Stelamaris priča

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Jedan zagrljaj i lepa rec ne mogu da naskode ....svima nama prija kada napravimo neki pomak na bolje i kada to neko pohvali zar ne?
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
STELAMARIS
Posts: 80
Joined: Wed May 30, 2007 11:22 am
Location: Vogosca

Post by STELAMARIS »

sunrise wrote:moja mama je zadrzala moj prvi negativni test i bila je jako ponosna na mene i rekla da tako nastavim i da je znala da ja to mogu

Super, napokon korak naprijed
Rekla sam joj da priznajem njen uspjeh i da treba nastaviti tako. I posebno sam naglasila da se moze biti bez dopa, ali ne smijem joj pokazivati preveliku euforiju, moze mi se obiti o glavu.

Ona sama treba da se bori, dan za danom, ja sam tu da je podrzim i pomognem i nisam gruba prema njoj.
Sto me ne ubi, ucini me jacim!
Ziv pas vrijedi vise nego mrtav lav!
User avatar
Halid ili Halid
Posts: 30
Joined: Wed Jun 06, 2007 11:39 pm

Post by Halid ili Halid »

...
Last edited by Halid ili Halid on Mon Sep 17, 2007 11:03 pm, edited 1 time in total.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

[quote="javor"]Ah da, moje mišljenje što se tiče dilera. Ogavan i pokvaren rod!




Vlado ,tek sad sam pročitala sve ovo...ti si izgleda zaboravio" začarani krug" užickaš više para ,kupiš više robe,,prodaš malo ,od toga kupiš još za sebe,a ostatak ,klasika,-pojedeš...i tako u krug..
Ne bih da brinem ovu majku..ali kako može biti sigurna..svaki narkoman ,pred samo propadanje...dodje do dilovanja,dop ti jednostavno pojede dušu ,osećanja za bližnje i MMORAL-ma koliko moralan čovek pre njega bio..
Gospodjo...šta mislite kako je ona dolazila toliko vremena do heroina..ne isključujte ni tu mogućnost..i ako sam u pravu-ne krivite je zbog toga-ako zaista želi da se vrati u kolosek...
Drugo..ta priča za njenog dečka ,koji se ,šatra, ne drogira...?! Koliko su oni to dugo zajedno..ja sam se uz bivšeg muža saplela posle 6 godina borbe da njega izvučem iz toga...
Slažem se sa Rentonom(čini mi se) -zatvor i vaša kontrola nad terapijom koju uzima-SU NEOPHODNI..Mžda će vas mrzeti zbog toga u početku..ali i to će je proći kada dop prestane da razmišlja mesto nje..bitno je i da li je uzimala heroin na gan,šmrkanjem,ili pušenjem,i koje količine-dnevno..da bi znali da li se prenemaže i špekuliše vama ako kaže da joj nije dovoljno terapije...U Negotinu postoje dve zaista dobre psihijatrice koje bi je odmah provalile-ali obavezno(kod bilo kog psihijatra)udjite sa njom..da bi se dovela u red ,prvo mora da stavi "sve karte na sto" pa samim tim ne bi trebalo da ima tajni pred vama,ali i vi bi ,po mom ličnom mišljenju ,trebalo da taj svoj bes kanališete u drugom smeru-PODRŠKA U SKIDANJU BEZ PREBACIVANJA I OPTUŽIVANJA-to će je samo udaljiti od vas.
Ako vas zanima te psihijatrice su: Dafina Radulović(kod koje i sama idem,i zaista mi je pomogla,a da me nije kljukala terapijama,iako sam bila na ogromnim dnevnim dozama:2,3..nekad i 4gr šmrkanja)spec.neurohirurg-na odmoru je posle 20.07."07. i Živka Pantelić..o kojoj sam dosta dobrih stvari ,u polju ovog problema čula.
evo ,daću vam i tel. za zakazivanje..pa vi sami odlučite:
019/542-951 lokal 1027 rad.danima od 07-14 h
User avatar
STELAMARIS
Posts: 80
Joined: Wed May 30, 2007 11:22 am
Location: Vogosca

Post by STELAMARIS »

Da se javim nakon ovoliko vremena,

Za sada sam u fazi cekanja. Pratim sta se desava i povremeno odem u Centar da da razgovaram sa doktorima.

Ali sada sam se ja dobro razbolila, ganjam sve moguce specijalisticke preglede. Bila sam na bolovanju 2 sedmice ali sam se na moj zahtjev vratila na posao. Vrlo se lose osjecam, zivci su mi otisli u helac, samo bi plakala cak i na ulici ili u tramvaju. Nemam samoubilackih misli, ali takodje ni zelja. Sve mi je postalo svejedno. Moja jedina zelja je da vise nista ne pozelim u zivotu. (Samo da mi kcerka ozdravi i krene pravim putem).

Nozni zglobovi su mi natekli k'o krofne, ne znaju doktori od cega je to. Samo sam se prije 5-6 dana probudila ujutru i prepala kad sam vidjela kako mi noge izgledaju, tako se iznenada to pojavilo i obje me noge bole. Osim toga sam godinama patila od teske nesanice, sada pijem 2 puta Apaurin od 5 mg, pa sam vec pocela da bolje spavam i bolje se osjecam. Redovno idem na razgovor kod neuropsihijatra da mi pokusa pomoci da se oslobodim trauma iz djetinjstva i mladosti. Vec vidim neki napredak, nadam se da cu uspjeti stati na noge i razrijesiti svoje probleme. Jer cu samo tako biti sposobna da pomognem kcerki.

Sto se nje tice, zaposlila se u jednom kaficu gdje se ne prodaje alkohol i radi za sankom. Zali se da je umorna. Ja to razumijem i kazem joj da je bolje biti umoran nego odmoran i besposlen i misliti na DOP. U tome se ona slaze samnom. I dalje svaki dan ide na metadonsko odrzavanje i kaze da joj to dobro cini.

Eto, toliko za sada, nadam se da cu moci iduce nedelje otici kod njenih ljekara na razgovor. Moram to uraditi, iako jedva hodam!

Izvinjavam se svima kojima sam okupirala postove i rekla nesto sto je nekoga moglo povrijediti. Molim vas primite moje izvinjenje!

Pozdravljam vas sviju, nastavite da se borite i zelim vam svima mnogo uspjeha!
Sto me ne ubi, ucini me jacim!
Ziv pas vrijedi vise nego mrtav lav!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Ma samo vi ostanite jaki kao i do sada i uz vašu ćerku,jer izgleda da se ovaj put zaista trudi i želi promene u svom životu.
pozz
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Nema vas nešto... jeste li dobro?!
kissić od švrće i mene
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
STELAMARIS
Posts: 80
Joined: Wed May 30, 2007 11:22 am
Location: Vogosca

Post by STELAMARIS »

cokapeace wrote:Nema vas nešto... jeste li dobro?!
kissić od švrće i mene
Draga Cokapeace,

hvala na pitanju, ali ja nisam dobro. Prekinula sam bolovanje jer sam morala doci na posao. I dalje idem po doktorima, ne znam kakve ce mi sve bolestine pronaci!

Inace u zivotu sam samo par puta posjecivala doktore, najvise zubare! Nisam htjela im ici da se peglam po cekaonicama, a i bojala sam se da mi kojekakve bolescure ne pronadju.

Inace sto se tice moje kcerke, isla sam kod njenog ljekara da ga pitam kako napreduje metadonska terapija. Nije mi htio puno reci, rekao mi je da dodjemo zajedno. To cemo uskoro i uciniti.

Kako ona kaze, a i doktor mi je potvrdio da ima nekoliko pozitivnih testova, ali da se ipak vidi mali pomak. E sad, ja ne znam sta znaci 'mali pomak'? Koliko je to malo ili malo veci pomak ka napretku, reci ce nam kad odemo tamo zajedno.

Samo ne znam odakle joj pare? Ko joj to daje i zasto se ne bori vise, kad ima sve uslove da se izvuce iz tog sranja?

Ili je istina da se nije dovoljno nadrogirala, da nije jos stigla do dna? Jako se bojim te mogucnosti. Tesko meni ako je tako, gubim snagu, ne znam kako dalje. Ne ruzim je, ne svadjam se sa njom, neki dan sam je pitala zasto to radi i dalje, zar ne vidi da je to sranje? Ona kaze da ne zna zasto, eto onako, ukaze se prilika i ne moze odoliti i da se to desi samo ponekad!

I tako sam u fazi iscekivanja necega, ne znam ni ja cega. A kako si vidjela pojavljivala sam se na drugim postovima vise puta, znaci jos sam ziva i mrdam se!

Tebi i tvom svrci saljem lijep pozdrav, budite dobro, a kad dodjete u Sarajevo, javi mi se da negdje zakafendisemo ili maznemo dobre cevape!

Pozdrav....
Sto me ne ubi, ucini me jacim!
Ziv pas vrijedi vise nego mrtav lav!
all I need!
Posts: 95
Joined: Wed Aug 29, 2007 10:42 pm

Post by all I need! »

pusti ti doktore i mali pomak, nema tu malog pomaka, ili sve ili nista, to kad kaze da samo ponekad... suplja prica, trebate da budete stroziji, mnogo stroziji, nema u heroinu ponekad, nema...NE DOPUSTITE DA VAS ZAVARA I SPRIJECITE AKO MOZETE IKAKO DA NIKADA NE DODJE DO DNA... shvatite da ne postoji neko koji "ponekad" kad mu se ukaze prilika uzima heroin... mislim da trebate biti stroziji, ne svadjom ne galamom, ali strozi i hladni, ne trebate pokazivati osjecaje, i ne trebate popustati ni u cemu, priznala vam je da je jos NEKOLIKO PUTA uzela heroin.. to nema, to ne postoji, i ne znam kako ste tako lahko presli preko toga... budite cvrsci... ZA DOBRO VASE KCERKE
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

sjecam se tih malih pomaka....to je kad ti je test mjesecima pozitivan i onda se nekako saberes pa pocnes i negativne testove imati. I ti mali pomaci su znak neozbiljnosti, imas lufta pa se mozes zezati, uglavnom, jako opasna igra jer ti jako brzo ni taj rezultat nije tako bitan a na terapiji si i plus uzimas dop pa se lijepo na sve to nategnes ko sipa
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply