kako da se okanim sub-o-fuckn`-igla-texa? S.O.S help please

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
eesma666
Posts: 6
Joined: Tue Jul 24, 2007 8:01 pm
Location: sarajevo

kako da se okanim sub-o-fuckn`-igla-texa? S.O.S help please

Post by eesma666 »

:oops: ...oops I did it again..fuj..nego ima li iko pametan da mi kaze kako da se skinem sa sub-o-fucki`n- igla-texa.. Neki dr. mi je reko da od toga svi organi valjda pocnu da propadaju..da moram stat hitno..da li je neko cuo nesto slicno??...ja sam ga (zlo)upotrebljavala oko 2-3 mjeseca...kako da ga vratim pod jezik?.. nije smijesno..kriticno je...ako iko zna ista...neki savjet..bilo sta..cekam ovdje...help :axe:
kron
Posts: 10
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:36 am

Post by kron »

jebiga ne znam moze li iko stvarno da zna, namjenjeno je da se rastvara ispod jezika, a ne suta u vene. moguce je da sadrzi supstance koje se tesko rastvaraju u krvi i da blokiras rad vitalnih organa. jesi li pokusavala da se vratis na oralno, trebalo bi da te drzi duze, probaj se istrpiti na neko vrijeme postajat ce ti puno lakse i bolje dok duze budes isla oralno.

mislim da ti je najbolje da probas potraziti strucnu pomoc... za sada ti je najbolje pitati doktora koji su ti najbolji koraci da se vratis na oralno.
User avatar
eesma666
Posts: 6
Joined: Tue Jul 24, 2007 8:01 pm
Location: sarajevo

dan prvi

Post by eesma666 »

Znam ja da je oralno duže i bolje i sve...al shejtan mi nedade mira od kako sam čula da se po hrvatskoj raja rokaju subtxom...i da ga je zato odjednom bilo nemoguće dobit ikako..još ja pojma nemam jesam li ja to dobro pripremala..ponekad su me poslije shuta pravo znale noge bolit i groznicu dobijem...ma fuj...dok se izgleda nisam navukla....evo borim se...danas se nisam radila...cuclala sam ga ja danas, al slabo mi skroz, ništa skoro,mogla sam i analgin pod jezik stavit..bio bi ako ništa ukusniji.. samo mi je ona odvratna gorčina u ustima ostala CIJELI JBNI DAN!!! Flipnula sam skroz
su.net
Posts: 3
Joined: Tue Jul 24, 2007 10:39 pm

Post by su.net »

ja koliko sa procito eesma zna znanje pa probaj onda bez. podkožno A moyes jednostavno ne gutati. ma zabavi se malo satim brojevima :twisted:
su.net
Posts: 3
Joined: Tue Jul 24, 2007 10:39 pm

Post by su.net »

elto francek na slici.znaci nije mrtav. ma jeste samo stavio cvikere radi uV zraka. a sta je to ispod neka karta?
User avatar
eesma666
Posts: 6
Joined: Tue Jul 24, 2007 8:01 pm
Location: sarajevo

Post by eesma666 »

bas ti fala sunetu . :!: ...nako bratski...edukativno...inspirirajuće....osvježavajuće.....nadahnuće pravo.. iznad svega očaravajuče..bez teksta čovijek da ostane..ma šta bez teksta..bez daha..ti mora da se baviš rješavanjem tuđih problema. :?: ..kako humano..pravi si humanitarac.. :!: ..Ja ba ovde nez sta cu..a ti meni da ne gutam..strasan si..a i ono potkožno...ma sjajno...samo nez o kakvim brojevima da se pozabavim...nisu ti ono brojevi šećeru...a lako mi je i za brojeve..nece oni nigdje...neg ja odoh :!:
su.net
Posts: 3
Joined: Tue Jul 24, 2007 10:39 pm

Post by su.net »

kako da ti pomognem kad sam komunalac. radim nocu spavam danju ya gradsku cistocu. nisam platu dao na kocku. tako da ti nemogu pomoc. uswari neznam. ja ovdje usput doso. spustio se. sad moram ici.
User avatar
eesma666
Posts: 6
Joined: Tue Jul 24, 2007 8:01 pm
Location: sarajevo

Post by eesma666 »

ovako je bolje :?: :?:
kron
Posts: 10
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:36 am

Post by kron »

sa cega si presla na subotex? sta osjecas od bolova i sta ti jos smeta. daj reci nam jos nesto vise pa ti onda moze neko sa foruma pomoci.
User avatar
eesma666
Posts: 6
Joined: Tue Jul 24, 2007 8:01 pm
Location: sarajevo

evo ide

Post by eesma666 »

ma sve po redu..klasika..na početku (kraju) žuto pa implantat(nalorex) u beogradu prije 3-4 god..pa onda tablete nalorex..pa probijanje blokade tramalom...pa depo nalorexa prije 2god..pa tramali..malo metadona..malo bolnice...pa opet žuto..pa opet blokada..i sad zadnjih godinu subtx..sublingvalno prvih 5-7 mjeseci i sad...eto...sta je tu je...a uz sve to strast mi je apaurinom se spucat(ampulom 2ml) i na to sam se navukla...posebno mi je ležalo sub otopim u apaurinu (da se nemoram 2x heklat)...i sta da kažem više...probala sam i suboxon..xtra je samo ga nema nikako..i ono sto ima skupo...otpr. 100KM tableta od 8mg..naranđasta, pa je sjeckaš po malo...kad sam se tek pocela sređivat subtxom znalo me bolit sve pravo(posebno noge i krsta) i groznica užas..vilica mi cvokotala ko da sam prvi put brzine povukla...i to ništa nisam mogla kontrolisat..čekala da prodje..i prošlo..al nez koji mi je k..c bio da nastavim sa iglom...i malo po malo..sve bolje i bolje...pogotovo s apaurinom u centralu....teška situacija
Post Reply