Da li je moguce?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Da li je moguce?

Post by azraaa »

imam momka na heroinu je vec 6 godina, nismo dugo zajedno, volim ga i spremna sam mu pomoci da se skine i tu nema dileme. Interesuje me samo, on kaze da se nikada nije ubadao u venu, samo je vukao na nos citavo vrijeme! Rekao mi je da to nakon nekog vremena ne predstavlja nikakvu razliku-isto je navucen kao i da je na igli. Mene interesuje da li je to stvarno istina, da li je to moguce? Ne vjerujem da bi mi lagao, jer mi je dosada rekao SVE o sebi. Da li neko zna koja je razlika?
angie
Posts: 6
Joined: Mon Jun 19, 2006 2:31 am
Location: beograd

Post by angie »

Moguce je da se nije boo ali to nista ne menja, mislim nije neka razlika.
Ali bilo bi bolje da ti odgovori mozda neko ko ima iskustva posto ja sam isto devojka narkomana i ovo ti govorim ono sto je on meni rekAO. NE znam zasto ovde vise niko ne odgovara na piytanja ljudima osim ako nisu krajnje pateticnog sadrzaja?
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Nema razlike da li se heroin uzima na nos ili preko igle, na prvi način su ti samo potrebne veće količine i naravno, mnogo je manji rizik za dobijanje hepatitisa ili HIV-a(u tom slučaju može se dobiti samo seksualnim kontaktom).
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

hvala na odgovoru, ja sam ipak se nadala da je onda manje navucen, ali eto... ja mislim da ovdje niko nista ne odgovara, zato sto su gotovo svi u crnjaku.
PDT_Love_07
star

Post by star »

Ja ne znam da je neko ostao bez odgovora na pitanje, naročito kada su suovisnici u pitanju, jedino što si ti malo nestrpljiva, zar ne? Najmanji problem ( što se tebe tiče) je način na koji je uzimao drogu. Kako ste osmislili lečenje? Ovde ćeš naći pomoć i podršku u svemu, te nastavi...
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

ma jesam i nestrpaljiva sam, samo sto je ova djevojka gore napisala da niko nista ne pise i to, pa sam zato i ja nesto dodala. ali primjetila sam da ima dosta odgovora. i to je bas super. ma nemam pojma ni ja, problem je sto on ne zivi u istom gradu ko i ja, mislim, nije ni tako daleko, ali je ponekad problem. ja sam mislila da je najbolje da on promijeni sredinu jer je i on sam za to, sam kaze da zeli da se skine i da mu je potreban neko. neko kao ja, tako kaze. ja sam danas skontala da to nece biti tako lako kao sto sam zamislila, mislim, znala sam da ce biti tesko, samo sam cekala da to "tesko" pocne. i pocelo je, ali ja ne odustajem, nema sanse. ispocetka mi je sve govorio, bio je iskren do kraja i to mi je bilo najvaznije, ustvari zato sam s njim i zajedno, zato sto je iskren prema meni i dobar je nekako, nikad nisam imala tako nekoga, samo sto je sad poceo nesto da mulja, ok kaze mi kad uzme dop, ali samo ako ga pitam, ali nece da mi prizna da je u vezi sa dilanjem a ja imam osjecaj...joj danas dolazi kod mene, jedva cekam da ga vidim, a boli me kad vidim da je haj, srce mi se kida, najradije bih sve polupala, takav me bijes obuzme.
PDT_Love_07
perica

Post by perica »

azraaa,smo jedno kratko;proces lecenja je MARATON,NIKAKO TRKA NA100 METARA. Mozda i ne znas u sta se upustas,alimoras da se naoruzas strpljenjem i to debelim,a i verovatno nemas pojma sta te ceka Pozdrav iz uvek dobrog Beograda
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

znam, imala sam ja dosad prilike da vidim takve situacije, samo sto se nikada nisam nasla u jednoj takvoj. studiram fakuletet koji se bavi i tom tematikom, tako da vec puno puno znam. ali sam dosad uvijek bila sa "druge strane".... on mi daje osjecaj i govori mi da je lako njemu skinuti se, samo mu je tesko osttati cist. a ja opet mislim da mi ga je najlakse preokupirati, samo da bude uz mene, uvijek sa mnom ima nesto da se radi, zato kontam, bitno je sam o da on hoce da se skine i da dodje kod mene! eto....volim vas sve!
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

evo sama sebi pisem, jer nemam sad s kim. pricala sam s njegovom mamom i rekla joj da sve znam, a vamo s njim mi se sve vise i vise stvari zapetljavaju....bio je danas kod mene i otiso je maloprije. nadam se samo da ce uspjeti da se preseli kod mene i da ce sve biti dobro. ne znam zasto i kako i odakle mi tolika nada da ce sve biti dobro, nemam pojma kako ce biti, ne znam vise. ne znaaaaaaaaaaaaaaaam!znam samo da ga volim i da cu da se borim za njega protiv tog sranja ali kako, ne znam.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Zašto se preseljava kod tebe? Moj savet ti je da se ne zakopavaš još dublje, kažeš da niste dugo zajedno, znači ne poznaješ ga dobro, uostalom ti njega i poznaješ samo kao narkomana, u principu nikad ga nisi ni upoznala u pravom svetlu...To što mu hoćeš pomoći je lepo ali je njemu u ovom trenutku mnogo potrebnija stručna pomoć.
Locked