Ispovest

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Momak28
Posts: 11
Joined: Fri Dec 22, 2006 12:52 pm

Ispovest

Post by Momak28 »

Pozdrav.Ja sam se malopre registrovao na ovaj forum,na koji sam naletio surfanjem net-om kroz teme narkomanije,droge itd! Ne znam kako bih zapoceo da pisem,ali pre svega zeleo bih da pozdravim sve clanove ovog foruma,u kojem se,ja se nadam,mogu dobiti strucne savete od strucnih osoba,za koje se iskreno nadam,da ih ima na ovom forumu.Citao sam par tema,prije nego sam se reg...i vidim da su sve to slicne price sviju nas,i jako nam je tesko,nije lako,nikome od nas,jer moramo se boriti,boriti i samo boriti,pa ako i kada pobedimo u toj borbi zvana ovisnost,ostanu rane,koje sporo zacele.Ja,iskreno,uzimam heroin oko 11 godina pusenjem na foliju i snifanjem na nos,po pola grama sedmicno-do gram.Zavisi od novcane situacije.Nemam ,niti sam ikada imao problema u porodici,jer svih ovih godina,moji roditelji uopste ne znaju da ja imam problema sa tim,a to je mozda zbog toga,te cinjenice,da nisam nikada iz svog doma iznosio nista i prodavao,nikada nisam u svom domu ostavljao dokaze kao sto su folija,i tako slicno.Moji roditelji ne znaju da se ja drogiram vec 11.god...mozete li to verovati...ako ne mozete,verujte sada. Zivim u jako lepom stanu,sa postenim i cenjenim roditeljima,ali nisam tatin i mamin sin,jer se za novac sam borim,znaci radim i ono sto zaradim to i trosim.Imao sam i devojku,veza je trajala godinu i po,ali na kraju nismo se razisli zbog mene,vec zbog nje.Ja svoje drogiranje sam drzao samo za sebe,i jako sam vest u tom sakrivanju,nema veze,kada se stonira,kada se oci sklapaju,kada se glas malo promeni od heriona,sve sam to nadvladao i znao kontrolisati.I dan danas znam.Toliko od mene za sada,ja vas pozdravljam i ovde sam dosao zbog nekih saveta koji su mi potrebni,a u vezi totalnog resavanja ovisnosti,a misleci pri tom,na lecenje izvan komuna,bolnica i slicnih institucija.Imam svog privatnog psihologa i neuropsihijatra,oni znaju za sve,nisu me nikada terali da priznam roditeljima,jer su shvatili i rekli mi da ni oni ni sami ne znaju sta me je ponukalo da uzimam heroin,a ne izgledam tako,da sam razocaran,depresivan,nezadovoljan zivotom,zlostavljan.Traze razlog i na kraju su zakljucili da je mene do toga dovela moja znatizelja i ja mislim da su u pravu. Ponude mi metadonsku terapiju,kada ja zaezlim,kada sam bas u krizi,ali jako retko uzimam metadon,jer sam,takodjer,jako retko u krizama.Sedmicno,do 2 puta uzmem pola ili gram heroina,koji rasporedim i moze mi trajati tu tekucu sedmicu i zivim normalan zivot,bez,ali bas,bez ikakvih problema...Znam da cu imati posledice,posle,kada se i ako,ikada resim za stalno heroina,pa zbog toga mi i treba savet,sta je najbolja zamena,za savladavanje psihe,da bi ostala na nivou zadovoljstva sadasnjem,bez depresija i drugih losih stanja.Hvala i pozdrav svima,nadam se da cu naci podrsku i razumevanje,jer vidio sam i primetio da ovde ima dosta clanova koji su vec dugo vremena ,tako reci zdravi,a puno i dugo se drogirali,i to intravenozno,sto ja ne mogu ni da zamislim...Primetio sam da te osobe i dan danas koriste neke blokatore,neke lekove protiv depresije i da ih i dan danas "uhvati " zelja,ali na kraju pobede tog "djavola-zelju"! Pozdravljam vas i nadam se da ce te mi pomoci u vezi lekova,ali bih voleo,da se odlucim samo za jednu vrstu,proverenih,efikasnih lekova,koji ce mi zameniti heroin,a posle,kada dodje vreme,i te lekove smanjiti i resiti ih se,ako je to ikako moguce....ovo sto ja zelim. Zahvaljujem i pozdravljam.
sreca je u dvoje,ljubav je u dusi!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Dobrodošao momak.
Baš lijepo što si došao ovdje potražiti stručnu pomoć, pored privatnog psihologa i psihijatra koje imaš... mislim da bi od njih trebao i mogao dobiti puno stručniju pomoć, nego ovdje. Zašto ta pitanja koja postavljaš ovdje ne postaviš njima, jer te oni puno bolje znaju i daki bi ti puno bolji odgovor.

Ako nije tajna, odakle si? Pretpostavljam iz Srbije...

Pozdrav,
Momak28
Posts: 11
Joined: Fri Dec 22, 2006 12:52 pm

Post by Momak28 »

Hvala vam.Ocito da sam bio malo nejasan,ali evo: mislio sam da ni neko strucno odgovori o navedenim gore lekovima,znaci,mislio sam da mi neko predlozi,od bivsih osoba,ovisnika,ili strucnjaka,ako ima ,jer mozda i ima na ovakvom forumu i psihologa,koji su najadekvatniji za zamenu,protiv moguce depresija i stanjaa koja dolaze posle lecenja od ovisnosti.Sto se tice ,kao mojih privatnih psihologa i psihijatra,nisam mislio bukvalno(imam svog licno),vec sam mislio da nekada posetim privatno psihologa,koji mi za seansu od sat vremena naplati 10 km.a po pitanju antidepresiva i ostalog gore navedenog,oni me nisu do sada nikako upucivali,odnosno nisu mi preporucivali nikakve lekove,jer nisam ni zeleo jos da predjem na terapiju,koju su mi oni predlagali...metadonsku...znaci,oni su mi prvu soluciju nudili metad...terapiju,a ja sam ovde zeleo savet za moguce depresije i ostala stanja i moguci pocetak.Malo sam nejasan....to znam....nemam bukvalno svog psihologa i psihijatra,jer ni ne posecujem ih redovno niti cesto.Odakle sam? Nisam iz Srbije,vec iz BIH,ali sam srbin po nacionalnosti...ako sam nesto lose ili pogresno napisao,izvinjavam se i ako vi kazete i zelite,napustam forum,nisam ni mislio biti tako cest ili nesto slicno,da bih ometao druge osobe!Hvala
sreca je u dvoje,ljubav je u dusi!
User avatar
crtica
Posts: 18
Joined: Thu Oct 19, 2006 1:37 am
Location: La La Land
Contact:

Post by crtica »

uf volim kad dodju novi drugari pa se ispovijedaju odje!
... tre metri sopra il cielo...
Momak28
Posts: 11
Joined: Fri Dec 22, 2006 12:52 pm

Post by Momak28 »

Sorry...ne vazno.
sreca je u dvoje,ljubav je u dusi!
User avatar
raskorak
Posts: 453
Joined: Wed Dec 06, 2006 7:20 am
Location: u svemiru

Post by raskorak »

E, nemoj se tripovati, nego nastavi da kucash, ako cje ti to ikako olakshati.
To sam ja:
Čudo, ali ne i čudovište
Svetlost, ali ne i Sunce
Mrak, ali ne i tama
Radost, ali ne i sreća...
Momak28
Posts: 11
Joined: Fri Dec 22, 2006 12:52 pm

Post by Momak28 »

Hvala lepa1Jeste malo lakse kada se covek moze negde malo "istresti",ali na odg...mestu za takve probleme,koji u trenucima vladaju!....Pozdrav tebi...Heroin nisam uzeo,evo sada ce ,ja mislim 10 dana,nisam jednostavno hteo,a mogao sam...inace,(danas je nedelja),preksinoc(petak) otisao sam u 1-n klub i napio se kao ZWER....a nisam pive popio ima 5 godina,ako ne i vise....inace,samo mogu piti pivu,a zestoko ne mogu smisliti svojim ocima! Pozdravljam sve koji se bore,koji se lece,koji su na "kraju" problema,i one koji tek pocinju da stanu u susret "problemu" zvanom ovisnost,narkomanija,heroin,zlo,tuga,i sve,sve naj,naj gore...jer video sam sta je taj heroin uradio od pravih osoba,gospode,gospodja,mangupa,obicne omladine....Zahvalan sam dragome Bogu,da sam ja to malo na drugaciji nacin ,pristupao "njemu",konzumirao ga,sam se "sredjivao",nisam se druzio nikada,ama bas nikada sa narkomanima,nasuprot,imam jako lepo i normalno drustvo...Vec sam spominjao,kako sam stekao jos davno vestinu skrivanja,itd....Znam ja da je to neverovatno,da mislite da le laz...ali,tako je..,jer sve se moze kad se hoce i nista nije nemoguce.Ovde sam dosao samo zbog pitanja,koje sam naveo u svom prvom postu...ali nije to toliko ni bitno...resit ce se i to,ako Bog da.Zelim ovom prilikom,da uputim cestitku: Cestit Bozic svim osobama,clanovima katolicke veroispovesti,ako ih ovde ima,i zelim vam sve najlepse u zivotu,da vam se zelje ostvare u sto skorije vreme,da budete zdravi,a ostalo ce sve doci tokom zivota!Nadam se da sam ispravno cestitao,a ako sam negde pogresio,ja se izvinjavam,posto nisam bas neki vernik,i ne razumem se cak ni u svoje" praznike kako bih trebao!Uzdravlje.
sreca je u dvoje,ljubav je u dusi!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Bas ti fala na cestitkama.
Cini mi se da si ti mnogo fin momak, mladic, decko, boy itd
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Momak28
Posts: 11
Joined: Fri Dec 22, 2006 12:52 pm

Post by Momak28 »

Nema na cemu.Neka drugi procene i odlucuju kakav sam decko,a do sada nisam imao nekih vecih konflikata sa prijateljima ...jednostavno,svako vodi svoj zivot,radi svoj posao,nekada se nadjemo,izadjemo u grad na veceru,pice,malo druzimo i to.Ehh,koliko sam puta nasmrkan sa njima bio u gradu,a oni nemaju blage veze da se ja pored njih,druzim i sa heroinom...niti dan danas ne znaju,i zahvalan sam samom sebi,sto sam to uspeo...!Sada idem,vreme je da se malo odmaram.Uzivajte zivot,pa,kakav god da jee.
sreca je u dvoje,ljubav je u dusi!
User avatar
raskorak
Posts: 453
Joined: Wed Dec 06, 2006 7:20 am
Location: u svemiru

Post by raskorak »

A razdruzivanje sa najvecom ljubavi, horsom? To nista, ili kao nesto... :) Hoce li toga biti u planu? Neprijatelj jeste jak i podmukao, ali ne i nepobediv! Imaj i to na umu...
To sam ja:
Čudo, ali ne i čudovište
Svetlost, ali ne i Sunce
Mrak, ali ne i tama
Radost, ali ne i sreća...
Locked