Sta da radim?

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

star

Post by star »

Umem ja tako da ostavim nedorečeno! Naročito kad kucam dok sviće a znam da za dva sata treba da krenem na posao! :wink: Hoću reći, da se ne treba opuštati NIKADA! To je poenta cele priče. On uvek vreba iza nekog ćoška!
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

arhandjel wrote:Ta stvar je extra , uh od kada je nisam cuo , odlicna za jutarnju kaficu.

Tebi i tvom dragom sve najbolje!!
HVALA, i tebi isto! pozz
Image
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

Evo da malo nesto napisem jer stvarno nisam odavno....
Stvari sa dragim su u redu.....u najboljem redu....ali naravno uvek moze bolje....sad za sad je dobro! :D
Juce sam pricala sa jednom devojkom, isto suovisnik....muz joj je sada na blokatorima nekih par dana, ali je ona psihicki jako otisla u p.m. da se tako izrazim. Ja ih oboje jako dobro poznajem....pricala sam joj za ovaj forum, i rekla mi je kada bude nasla vremena pisace i ona nesto. Rekla sam joj da ce joj biti mnogo bolje. :)
Eto toliko,
u stvari.....znate sta......
uuuuuu jbte koliko se ja tripujem......situacija je sledeca:
pocinjem da preispitujem stvari od pocetka.......pazljivo posmatram njegovo ponasanje i pocinjem da razmisljam o tome da............... :roll:
ne znam kako ovo da kazem, ali ja mislim da :roll: ....cek ovako cu....... :?
On i ja kada smo se upoznali bio je aktivan narkoman, e sad...........on je sada druga osoba........ne razmislja onako kao kad je aktivan...............90%stvari i situacija se ne seca.....ima te rupe u glavi........joooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooj :?
ma nista.............15x sam brisala ovaj post, e sada neka ostane ovako...pa ako neko ukapira sta sam htela nek' se javi.........ili ako neko nagadja.....isto tako.........nek' se javi........ja NE MOGU DA ISKAZEM ONO O CEMU RAZMISLJAM I MISLIM!!!!!!
Image
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

Image
sissy
Posts: 9
Joined: Wed Feb 21, 2007 4:11 pm

Post by sissy »

Dragana-rijetko si pozitivna osoba i neumorno optimisticna. Super je da takvih ljudi ima na svijetu i bilo bi dobro da ih je vise. Ne znam da li sam najbolje shvatila sta si htjela reci u prijasnjem postu, ali mi se cini da sama sebi postavljas pitanje .....'eto taj moj muz je sada bolje i sve je u redu, pa sta sada?' Naravno to je super da je on bolje ali gdje to ostavlja tebe i svu tvoju zrtvu? Potpuno mi je jasno sto je tvoja drugarica psihicki rastrojena. Nositi se sa problemom narkomanije u slucaju suovisnika, posebno kada se radi o romanticnoj vezi ili braku, je uzasno tesko i logicno mi je da je na kraju suovisniku potrebna pomoc. Ako je funkcija jedne osobe da stalno pomaze i 'nosi' drugu osobu, postavlja se pitanje buducnosti za to dvoje ljudi? Puno pozdrava i ostani tako pozitivna!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

A da se mozda ne pitas sta ce biti sa vasim osecanjima, sada kada on postaje potpuno druga osoba? Da li ce taj neko "drugi" i dalje da te voli i da li ces ti njega da volis...Da li se o tome radi?
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

Sasa good thinking.... 8)

Sta sada kada sve prodje, sta kada prestanem da budem oslonac,
i najcesce je pitanje sta cu sa sobom kada zavisnik postane samostalan, jer toliko udjes u taj njegov nacin zivota i prihvatis borbu da se jednostavno utopis. A sta kada ostanete sami sa sobom i svojim vremenom i vasim zeljama....?
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

predavanja

Post by saša-ex »

...
Last edited by saša-ex on Fri Jun 01, 2007 2:36 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

saša-ex wrote:A da se mozda ne pitas sta ce biti sa vasim osecanjima, sada kada on postaje potpuno druga osoba? Da li ce taj neko "drugi" i dalje da te voli i da li ces ti njega da volis...Da li se o tome radi?
E Sale svaka ti cast.....u jednoj recenici si opisao sve...JESTE TO ME MUCI! Sto se mene tice, ja njega volim u svakom slucaju.....ali me brine on! Sta ako on ne oseca vise isto. On nije osoba koja ce sve da ti kaze kako jeste i da ga bas briga. On je jako osecajan i osetljiv, govorice da je sve u redu i ako nije. :roll:
Image
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

sissy wrote:Dragana-rijetko si pozitivna osoba i neumorno optimisticna. Super je da takvih ljudi ima na svijetu i bilo bi dobro da ih je vise. Ne znam da li sam najbolje shvatila sta si htjela reci u prijasnjem postu, ali mi se cini da sama sebi postavljas pitanje .....'eto taj moj muz je sada bolje i sve je u redu, pa sta sada?' Naravno to je super da je on bolje ali gdje to ostavlja tebe i svu tvoju zrtvu? Potpuno mi je jasno sto je tvoja drugarica psihicki rastrojena. Nositi se sa problemom narkomanije u slucaju suovisnika, posebno kada se radi o romanticnoj vezi ili braku, je uzasno tesko i logicno mi je da je na kraju suovisniku potrebna pomoc. Ako je funkcija jedne osobe da stalno pomaze i 'nosi' drugu osobu, postavlja se pitanje buducnosti za to dvoje ljudi? Puno pozdrava i ostani tako pozitivna!
Hvala, pozdrav i tebi.
Ne kazem ja da sam se zrtvovala, i bas me briga za to. Bilo je tako i sta sad. Necu da idem ulicom i na glas da vicem, joj jadna ja, ja sam se zrtvovala!!! Pomoc nije pomoc ako nesto ocekujes za uzvrat.....po meni je onda sve to licemerje. JA SAM SAMO HTELA DA ON BUDE DOBRO! Nista vise. Sada je tako, u stvari jos je daleko od toga, ali polako.....bice bolje....
Image
Post Reply