OD DROGE DO BOGA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Post by bojanol »

Aha, bogoslovlje, molim te pojasni mi, šta je to i ko je autor?
onisifor
Posts: 25
Joined: Tue Jul 31, 2007 10:58 pm

Post by onisifor »

bojanol wrote: Evoluciju mogu da osetim, evo ja sam za ovih petnaestak meseci evoluirao iz klasičnog imbecila u malo manjeg imbecila,
sa tendencijom da se stanje još više popravi.


Čestitam na iskrenosti, i ja sam bio imbecil.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Post by bojanol »

Hvala.
User avatar
Grof
Posts: 67
Joined: Sat Jul 28, 2007 10:11 pm

Post by Grof »

zvrky wrote:
Kako onda objašnjavaš to što se zavisnici sve više leče u reto centrima, manastirima, raskršćima?
Njihov izbor,izolacija od standardnog okruzenja je nekad jako bitna ali nei presudna,kao i uredniji zivot koji kod kuce mozda ne bi uspeli da postignu.
I ovaj psihijatar o kom sam pisao kaže da se narkoman može izlečiti jedino ako poveruje u Boga
I ovo je potpuna glupost...cekaj ako ti psihijatar kaze da avion ne postoji oces mu verovati?
Izvini ali ja nisam bila ni u komuni niti u bilo kakvom retro centru niti nesto preterano verujem u boga ili bilo koga,verujem jedino u sebe i svoju sposobnoist da sebi pomognem a ipak sam uspela u svojoj borbi i pored toga sto sto ne verujem u boga i to apsolutno pobija tvrdnju tog psihijatra. Pozdrav

P.S. da se razumemo nemam nista protiv vere u boga ili u koga god verujete ali smatram da to nije jedini nacin da neko uspe, i nije presudna stvar.
Podrzavam te potpuno, meni je moj psihijatar krenuo neku pricu o religiji, jednostavno sam ga prekinuo, ne vjerujem u Boga, vjerujem da sam krojim sebi sudbinu i tacka, i tada mi je rekao da je ocekivao takav odg, ali da ne trazi od mene da vjerujem u Boga, trazi da VJERUJEM, a razlika je bitna, trazio je da vjerujem u zid, bilo sto, sto ce mi pomoc, i ja sam poceo da vjerujem u njega(psihijatra)
onisifor
Posts: 25
Joined: Tue Jul 31, 2007 10:58 pm

Post by onisifor »

bojanol wrote:Aha, bogoslovlje, molim te pojasni mi, šta je to i ko je autor?


Bogoslovlje, teologija - nauka o Bogu. Autor? Počev od apostola, koji su tumačili Stari Zavet, preko crkvenih otaca i pisaca, do modernijih hrišćanskih autora.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Post by bojanol »

Nauka o Bogu. OK. Sve najbolje.
onisifor
Posts: 25
Joined: Tue Jul 31, 2007 10:58 pm

Post by onisifor »

Grof wrote:
zvrky wrote:
Kako onda objašnjavaš to što se zavisnici sve više leče u reto centrima, manastirima, raskršćima?
Njihov izbor,izolacija od standardnog okruzenja je nekad jako bitna ali nei presudna,kao i uredniji zivot koji kod kuce mozda ne bi uspeli da postignu.
I ovaj psihijatar o kom sam pisao kaže da se narkoman može izlečiti jedino ako poveruje u Boga
I ovo je potpuna glupost...cekaj ako ti psihijatar kaze da avion ne postoji oces mu verovati?
Izvini ali ja nisam bila ni u komuni niti u bilo kakvom retro centru niti nesto preterano verujem u boga ili bilo koga,verujem jedino u sebe i svoju sposobnoist da sebi pomognem a ipak sam uspela u svojoj borbi i pored toga sto sto ne verujem u boga i to apsolutno pobija tvrdnju tog psihijatra. Pozdrav




P.S. da se razumemo nemam nista protiv vere u boga ili u koga god verujete ali smatram da to nije jedini nacin da neko uspe, i nije presudna stvar.
Podrzavam te potpuno, meni je moj psihijatar krenuo neku pricu o religiji, jednostavno sam ga prekinuo, ne vjerujem u Boga, vjerujem da sam krojim sebi sudbinu i tacka, i tada mi je rekao da je ocekivao takav odg, ali da ne trazi od mene da vjerujem u Boga, trazi da VJERUJEM, a razlika je bitna, trazio je da vjerujem u zid, bilo sto, sto ce mi pomoc, i ja sam poceo da vjerujem u njega(psihijatra)


Da, vera u bilo šta (skoro) pomaže, s tim što ja mislim da vera u Boga pomaže najviše.
onisifor
Posts: 25
Joined: Tue Jul 31, 2007 10:58 pm

Post by onisifor »

javor wrote:Bog vas sve voli !!!


Slažem se.
onisifor
Posts: 25
Joined: Tue Jul 31, 2007 10:58 pm

Post by onisifor »

Grof wrote:
zvrky wrote:
Kako onda objašnjavaš to što se zavisnici sve više leče u reto centrima, manastirima, raskršćima?
Njihov izbor,izolacija od standardnog okruzenja je nekad jako bitna ali nei presudna,kao i uredniji zivot koji kod kuce mozda ne bi uspeli da postignu.
I ovaj psihijatar o kom sam pisao kaže da se narkoman može izlečiti jedino ako poveruje u Boga
I ovo je potpuna glupost...cekaj ako ti psihijatar kaze da avion ne postoji oces mu verovati?
Izvini ali ja nisam bila ni u komuni niti u bilo kakvom retro centru niti nesto preterano verujem u boga ili bilo koga,verujem jedino u sebe i svoju sposobnoist da sebi pomognem a ipak sam uspela u svojoj borbi i pored toga sto sto ne verujem u boga i to apsolutno pobija tvrdnju tog psihijatra. Pozdrav

P.S. da se razumemo nemam nista protiv vere u boga ili u koga god verujete ali smatram da to nije jedini nacin da neko uspe, i nije presudna stvar.
Podrzavam te potpuno, meni je moj psihijatar krenuo neku pricu o religiji, jednostavno sam ga prekinuo, ne vjerujem u Boga, vjerujem da sam krojim sebi sudbinu i tacka, i tada mi je rekao da je ocekivao takav odg, ali da ne trazi od mene da vjerujem u Boga, trazi da VJERUJEM, a razlika je bitna, trazio je da vjerujem u zid, bilo sto, sto ce mi pomoc, i ja sam poceo da vjerujem u njega(psihijatra)


I ja, kao vernik, sam sebi krojim sudbinu. U Bibliji piše: ''Šta čovek poseje, ono će i požnjeti''.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Ovako sto se institucija tice, ja mislim da je tu Vatikan najcrnji od svih mogucih i nemogucih religijskih institucija. Cak ni Church of Satan nije toliko zla i pogana koliko je taj Vatikan i onaj Hitler Jugend-ovac koji ga vodi. Naravno, nije sam on kriv, on je samo jedna karika u lancu koji traje sve od onog cuvenog raskola crkve na Istocnu i Zapadnu. Naravno, ne zaboravimo najsvetlije trenutke Vatikana: inkvizicija, period neposredno posle WWII kada su pacovskim kanalima izvlacili najgore zlocince...

Da, ne zaboravimo svetlo doba hriscanstva u globalu, krstaske ratove kada se hriscanstvo sirilo macem a sve to uz blagoslov crkve... toliko o Isusovom ucenju o prastanju i ljubavi.

Nema svrhe da ovde raspravljamo ili ne o tome da li Bog postoji i da li ili ne treba u njega verovati kroz institucije ili treba naci svoj put do njega.
Jedino o cemu se ovde moze pricati je uloga vere u Boga u procesu lecenja bolesti zavisnosti. I kao sto sam vec rekao, misljenja sam da to nema veze apsolutno ni sa cim. Kao primere sam naveo moja tri druga koji su u komuni nasli Boga ali se i dalje drogiraju kad god im se ukaze prilika. Takodje znam i brdo ateista koji su se skinuli bez Bozje pomoci.
Mada, onaj ko hoce i ovo ce mi osporiti komentarom da nas Bog sve voli, verovali mi ili ne u njega.
Dobro, ne bas brdo, jer nigde na svetu ne postoji brdo skinutih ljudi, uvek su to samo pojedinci.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
Post Reply