Skidanje na suho

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

k8y

Skidanje na suho

Post by k8y »

Ciao hrabri moji. Nova sam tu pa se nadam da nećete štogod zamjerit.. Uglavnom, imam 18 godina a na Horsu sam od svoje 15-nemojte pokušavat zamislit na što ličim nakon 4 godine neprestanog fiksanja. Uglavnom, došao je i taj dan kad sam se odlučila skinut s ovog sranja-taj dan je danas! Uzimam do 4 šuta dnevno, malo u ruke, malo u noge, žlica više nemam, pofalilo mi i namještaja, nemam ni love, itd. Klasika. Anyway, odlučila sam se skinut sama. Bila bi veoma zahvalna kad bi mi u detalje objasnili što me čeka, malo me trta, al' još se hrabro držim svoje odluke.. Znate već, Cold turkey, gripoznost... Najgore mi je što se nemogu pripremit na dolazeću situaciju jer neznam kakva je ni kako će izgledat. Sad sam se izjadala, malo mi je lakše, još samo da mi neka dobra duša objasni što će mi se počet događat za par sati... Pusa svima koliko vas ima!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Ćao k8y, dobro nam došla! Ja ti neću odgovoriti na postavljeno pitanje, ostaviću to nekom drugom. Hoću da te pitam... šta te sprječava da potražiš stručnu pomoć? Veće su ti šanse da se skineš.... U svakom slučaju, napravila si prvi korak, sada samo trebaš ići dalje. Želim ti puuuuno snage! Samo naprijed.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

moje poslednje skidanje je bilo na suvo i iz ove perspektive mi je drago zbog toga, mada sam tada bio u komuni, znači okružen ljudima koji su bili uz mene 24h i pružali mi punu podršku...I to je najkraći mogući način, sa lekovima je to produžavanje agonije. A što reče Sanela, da možda ipak potražiš stručnu pomoć? Ali bilo kod kuće bilo u komuni, za skidanje na suvo sledeće stvari pomažu:
- koliko god da ti je teško, iscimaj sebe da se šetaš što više
- tuširaj se što češće
- pij čaj od kamilice
- ako imaš nekoga pored sebe, bilo bi dobro da te izmasira
- jedi supice, ne opterećuj previše želudac, većini i nije do hrane u tim trenucima
- potrudi se da pored tebe bude neko ko je strejt i sa kim možeš da pričaš
Drži se i znaj da izlaz iz gudre stvarno postoji, imaš na ovom forumu mnogo dokaza za to... :D
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Nakon 4 godine stalnog dopa bi trebala imati neku predodzbu od toga sta te ceka, kakvi su bolovi itd.
Uglavnom, nije to sve bas tako hajflaj, od danas je aus i moj cijeli zivot ce se promijeniti s time. Nece! Shvati da je to bolest koja te kompletno promijenila i da se nekako vratis na normalu a u tvom slucaju bi rekla da se izgradis je potrebna sva moguca strucna pomoc. Doktoru idi ili u centar, razgovaraj iskreno s njime i dogovrite se za neku terapiju i drzi se nje i ne igraj se uz to s dopom ili icim drugim. Isto tako probaj ici na neke razgovore s psihologom gdje cete mozda naci neke odgovore

Drz se i sretno
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

by the way, danas je drugi dan...kako je prosao prvi dan?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
k8y

Uh

Post by k8y »

Svaka, doslovno svaka košćica me boli... Pa malo povraćam, pa mi je hladno, pa palim grijanje, i tako... Imam Horsa doma, al stoji mi na stolu i zasad ga ne diram pa makar se nebo srušilo na zemlju! Zašto ne nađem stručnu pomoć? Zato što smatram da prvo moram sama pokušat da spoznam kolika je moja snaga volje. Ako izdržim tjedan dana onda ću bit sigurna d će mi lijećenje pomoć, tj. da sam dovoljno snažna da izdržim. Nekako mi se ne sviđa ideja da me non-stop kljukaju ljekovima... Zasad guram, a koliko dugo, neznam!..... :(
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Uh

Post by sanela »

k8y wrote:Imam Horsa doma, al stoji mi na stolu i zasad ga ne diram pa makar se nebo srušilo na zemlju!


Zato što smatram da prvo moram sama pokušat da spoznam kolika je moja snaga volje.
:roll: :roll: :roll:
k8y

Post by k8y »

Što sad to hoće reći? Znam da nisam baš oličenje logike. Ne trebam nekog tko će mi to još nabijat na nos!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Ne nabijam ti ja ništa na nos, nego hoću da ponovo pročitaš ovo što sam citirala... pa koliko god ti volja bila jaka, ako imaš hors na stolu, a kriza dosegne vrhunac, ne trebam ti ni reći koliko će trebati da posegneš za horsom... ne trebaš baš biti naučnik da to skontaš. Posmatraj svoju situaciju sa strane, da je neko drugi u pitanju i hoće da se skine... kako ti se čini?

Čuj, ja sam na tvojoj strani i nemam namjeru da ti pametujemo, nego samo da te podstaknem da malo razmisliš... ako zaista želiš da se skineš, da li je toj drogi mjesto na tvom stolu ili....
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

ima jedna rečenica koju sam davno čuo i koja je jako istinita, a glasi - Da bi ostavio drogu, moraš da je zamrziš, ne može se ostaviti nešto što se voli...Zato bacaj taj dop što pre, ako ga već nisi uzela...
Post Reply