek neki razlozi,uvijek nešto drugo ,treće.......a narkomanija je izlječiva bolest ali specifično izlječiva,ne kao tuberkoloza ili karcinom...kod narkomanije treba samo to jako,jako da želiš i uz malo stručne pomoći,svako takav može uspjeti.

aj objasni mi kako si ti uspela,samo nemoj da mi kazes da ti je doslo iz dupeta u glavu,jer sam ja to mislio dosta puta,ali sam se mnogo puta uverio da gresim,znam da je blokator samo staka i da se preko mnogig mozes raditi,znao sam ja to od pocetka,ali eto sad se desilo da sam se navukao preko njega
nemam pojma sta da radim,pa bi voleo da cujem kako si ti resila taj problem,nisam video da li imas svoju ispovest,ali bi te molimo da mi ukratko napises sta se tebi desilo,meni nikad nije islo to otvaranje kod psihijatra,mozda je to problem,ne mogu da doprem do toga sto me natera da pokleknem posle toliko apstinencije

pozzz Modesty
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: jos jedna ispovest

Post by nenormalan-a-lud »

Baba Naca wrote:Nadam se da sam ti pomogla, aj laku noc svima, ljubi Bakuta svoje drage

laku noc Bako,lepo spavaj i sanjaj kako lezis na beskrajnoj poljani punoj raznobojnog cveca,bez igde ikoga,sama sa svojim slobodnim mislima...ja mislim da bi se probudio zdrav kad bi sanjao takav san,a tebi posto si vec zdrava zelim da odsanjas jedan takav san kao podrsku tvom trudu...pozzz
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: jos jedna ispovest

Post by Baba Naca »

E srce moje, bas ti hvala na zeljama za tako lepe snove, ali...

Samo sto nisam zdrava JA SAM ALKOHOLICAR I TABLETOMAN
i to cu biti do kraja zivota samo sto sada ne pijem jbg, i ne kljukam se
Ljubi Bakuta! :wink:

Svi lepo spavajte dok vam Bakuta :rock: :rock: :rock: svakome ono sta ko voli
(moze doduse samo rok i malo pank, pa birajte)
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: jos jedna ispovest

Post by igra bez granica »

Poz Nal
Evo i ja se ukljucih u tvoju pricu. Imamo slicnih problema i ja sam u roditeljskoj kuci u izolaciji pijem subutexe neku vrstu blokatora ali koji imaju i analgetsku funkciju tako da ja evo guram prvu nedelju. Zena mi je ostala u novom Sadu preti razvodom uzimanjem zajednickog stana blizu sam da ispadnem i sa posla a krediti....
Posle 15 godina borbe sa dopom cajem troksima metom i svim ostalim sranjima evo me ovde izoliiram se sam od blama ne mogu nikoga da vidim samo ste mi vi pomoc velika pomoc. Veruj mii ja razmisljam o komuni kao jednom od resenja ako mi ova terapija sada ne pomogne. Nemam vise snage na kraju sam.
Zajeban, sam, izbljuvan i veruj mi tako se i osecam.
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: jos jedna ispovest

Post by nenormalan-a-lud »

kako lep dan,a ja ovako sjeban.....

ali bice bolje,bice bolje


dobro jutro
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Re: jos jedna ispovest

Post by adam* »

Kakav lep dan a ja nikad normalniji.......doci ce i vama taj dan.....ako se samo malo zamislite i shvatite...da nema nazad , samo napred.
Drzim vam palceve na nogama.....kljestima.....
cucla cucla cuclica
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: jos jedna ispovest

Post by Modesty »

nenormalan-a-lud wrote:
Modesty wrote:blokator je samo štaka što bi moja doca rekla i sasvim je u pravu,to nikako nije metod izlječenja.......u svoj tvojoj priči o recidivima prepoznajem sebe..i ja sam isto tako.E onda mi je doca rekla,ne može ti više pomoći ni komuna,ni doktori ni Bog je ri koketiraš sa liječenjem...e to upravo radiš i ti....uvijek neki razlozi,uvijek nešto drugo ,treće.......a narkomanija je izlječiva bolest ali specifično izlječiva,ne kao tuberkoloza ili karcinom...kod narkomanije treba samo to jako,jako da želiš i uz malo stručne pomoći,svako takav može uspjeti.

aj objasni mi kako si ti uspela,samo nemoj da mi kazes da ti je doslo iz dupeta u glavu,jer sam ja to mislio dosta puta,ali sam se mnogo puta uverio da gresim,znam da je blokator samo staka i da se preko mnogig mozes raditi,znao sam ja to od pocetka,ali eto sad se desilo da sam se navukao preko njega
nemam pojma sta da radim,pa bi voleo da cujem kako si ti resila taj problem,nisam video da li imas svoju ispovest,ali bi te molimo da mi ukratko napises sta se tebi desilo,meni nikad nije islo to otvaranje kod psihijatra,mozda je to problem,ne mogu da doprem do toga sto me natera da pokleknem posle toliko apstinencije

pozzz Modesty
Moja priča je slična svima koji su se masu puta skidali i opet padali,čak sam bila u komuni 2g(imam ispovjed,tema DJELIČI MOJE ISPOVJEDI)
ja sam uvijek sarađivala sa psihijatrima ali mi očito nisu bili dorasli,nevjerovatan sam manipulator i zbog toga je moja agonija trajala jako dugo.....probijala sam blokatore,povraćala ih,činila čuda.masu puta sam mislila da mi je došlo iz dupeta u glavu kao što i sam kažeš,samo sam tako mislila.....imala sam periode čistoće od po nekoliko godina.
šta ti mogu reći za sadašnje stanje....smatram da u narkomaniji manje više svko treba da dotakne svoje dno i to dno nije svakom na istom mjestu......ja sam svoje dno KONAČNO(alleluja) dotakla.....toliko sam umorna od svega,jednostavno nemam više izbora,ako još samo jednom uzmem,izgubiću ama baš,baš sve a imam djete......ja se liječim povremeno u klinici Singidunum kod doktorke Maje Jacimović(BG) ta žena je jedina koja je uspjela da zaskoči i da parira mojoj manipulativnosti....otvorila mi je oči,dotakla je srž mog problema,mog nezadovoljstva sobom i okolinom.....oči su mi se otvorile.
narkomanija je izlječiva bolest ali je uslov da dozvolimo da nam se pomogne,da apslolutno kapituliramo nad vlastitim snagama,da prestanemo misliti svojom glavom i da se prepustimo nekom koga odaberemo(kompetentnog) i bezuslovno slušamo.
Mučila se ona samnom,recidivirala sam i sanjom ali njene metode su savremene,predana je svojim pacijentima i uz sve to bila je i moja iskrena želja da se ovaj put definitivno izvučem.
naravno da sam imala i sad(sve manje) imam psihičke krize ali sada za razliku od prije kad mi rovac dođe u glavu,ne puštam ga ni sekundu da mi zuji po glavi,ne računam na svju pamet,želje i snagu nego ODMAH VRIŠTIM:HELLLLLLP!
Iste sekunde!
I tako malo po malo,shvatiš da i ti znaš povuči rulnu....tako ti raste samopouzdanje,uz sve to,našla sam nešto što me okupira...kupila sam paket za poduzetnike,uučim menadžment,finansiski menadžmet online i svaki put kad nešto položim daje mi nevjerovatan vjetar u leđa.....
Evo teći put na forumu pišem jedan Splitski grafit: nisam u krizi(psihičkoj) nego mi je dosadno......ja sam se riješila dosade,mjesecima sam tražila nešto što će me zabaviti a ujedno biti i od koristi tako da se osječam korisno,vrijeme mi je kvalitetno ispunjeno i zadovolja sam sobom.
Post Reply