Ah te divne emocije.....

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Dobili smo beg od stvarnosti, mir, spokoj, prilicno opaku i skupu naviku, neki su dobili i "jackpot" tipa hcv ili hiv...
A da li je vredelo...
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

mislim da se emocije upletu kad im se najmanje nadas....mislim da tu nije pitanje da su sprzene od droge nego su sprzene zbog pomisli na nju. ali ja ipak nisam nikad uzimala h tako da ne znam. mozda se varam...
PDT_Love_07
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

davno sam na forumu procitala ispovjest momka (mozda se neki sjecaju) koji se navukao na gudru zato sto nije nista osjecao...trazio je neki filing...svi znamo dalje odvijanje, elem da ne peglam puno posto detalji nisu ni bitni... hocu samo da kazem, eto uzmimo nekoga kao on, ko je i prije gudre bio emocionalni invalid... mislim, koje su sanse da ce nakon skidanja biti strogi emotivac?...zato kazem da je to individualna stvar i nema univerzalnog rjesenja...
User avatar
dete_svemira
Posts: 181
Joined: Fri Jun 08, 2007 2:06 am

Post by dete_svemira »

Moram navici da budem sama.....Jedna drugarica koja je usput medecinska sestra,posle kise suza ove dve nedelje....rekla mi je:
Skinula si se sa heroina sto je bilo tesko,mozda da se skines i sa ljubavi...
Tesko mi je ali...proci ce.....osecam hladnocu,bezosecajnost...postojim samo ja....nepricam nisakim.....postoji ovaj forum,Sanja,i tisina......gde god se okrenem tisina....polako vreme prolazi.....ali.....cini mi se kao vecnost......dobro je sto je otisao.....moram biti sama.....hvala vam puno......

jedno pitanje za sve.....
kako se izboriti sa prosloscu?
da li je i to vreme?
.......................................
that was only fantasy
User avatar
Halid ili Halid
Posts: 30
Joined: Wed Jun 06, 2007 11:39 pm

Post by Halid ili Halid »

...
Last edited by Halid ili Halid on Mon Sep 17, 2007 10:59 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Emocije su me upropastile. Naravno dok nisam naucila da ih kontrolisem.
Jaaaaako sam emotivna, ili volim do smrti ili mrzim isto tako do smrti. Kod mene nema sredine. Lako zaplacem, lako se obradujem, lako se naljutim ali i lako odljutim. Pre sam sve jako primala k` srcu ali sada je drugacije. Isto sam toliko emotivna ali sam zato i realna.
I pre mog drogiranja, i za vreme mog drogiranja i sada tj posle mog drogiranja moje emocije su ostale iste.Samo kao sto sam vec rekla,sada sam naucila da ih kontrolisem i da uvek u sebi prvo izbrojim do 3 :-D
O Kako je lepo ponovo biti STR8
User avatar
dete_svemira
Posts: 181
Joined: Fri Jun 08, 2007 2:06 am

Post by dete_svemira »

volela bi da mi ljubav bude zamena za heroin....ali moja ljubav je isparila kao osratak dopa iz tufera.....histerija.........
salim se....lepo je biti uradjen, ali je lepo biti svestan sebe....lepo je voleti,ali je pakao biti sam.....zao mi je ako vas davim sa svojom patetikom,ali to je moj bensedin,trodon......to je moja zamena.....
i tako......ali danas sam dobro.....cini mi se da je ovo jutro nove nade.....
emocije.....
............................................................................................
da,da.....
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Niko ne zna sta nosi dan a sta noc. Ko zna sta ti se sutra moze lepo desiti.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
STELAMARIS
Posts: 80
Joined: Wed May 30, 2007 11:22 am
Location: Vogosca

Post by STELAMARIS »

miljana wrote:volela bi da mi ljubav bude zamena za heroin....ali moja ljubav je isparila kao osratak dopa iz tufera.....histerija.........
salim se....lepo je biti uradjen, ali je lepo biti svestan sebe....lepo je voleti,ali je pakao biti sam.....zao mi je ako vas davim sa svojom patetikom,ali to je moj bensedin,trodon......to je moja zamena.....
i tako......ali danas sam dobro.....cini mi se da je ovo jutro nove nade.....
emocije.....
............................................................................................
da,da.....
Miljana cao,

K'o sto rece Jeca, i mene su dohakale emocije. Ja sam prije, dok sam bila mnogo mladja sanjala o ljubavi, da imam dom, porodicu, djecu. Nista se od toga nije ostvarilo. Kao sto sam vec napisala u svojoj prici, razvedena sam, imam kcerku, heroinskog ovisnika, ide na metadonsko odrzavanje. Nemam vise nikakvih zelja u zivotu, jedino se nadam da ce kcerka uspjeti da se izvuce. Cak se ne smijem puno ni nadati, da se ne razocaram, ali cu se svakako boriti.

Valjda je tako trebalo biti, tako tjesim samu sebe. Istrenirala sam samocu u zivotu, nikom ne namecem svoje drustvo. Koliki su me zeznuli na razne nacine, nikom vise ne vjerujem i oprezna sam strasno. Sto puta je bolje biti sam nego da te neko gazi i iskoristava, ja bar tako mislim.

Ti si mlada, i zelis da heroin zamijenis ljubavlju, nemoj to raditi. Biti sam jedno vrijeme ne noze biti pakao, iskoristi to na konstruktivan nacin, a mogucnosti je puno. Ljubav ce doci kad se najmanje nadas. Ljubav je kao sjenka, sto vise trcis za njom, ona sve vise bjezi od tebe. Kad joj okrenes ledja, slijedice te u stopu. Negdje ovo davno procitah, sad mi pade na pamet.

Toliko od mene, drzi se i zelim ti svako dobro!
Sto me ne ubi, ucini me jacim!
Ziv pas vrijedi vise nego mrtav lav!
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

I ja cenim, najbolje je u zivotu ne ocekivati nista dobro... pa cak i najmanja dobra stvar ce to obradovati. Mada, u zivotu treba svaku situaciju pametno iskoristiti. Cak i taj nedostatak emocija moze da se upotrebi u pametne svrhe (npr. u legiji stranaca, sto manje osecas to bolje). I ko je par (desetina) puta pregurao krize na suvo... nista u zivotu mu nece biti tesko... uvek kad zagusti setite se da moze i gore...

Znate kako kazu navy seals? "jedini lak dan bio je juce".
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
Post Reply