Pomoc?!

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

sestrica
Posts: 8
Joined: Sun Apr 01, 2007 7:35 pm

Post by sestrica »

Prvo hvala svima na savetima! Nisam napisala da je Marko uhvatio Jovana jednom dok je "pravio crtu".. smrce, to mi je rekao Marko da zna! A Marko je probao marihuanu, i to mi je rekao (uz smeh), al ne bi se zezao sa takvim stvarima..
ono cega se plasim je da ce ako ga ja pocnem mnogo pritiskati je da vise ni meni nece pricati take stvari, necu mu moci proveravati telefon i necemo znati stra se desava... :( :(

mamu ne slusa uopste, niti je se plasi, a tata mi je imao infarkt pre god i po, pa se plasim da ne prouzrokujem opet nesto takvo..

stvarno je situacija vrlo zamrsena i nisam pametna sta da radim... :( :(
User avatar
Betterlife
Posts: 18
Joined: Mon Mar 12, 2007 5:59 pm
Location: Beograd

Post by Betterlife »

Moj savet je da ga ne pritiskas previse. Pridji mu polako, da shvati da mu zelis najbolje i da uvek moze da ima oslonac u tebi. Posto je sve to na pocetku, mozda bi trebala da sacekas par dana, da vidis kako se ponasa, pokusaj da vidis sta drzi u sobi, ali ni slucajno nemoj da te vidi. Moras prvo da se dobro upoznas sa situacijom, da li uzima, sta uzima, koliko dugo, a onda sledi razgovor, meni bar najgori, prvi, kada moras mnogo da pazis kako ces da mu pridjes , sta ces da kazes, jer je svaka rec bitna.
sestrica
Posts: 8
Joined: Sun Apr 01, 2007 7:35 pm

Post by sestrica »

Konacno, evo i mene…stvari se prilicno komplikuju. Ukratko-tata je zabranio da se Marko i Jovan vidjaju, ali oni i dalje kontaktiraju. Marko ne dozvoljava da se kaze nista negativno o Jovanu. Preksinoc je tata rekao Marku da dobro razmisli sta radi, da cemo mu pomoci ma u kakvom je problemu, samo da promeni drustvo, da ce ga ako ovako nastavi, kad napuni 18 god (za par meseci) izbaciti iz kuce (pokusaj da ga uplasi), i M se pred tatom isplakao, tata se pokajao, sazalio i poverovao da ce se M tek tako opametiti. Ja juce ujutru proverim njegov telefon, a u njemu poruka, od preksinoc posle razgovora sa tatom- brate, u mojoj fioci, mamai tata spavaju, udji i uzmi sta ti treba! Poludela sam! Tata i mama ne mogu da izdrze sve ono sto ja znam, a ja ne mogu da cutim I cuvam to u sebi, puci cu… Sta da radim? Tata je opet poceo da ima prblema sa zdravljem-svi predpostavljate sta je uzrok..Mama je kao biljka,-ne gasi cigaru..Neverovatna mi je Markova nezainteresovanost i hladnokrvnost..do pre par meseci on je bio najemotivnije bice koje ja znam, sad nista..
Priznao mi je da je probao razne vrste marihuane (valjda se tako kaze), i speed-a..kad sam ga pitala sta jos, I za kokain, zagonetno se nasmejao, sta sam ja znajuci ga protumacila kao potvrdan odgovor.. :( on kaze da nema pare za to, na sta sam mu ja odgovorila da ima brata koji to moze dam u da, a on ni da cuje- njega ne mesaj, ne bi mi on dao to, niti zna..FOLIRANJE! Mojima za sve to nema sanse da kazem, jer bih ih tako ubila (verujte mi da ne preuvelicavam!) Postoji li nacin da utvrdim sta je sve uzimao (u skorije vreme naravno), a da to nije putem njegovog priznanja, jer mi nista vise nece reci.. Sto je najgore, on ne priznaje da ima problem… :( :cry:
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Pre ćeš ih ubiti ako to sami otkriju, mislim da je bolje da im sama kažeš, samo svi zajedno možete da mu pomognete. Da bi otkrila šta uzima, ujutru zatvori dotok vode u kotlić, onda ga isprazni i posler njegovog odlaska u kupatilo uzmi pipetom uzorak mokraće iz wc šolje, i zatim proveri na testeru, onom za nekoliko vrsta droga, kupuje se u većini apoteka, mislim da je oko 500 dinara.
sestrica
Posts: 8
Joined: Sun Apr 01, 2007 7:35 pm

Post by sestrica »

multignost urin test? Jel to? Jel mokraca mora da bude topla i moze li da odstoji u bocici par sati?
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

može da odstoji
sestrica
Posts: 8
Joined: Sun Apr 01, 2007 7:35 pm

Post by sestrica »

Hvala, onda mi je sve izvodljivo!
Post Reply