Nesto kao droga

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

hihi
Posts: 18
Joined: Sat Dec 23, 2006 10:58 pm
Location: Belgrade

Post by hihi »

Jednom sam neletila na neki njemacki ili austrijski sajt koji je bas posvecen ovisnosti o prehrani, bulimiji i anoreksiji i vidjela sam kako se te cure, mlade, djeca covjece muce i pate, bore s hranom, s povracanjem ili susdrzavanjem o hrani. I vidjela sam mnoge slicnosti s nama, ovisnicima o drogama. One se izrazavaju nasim govorom, spominju i imaju recidive, odlaze u bolnice, na terapije, kod psihologa itd. No, smatram da za one koji su stvarno bulimicari ili anoreksicari je jos veci problem pobijediti ovisnost jer gdje god se okrenes je hrana, pekare, restorani, standovi, ducani, Mc`Donaldsi itd. I probala sam si zamisliti kako bi meni ili nama tesko bilo kad bi svugdje oko mene droga bila dostupna? Problem bi bio znatno veci, nazalost.
ovo je sve sto ima da se kaze...hvala ti sto si me razumela. :P

sunrise svidja mi se tvoj predlog. istina bice nam lakse u dvoje, a da znas malo si me pokrenula...a i ja sam se od sinoc ponovo nakostresila da krenem ponovo sa borbom, pa videcemo...
i super su ti ove stavke, a sto se tice voca, moj predlog ti je da na primer, ujutru uzmes 2-3 vocke, stavis ih u sokovnik, napravis sok od toga, i ti si mirna za ceo dan si uzela odredjen broj vitamina. mislim da je tako lakse, i nece ti biti tesko.
User avatar
celestina
Posts: 19
Joined: Tue Dec 19, 2006 11:53 am

Post by celestina »

priključujem se :) lakše je neke stvari u društvu radit. ja nemam problema s voćem, meni je problem kako naučiti drugačije pokazivat emocije, a ne hvatat se frižidera. onaj tvoj post sunrise na općim diskusijama mi je baš dobro došao. ja umjesto po sendviču lupila po tastaturi. a to je zaista novo za mene.
hihi hvala vam na podršci :) znam da će mi s vremena na vrijeme trebati negdje da se iscvilim hehe, istresem i tako to. u ovom razdoblju kada sam napokon shvatila što je to što me je nagnalo da jedem sam razmišljala što me tjera da samu sebe sabotiram i shvatila da postoje u mojoj glavi motivacije da ne smršavim (koliko god to glupo zvučalo). i te loše motivacije sad treba sredit. srećom stvarno imam dobre prijatelje koji će me saslušati kad mi je to potrebno, iako sam svjesna da sam ja ta koja se treba pokrenut i uspjeti.
ovaj forum i sama činjenica da nisam sama jako puno znači.
pusa vam velika :) i hvala
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

ok, evo, moja bilanca do sad je ovakva, znaci vec je skoro 7.
-popila sam tri kave
-1 veliku narandju
-5 topfen bälle (to je kao nesto slatko, tek dobila menzis pa me vuce)
-mali paketic stapica

Jedino mi onaj dio s vodom nije uspio, te nisam ni jednu casu vode ili soka popila. jebi ga
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
celestina
Posts: 19
Joined: Tue Dec 19, 2006 11:53 am

Post by celestina »

ja ne bi mogla živjet na tome sun :-D al ja sam danas bila dobra :)

doručak: cornflakes s jogurtom
ručak: integralna riža s komadom mesa bez kruha (bravo ja...ovo zadnje nejteže za izdržat, pojest nešto bez kruha)
i negdje oko 5 popodne je pala jabuka i pola banane i sad pijem čaj i došla sam na forum da ne mislim na to da sam gladna. jer gledajući činjenice ne bi trebala biti gladna. dovoljno sam jela.
eto to je to... e da i ja inače pijem puno vode pa mi to nije bed.

pusa
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

ja gluposti...normalno da si gladna jbte...pa taj tvoj dnevni jelovnik je mozda dovoljan za nekog iz Bijafre...
ja brate volim da klopam i moja je teorija da cu radije biti sretna i debela nego neki fitnes robot...inace mrzim iz dna duse bilo kakvu fizicku aktivnost sem plivanja, skijanja i pecanja (ovo zadnje se doduse ne podrazumjeva kao aktivnost, al' eto)...
nego ti gledaj da jedes umjereno..uspori zvakanje, jer ce ti trebati manje vremena da se osjecas sitom, a ujedno ubrzavas probavni proces...uvijek imaj na umu da ti je zeludac velicine sake (kad je stisnes), prema tome gledaj da su ti porcije otprilike tolike, ali zato brate jedi cesce...i to svega...zdravog naravno...
a hljeb ti sa rizom stvarno nije potreban...to ti je jebi ga skrob na skrob fakticki...
User avatar
celestina
Posts: 19
Joined: Tue Dec 19, 2006 11:53 am

Post by celestina »

hehe pa nije baš tako malo bilo, to je relativno normalna prehrana, samo sam večeru izbacila i umjesto večere pojedem komad voća. prije je ovaj jelovnik od sunrise bio premalo za dnevne potrebe. il ja nisam dobro skontala?
i ja najviše volim plivanje, ali nažalost malo mi je predaleko da idem, a i izgleda da su ukinuli rekreaciju na gradskom bazenu, pa bi kao u neki hotel trebala, a to mi je preskupo, eventualno možda jednom tjedno.
i hvala za savjet :)

pozdrav
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Sinoc kad sam dosla kuci sam pojela par zlica rize, bez mesa i malo salate, paradajz i mozarela
Danas jos nista, no, tek je i 2 popodne. Popila sam caj i tri kave i mrvicu vode
uzas, moram se natjerati piti, al, mi voda nekako ne smeka. Sta bi jos mogla piti da nije kaloricno itd. Mineralna ne dolazi u obzir. Ustvari ne volim gazirana pica osim ponekad red bull
Pozdrav zene, drz ste seeeee sise :-D
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
celestina
Posts: 19
Joined: Tue Dec 19, 2006 11:53 am

Post by celestina »

mislim da moras doruckovati nesto. kakvo voce ili nesto, bar tako svi stručnjaci tvrde :) a što se tiče tekućine najbolja bi bila voda, ali može i čaj (nezaslađen) i imaš one vode sad s okusom limuna, jabuke, one su meni ok. inače danas sam slično jela kao i jučer.
plus večeras idem malo van plesat :)

puse :)
hihi
Posts: 18
Joined: Sat Dec 23, 2006 10:58 pm
Location: Belgrade

Post by hihi »

uffff, sto me nesto spucale emocije, valjda ova atmosvera pred novu godinu, setim se prethodnih novih godina, kako je bilo nice... ova nova godina tj. prednovogodisnji period mi je bas bezveze, nekako se osecam prazno..skroz... :cry:

ima li nekog da caskamo???
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

post od sunrise nisam ni procitala, al' evo upravo sam...jedino sto mogu da vam kazem je...dajte ba cure najedite se....to je meni sve nekako ko' vrapci...mucite se bezveze, a ostacete vazda zeljne te hrane...nije ba zdravo da izbacujete obroke, cak stavise, trebalo bi da imate najmanje 4-5 dnevno, samo manje porcije...
i to kao jabuka je obrok...ma dajjj...pa ja kada bih na prazan stomak pojela jabuku mislim da bih se za pola sata onesvjestila od gladi...voce ti dodje nesto ko' uzina izmedju obroka ba, a ne kao glavni obrok...
Post Reply